ارزهای دیجیتال

بیت کوین به دنبال گزارش تورم خوب ایالات متحده، 18 هزار دلار را در نظر می گیرد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

روند بازار کریپتو و بیت کوین در چند روز گذشته کاملاً غیرمنتظره بوده است. بازار گرمای خرس‌ها را احساس می‌کند زیرا بیشتر دارایی‌های کریپتو به سمت جنوب رفته‌اند. علاوه بر این، بحران FTX به طور فزاینده ای عملکرد منفی مسری متفاوتی را در فضا به ارمغان آورده است.

بیت کوین نوسان پیچیده ای داشت زیرا توکن از سطح بحرانی 20 هزار دلاری خود سقوط کرد. قیمت بیت کوین به حدود 16 هزار دلار کاهش یافته است. کل وضعیت و آشکار شدن رویدادها ترس و تردید بیشتری را برای اکثر شرکت کنندگان در صنعت کریپتو ایجاد می کند.

با این حال، دارایی اصلی کریپتو در ساعات معاملاتی امروز نشانه‌هایی از احیا را طی چند دقیقه نشان داده است. اداره آمار کار آمریکا به تازگی آخرین گزارش نرخ تورم در این کشور را منتشر کرده است. متأسفانه، داده های مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده برای ماه اکتبر منتشر شده است.

داده های CPI انتظارات را شکست می دهد، بیت کوین در حالت بازیابی باقی می ماند

بر اساس داده ها، شاخص قیمت مصرف کننده در ماه اکتبر 7.7 درصد است که نشان دهنده افزایش 0.4 درصدی از طریق تعدیل فصلی است. این گزارش اخیر نشان می دهد که بهتر از حد انتظار است. از این رو، بیت کوین چند دقیقه پس از انتشار این خبر واکنش مثبت نشان داد.

با توجه به جریان فعلی در اقتصاد عمومی، بیشتر انتظارات برای گزارش CPI حدود 8٪ بود. اما واقعیت ارزش یک تغییر مثبت در بازار کریپتو ایجاد کرده است.

طبق داده ها، قیمت بیت کوین به طور ناگهانی به 17800 دلار افزایش یافت و دوباره کاهش یافت. این توکن در حال حاضر بین 17278 تا 17400 دلار معامله می شود.

قیمت بیت کوین در Tradingview.com 8٪ افزایش یافت

در مقایسه با داده‌های 8.2 درصدی CPI در سپتامبر، این آخرین گزارش CPI خبر بسیار خوبی را نشان می‌دهد. داده های اصلی CPI بدون غذا و انرژی در ماه اکتبر 0.3 درصد افزایش یافت. این روند کندتر از 0.5% مورد انتظار است، که نسبت به 0.6% در سپتامبر کاهش یافته است.

مقایسه سالانه نشان می‌دهد که CPI اصلی در ماه اکتبر 6.3 درصد افزایش یافت که کمتر از رشد 6.5 درصدی مورد انتظار بود و از 6.6 درصد در سپتامبر کاهش یافت.

پیامدهای گزارش CPI

گزارش CPI یکی از اقداماتی است که فدرال رزرو ایالات متحده برای تعیین نرخ تورم در این کشور استفاده می کند. بنابراین، داده‌های اکتبر امسال یک گزارش ضروری برای فدرال رزرو قبل از کمیته معمول بازار آزاد فدرال (FMOC) است.

نشست بعدی و نهایی سال FOMC در تاریخ 14 تا 15 دسامبر در نظر گرفته شده است. FOMC احتمالاً مجدداً در این نشست معیار خود را برای نرخ بهره فدرال رزرو افزایش خواهد داد. اگر این اتفاق بیفتد، هفتمین باری است که چنین افزایش نرخی در سال 2022 رخ می دهد.

فدرال رزرو در کنترل تورم موضعی جنگ طلبانه اتخاذ کرده است. در برخی ماه‌ها به دلیل بالاتر بودن داده‌های CPI، نرخ بهره را 75 واحد در ثانیه افزایش داده است.

بازار کریپتو با عوامل کلان اقتصادی همبستگی نشان داده است. بنابراین، گزارش‌های مربوط به داده‌های CPI معمولاً بر قیمت دارایی‌های کریپتو تأثیر می‌گذارند، همانطور که اخیراً رخ داده است. همچنین، داده های عالی CPI باعث افزایش در معاملات آتی سهام شده است زیرا آنها انتظار دارند اقدامات سختگیرانه فدرال رزرو کاهش یابد.

featured Image From Pixabay, Charts From Tradingview.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا