ارزهای دیجیتال

بیت کوین به 18500 دلار سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران برای افزایش نرخ بهره اضافی آماده می شوند – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

بیت کوین به 18500 دلار سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران برای افزایش نرخ بهره اضافی آماده می شوند - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 5

خوراکی های کلیدی:

  • بیت کوین روز سه شنبه به پایین ترین حد خود در 10 هفته گذشته یعنی 18500 دلار سقوط کرد
  • دلیل این کاهش در روندهای کلان منفی کلان اقتصادی، از جمله افزایش جدید نرخ بهره و تقویت دلار است.
  • یک تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال معتقد است که بیت کوین می تواند قبل از رسیدن به حداقل های جدید تا 23000 دلار افزایش یابد.

بیت‌کوین روز سه‌شنبه به پایین‌ترین قیمت خود در بیش از دو ماه گذشته رسید و بزرگترین ارز دیجیتال جهان یک دوره چند هفته‌ای معاملات ثابت را با شکست به سمت پایین شکست. BTC/USD در 24 ساعت گذشته نزدیک به 5 درصد از ارزش خود را از دست داد و به 18578 دلار کاهش یافت.

کوین به 18500 دلار سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران
بیت کوین روز سه شنبه به پایین ترین قیمت خود از ژوئن رسید.

چه چیزی باعث فعالیت منفی بازار BTC می شود؟

دلیل افت ناگهانی قیمت بیت کوین و اکثر دارایی های دیجیتالی دیگر، احتمالا در درجه اول در نگرانی سرمایه گذاران از سخنرانی آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) و کنفرانس مطبوعاتی مرکز اروپا نهفته است. بانک (ECB). قرار است هر دو رویداد روز پنجشنبه برگزار شود.

پس از دو افزایش متوالی 75 واحدی نرخ بهره در ماه ژوئن و ژوئیه در ایالات متحده، به طور گسترده این باور وجود دارد که بانک مرکزی اروپا می تواند از همتایان آمریکایی خود در به کارگیری اقدامات محدودکننده پولی در مبارزه با تورم پیروی کند. منطقه یورو در حال حاضر تورم 9.7 درصدی را تجربه می کند که انتظار می رود این نرخ در ماه های آینده به دو رقمی افزایش یابد.

انتظار می رود که مقامات ایالات متحده و اتحادیه اروپا تا زمان یارانه های تورم به افزایش نرخ بهره ادامه دهند. ماه گذشته، فدرال رزرو گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه سیاست پولی محدودکننده احتمالاً تا نیمه بهتر سال 2023 ادامه خواهد داشت.

1662559901 417 بیت کوین به 18500 دلار سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران
DXY پس از کاهش قابل توجه در سال 2020، امسال یک رالی عظیم را تشکیل داد. منبع تصویر: TradingView

علاوه بر افزایش نرخ بهره، در اوایل این هفته، قدرت دلار آمریکا به بالاترین حد در بیست سال گذشته رسید. DXY، شاخصی که عملکرد دلار در برابر سبدی از ارزهای اصلی فیات را دنبال می کند، روز سه شنبه به 110 واحد رسید.

از نظر تاریخی، هم افزایش قوی دلار و هم افزایش نرخ بهره نشانه های نزولی آشکاری برای بیت کوین هستند.

علیرغم چشم انداز نزولی میان مدت، یک تحلیلگر برجسته BTC با بیش از 500 هزار دنبال کننده توییتر، “il Capo of Crypto”، معتقد است بیت کوین می تواند تا 22500 تا 23000 دلار افزایش یابد. “قیمت در حال حاضر بالاتر از پشتیبانی اصلی روزانه (محدوده پایین، 18500-19000) قرار دارد. این همان جایی است که آخرین رالی بازار نزولی آغاز شد، که نشان می دهد تقاضای قوی در اینجا وجود دارد.

با این حال، با وجود افزایش احتمالی، il Capo فکر می کند بیت کوین در آینده به پایین ترین سطح خود خواهد رسید.

بر اساس پیش‌بینی‌های خودکار قیمت بیت‌کوین ما، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان می‌تواند تا پایان سال افزایشی داشته باشد و در اوایل سال 2023 بالاترین قیمت‌های 12 ماهه را به ثبت برساند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا