ارزهای دیجیتال

بیت کوین به سال 2018 مانند Drawdown نزدیک می شود، چرا 20000 دلار یک سطح حیاتی است

بیت کوین به سمت سطوح فعلی خود حرکت می کند و هیچ جهت مشخصی در بازه های زمانی پایین تر وجود ندارد. این ارز دیجیتال بدترین فشار فروش خود را در سال‌های اخیر تجربه کرده است، اما در حدود بالاترین رکورد خود در سال 2017 حفظ شده است.

مطالب مرتبط | حجم معاملات کریپتو در هند به دلیل مالیات های سنگین کاهش می یابد، چه چیزی در پیش است؟

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با 20140 دلار با 4 درصد سود در 24 ساعت گذشته معامله می شود. همانطور که NewsBTC دیروز گزارش داد، احساسات عمومی در بازار مثبت تر شده است، زیرا شاخص ترس و طمع کریپتو از سطوح ترس شدید عقب نشینی می کند.

BTC در نمودار 4 ساعته به سمت و سوی حرکت می کند. منبع: BTCUSD Tradingview

به گفته مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالا، بیت کوین و بازار کریپتو در نزدیکی سطوح کاهشی خود در سال 2018 هستند. در آن زمان، طبقه دارایی نوپا روند نزولی مشابهی را تجربه کرد که قیمت BTC را به ضرر 75 درصدی از ATH آن سوق داد.

در آن زمان، قیمت 3000 دلار به پایین ترین سطح تبدیل شد که دوره انباشت چندین سال را شاهد بودیم. در سال 2020، زمانی که بازارهای جهانی به دلیل همه‌گیری کووید-19 در آشفتگی قرار داشتند، بیت کوین بار دیگر با نزدیک شدن به 3000 دلار به پایین ترین سطح خود رسید.

پس از آن، ارز دیجیتال یک صعود جدید به سمت کشف قیمت را آغاز کرد. این بار شرایط کلان اقتصادی متفاوت است و بیت کوین می تواند پایین ترین سطح سالانه خود را که حدود 17000 دلار است دوباره آزمایش کند، اما مک گلون پیشنهاد می کند که به نقطه ای رسیده است که دارندگان بلندمدت می توانند در نیمه دوم سال 2022 سود ببرند:

(…) شاخص بلومبرگ کهکشان رمزنگاری نزدیک به کاهشی مشابه به پایین ترین سطح سال 2018 و تخفیف بیت کوین به میانگین متحرک 50 و 100 هفته ای مشابه پایه های گذشته است، ما شاهد چرخش ریسک در مقابل پاداش به سمت سرمایه گذاران پاسخگو در 2H هستیم.

از زمان آغاز به کار، قیمت بیت کوین از لحاظ تاریخی در حوالی بالاترین رکوردهای قبلی خود پایین آمده است. مک‌گلون ادعا می‌کند که شرایطی برای 20000 دلار برای عملکرد این سطح حمایت محوری در سال 2022 به دلیل کاهش «اقدامات ریسک» در برابر بازار سنتی وجود دارد.

بیت کوین با قیمت 20000 دلار ممکن است مانند 2 دلار در سال 2011، 200 دلار در سال 2015 و 3000 دلار در سال 2018 به حساب بیاید. معیارهای ریسک بیت کوین و اتر در مقایسه با سهام در حال سقوط هستند و پتانسیل برای مقررات ایالات متحده (طرح رمزنگاری Lummis-Gilibrand) بلوغ جریان اصلی را نشان می دهد.

چشم انداز کوتاه مدت بیت کوین بهبود را نشان می دهد؟

در بازه های زمانی پایین تر، بیت کوین توانسته است با وجود کاهش در بازارهای سنتی و قدرت دلار آمریکا، بالای 20000 دلار باقی بماند. ارزش پول ایالات متحده به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته نزدیک می شود زیرا سرمایه گذاران در بحبوحه شرایط اقتصاد کلان فعلی به کاهش ریسک ادامه می دهند.

داده های نشانگر مواد (MI) حدود 20 میلیون دلار سفارشات پیشنهادی برای قیمت BTC از 20000 تا 19000 دلار ثبت می کند. این سطوح باید به عنوان پشتیبان در صورت نزول بیشتر عمل کنند زیرا نهنگ های BTC همچنان به تجمع خود ادامه می دهند.

بیت کوین BTC BTCUSD
قیمت BTC با حدود 20 میلیون دلار سفارشات پیشنهادی (زرد و قرمز زیر قیمت). منبع: شاخص های مواد

مطالب مرتبط | TA: بیت کوین با رد دیگری روبرو می شود، آیا گاوها می توانند روز را نجات دهند

سرمایه گذاران بزرگتر بیت کوین در هفته گذشته اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده اند. آدرس‌های دارای 100 تا 100000 بیت کوین در این مدت 30000 بیت کوین اضافه کردند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا