ارزهای دیجیتال

بیت کوین به زیر 19 هزار دلار، اتریوم به 1300 دلار سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران برای بزرگترین افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در 40 سال اخیر آماده می شوند – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

بیت کوین به زیر 19 هزار دلار، اتریوم به 1300 دلار سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران برای بزرگترین افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در 40 سال اخیر آماده می شوند - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 4

خوراکی های کلیدی:

  • بیت کوین از بالاترین قیمت هفته گذشته بالای 22000 دلار به سطح قیمت 18000 در روز دوشنبه سقوط کرد.
  • ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در هفت روز گذشته 200 میلیارد دلار کاهش یافت
  • دلیل این فروش در درجه اول در افزایش نرخ بهره در آینده نهفته است که می تواند فدرال رزرو را به افزایش نرخ بالای چند دهه متوسل کند.

بیت کوین و اتریوم به پایین ترین حد خود در چند ماه گذشته سقوط می کنند

ارزش مجموع تمام دارایی‌های دیجیتال در گردش در هفته گذشته بیش از 200 میلیارد دلار کاهش یافت که منجر به زیان‌های دو رقمی در بیشتر سکه‌ها در بازه زمانی شد – بیت‌کوین تقریباً 15 درصد از دست داد و به پایین‌ترین حد خود در ژوئن بازگشت، در حالی که اتریوم بیش از 24 ضرر کرد. ٪ و به پایین ترین سطح دو ماهه تقریباً 1330 دلار رسید.

1663596824 434 بیت کوین به زیر 19 هزار دلار، اتریوم به 1300
BTC/USD روز دوشنبه به 18400 دلار کاهش یافت.

بیت‌کوین و اتریوم تنها دارایی‌های ارز دیجیتالی نیستند که از روند منفی گسترده‌تر بازار رنج می‌برند. در مجموع، تنها 5 مورد از 100 ارز دیجیتال برتر در 24 ساعت گذشته در منطقه سبز معامله شده اند.

XRP، Cardano و Dogecoin هر کدام تقریباً -7٪ ضرر کردند، در حالی که Ethereum Classic و BitDAO به ترتیب ضررهای دو رقمی تقریباً -13٪ و -12٪ را ثبت کردند.

فعالیت در بازارهای سنتی شباهت زیادی به آنچه در بخش کریپتو در حال انجام است داشت، به طوری که S&P 500 در پنج روز گذشته نزدیک به 6 درصد از دست داده است. همانطور که افت ارزش شاخص سهام اصلی ایالات متحده نشان می دهد، چندین شرکت بزرگ آمریکایی در هفته گذشته ضربه خوردند. سهام مایکروسافت (MSFT) -7.9٪ در پنج روز گذشته، آمازون (AMZN) -7.8٪ و اپل (AAPL) -5.5٪ کاهش یافتند.

سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر نشست FOMC هستند که قرار است در 21 سپتامبر برگزار شود

احتمالاً دلیل اصلی کاهش ارزش دارایی‌های دیجیتال و سنتی، افزایش نرخ بهره در آینده است. با قضاوت بر اساس داده‌های تورم ماه اوت، که افزایش ماهانه در CPI را نشان می‌دهد، احساس فزاینده‌ای در میان سرمایه‌گذاران وجود دارد که فدرال رزرو می‌تواند در نشست بعدی FOMC در 21 سپتامبر تصمیم بگیرد که نرخ وجوه فدرال را تا 100 واحد پایه افزایش دهد. شایان ذکر است که اکثر پیش بینی ها برای سومین بار متوالی افزایش 75 واحدی در ثانیه را پیش بینی می کنند که نرخ بهره فدرال رزرو را به 3.00٪ – 3.25٪ می رساند.

برای زمینه، آخرین باری که فدرال رزرو به افزایش درصدی کامل نرخ بهره متوسل شد در سال 1979 بود، زمانی که رئیس وقت فدرال رزرو، پل ولکر، نرخ بهره را از 11 درصد به 12 درصد افزایش داد.

بر اساس گزارش اخیر فایننشال تایمز، فدرال رزرو می تواند نرخ بهره را پس از سال 2023 بالای 4 درصد نگه دارد. جالب توجه است که 66 درصد از اقتصاددانان نظرسنجی شده در این گزارش معتقدند بانک مرکزی ایالات متحده نرخ بهره را به 4 تا 5 درصد افزایش خواهد داد، در حالی که نزدیک به یک پنجم همه پاسخ دهندگان بر این باورند که سیاست پولی محدودکننده، نرخ بهره را به 5-6 درصد خواهد رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا