ارزهای دیجیتال

بیت کوین به زیر 20000 دلار سقوط کرد، چشمه های ترس بازار

برای طولانی‌ترین روزها از زمانی که بازار ارزهای دیجیتال توسط ناآرامی در ماه جولای لرزید، بیت کوین برای ششمین جلسه معاملاتی متوالی به زیر 20000 دلار سقوط کرد.

روز پنجشنبه، ارزش بزرگترین ارز دیجیتال تا 3.1 درصد کاهش یافت و به 19577 دلار آمریکا رسید.

بیت کوین در پاییز آزاد

بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار در ده روز گذشته سقوط آزاد داشته است زیرا نگرانی ها در مورد دقیقه FOMC روز چهارشنبه قیمت آن را به زیر 20000 دلار رساند. علیرغم کاهش اخیر، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران خرید بیت کوین خود را افزایش می‌دهند، و برخی داده‌های کلیدی زنجیره‌ای نشان می‌دهند که قیمت ممکن است برای خروج از پایین‌ترین سطح اخیر خود آماده شود.

Jim Wyckoff، تحلیلگر بازار، افزایش نوسانات را پیش‌بینی کرد و در خلاصه صبح بیت کوین خود هشدار داد که «معاملات جانبی آرام‌تر ادامه می‌یابد، اما احتمالاً برای مدت طولانی‌تری نه. تاریخ نشان می دهد که بازارهای مالی می توانند در ماه سپتامبر دچار نوسان شوند.

BTC/USD trades at $20k. Source: TradingView

Wyckoff پیش‌بینی کرد که تا زمانی که تعداد خرس‌ها از معامله‌گران صعودی بیشتر باشد، ممکن است برای مدتی ادامه داشته باشد.

در آینده نزدیک، انتظار افزایش نوسانات ارزهای دیجیتال را داشته باشید. به گفته Wyckoff، گاوها برای شکستن کاهش قیمتی که هنوز در نمودار روزانه بیت کوین قابل مشاهده است، هرچند اندک، باید قدرت بیشتری از خود نشان دهند.

کوین به زیر 20000 دلار سقوط کرد، چشمه های

Bitcoin average funding rates. Source: Santiment

شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال Santiment که نمودار زیر را منتشر کرده است که افزایش میانگین نرخ سرمایه بیت کوین را نشان می دهد، نشان داد که احساسات علیه بیت کوین هنوز نامطلوب است.

ترس بر امید غلبه می کند

کمتر از 1 تریلیون دلار آمریکا یا تقریباً یک سوم از اوج ارزش بازار آن که در ماه نوامبر به دست آمد، اکنون به اندازه صنعت ارزهای دیجیتال است. ارزش سکه در اواسط سال با فروپاشی اکوسیستم Terra، نابودی Three Arrows Capital، ورشکستگی کارگزار Voyager، و شکست وام دهنده سلسیوس پس از رسیدن به اوج در میان افزایش عمومی ریسک گریزی، متزلزل شد.

Stephane Ouellette، مدیر اجرایی FRNT Financial Inc. گفت:

ترس زیادی وجود دارد که اگر پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین (به‌عنوان نماینده‌ای برای بازار) را ایجاد کنیم، موج دیگری از پیش‌فرض‌های شرکت ارزهای دیجیتال به وجود بیاید.»

بیت کوین

Source: Bloomberg

سقوط در اولین روز سپتامبر برای ارز بلبل نامطلوب است. از سال 2017، هر ماه سپتامبر شاهد کاهش قیمت بیت کوین بوده است و به طور سنتی یکی از بدترین ماه های سال است. طبق گزارش گروه سرمایه گذاری Bespoke، طی پنج سال گذشته، کاهش ماهانه ارزش بیت کوین به طور متوسط ​​8.5 درصد بوده است.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 967 میلیارد دلار می رسد و نرخ تسلط بیت کوین 39 درصد است.

Featured image from UnSplash and chart from TradingView.com, Bloomberg, and Santiment

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا