ارزهای دیجیتال

بیت کوین به زیر 17000 دلار سقوط کرد. Mazars کار برای Binance را متوقف می کند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

پس از اینکه مشخص شد شرکت حسابرسی Mazars کار خود را با Binance متوقف می کند، قیمت بیت کوین بار دیگر به زیر 17000 دلار سقوط کرد. در چند روز گذشته، شایعات و FUD در مورد Binance شدت گرفته است.

همانطور که NewsBTC گزارش داد، سرمایه گذاران نگران هستند که بایننس ذخایر کافی را برای تمام سرمایه های مشتریان خود نگه ندارد. انگیزه این فریاد، اثبات ذخایری بود که توسط مازارز انجام شد و به جای پاسخ دادن به سوالات قدیمی، سؤالات جدیدی را مطرح کرد.

شایان ذکر است، این شرکت حسابرسی نه تنها با بایننس، بلکه با سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Crypto.com و KuCoin نیز برای تأیید ذخایر کار کرده است.

اکنون ایمیلی به Binance نشان می‌دهد که Mazars تمام کارها را برای مشتریان رمزنگاری متوقف می‌کند. یکی از سخنگویان Binance گفت: “متاسفانه، این بدان معنی است که ما در حال حاضر نمی توانیم با Mazars کار کنیم.”

شایعات بایننس در حال کاهش احساسات بازار هستند

بازار کریپتو پس از فروپاشی FTX آرام نمی شود. شایعاتی مبنی بر عدم حمایت کافی از وجوه مشتری توسط Binance، Tether (USDT) و مشکلات گروه ارز دیجیتال در نتیجه مشکلات نقدینگی Genesis Trading مانند شمشیر داموکلس بر بازار ارزهای دیجیتال آویزان شده است.

مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، چندین بار در روزهای اخیر تلاش کرده بود تا این آشفتگی را کاهش دهد. بنابراین، او در یک AMA سوالاتی از جامعه گرفت و در مصاحبه ای در CNBC ظاهر شد.

وقتی از او پرسیده شد که آیا بایننس در صورت سررسید بودن این مبلغ می‌تواند ۲.۱ میلیارد دلار پرداخت کند؟ CZ گفت: “ما از نظر مالی خوب هستیم. ما از نظر مالی قوی هستیم.» همچنین از مدیر عامل بایننس پرسیده شد که چرا این شرکت هنوز تعهدات خود را اعلام نکرده است و آیا صرافی قصد دارد این کار را انجام دهد؟ CZ گفت:

ما در حال کار با مؤسسات حسابرسی برای حسابرسی بدهی های مالی هستیم. [..] ممیزی ها هیچ مشکلی را نشان نمی دهند.

مجریان CNBC صحبت CZ را قطع کردند و ادعا کردند که ممیزی توسط یکی از چهار بزرگ می تواند تمام شایعات را متوقف کند. «وقتی می گویید برخی از آنها نمی خواهند با شما کار کنند، این سؤال ایجاد می کند! آنها نمی‌خواهند با شما کار کنند، زیرا شما اسناد و داده‌هایی ندارید که به آنها احساس راحتی کند.»

CZ به نوبه خود این گفته را رد کرد و مدعی شد “در واقع بسیاری از آنها نمی دانند چگونه صرافی های رمزنگاری را حسابرسی کنند.”

قیمت بیت کوین به زیر 17000 دلار سقوط کرد

این مصاحبه به هیچ وجه به آرامش بازار ارزهای دیجیتال کمک نکرده است، به خصوص که CZ نیز نتوانست پاسخ رضایت بخشی را از طریق توییتر پس از آن ارائه دهد. CZ فقط موارد زیر را بازنشر کرد و اظهار داشت در جدیدترین توییت خود می گوید: «بلاک چین ها سوابق عمومی و دائمی هستند. این حسابرسی پذیرترین دفتر است.»

توقف همکاری با مزارس نیز مصاحبه را در وضعیت بدی قرار می دهد. Mazars هنوز دلیل توقف همکاری با Binance و سایر صرافی‌های رمزنگاری را اعلام نکرده است، به غیر از اینکه اصطلاح “حسابرسی” به اشتباه استفاده می‌شود.

سرمایه گذاران بیت کوین مصاحبه را به شدت کاهش داده اند. در شش ساعت گذشته، قیمت بیت کوین حدود 500 دلار از دست داده است و در زمان انتشار به 17004 دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا