ارزهای دیجیتال

بیت کوین برای نهمین ماه متوالی نرخ های مالی ضعیف را نشان می دهد

نرخ های تامین مالی بیت کوین در دو ماه گذشته وارد یکی از بدترین رگه های خود شده است. در این مدت هیچ نرخ مثبتی برای تامین مالی وجود نداشته است و بهترین چیزی که بازار دیده است نرخ های تامین مالی در سطح خنثی بوده است. با این حال، حتی در حال حاضر، رسیدن به سطوح خنثی برای نرخ های تامین مالی بسیار سخت بوده است، و هر هفته که می گذرد، یک فرو رفتن عمیق تر انجام می شود.

نرخ های تامین مالی در زیر خنثی باقی می ماند

آخرین باری که نرخ های تامین مالی بیت کوین در منطقه خنثی بود در ابتدای ماه اوت بود. از آن زمان، نرخ های تامین مالی به طور مداوم به پایین تر از سطح خنثی بازگشته است، و برخی از پایین ترین نرخ های کوتاه مدت در طول مسیر ثبت شده است. نرخ های سرمایه گذاری در صرافی بایننس در واقع به پایین ترین حد در 2 ماه گذشته کاهش یافته است. علاوه بر این، صرافی کریپتو اکنون به نرخ های مالی ۹ ماهه در سطوح خنثی یا کمتر از آن رسیده است.

این باعث می‌شود که مبادلات دائمی در مقایسه با قیمت‌های بازار نقدی به طور مداوم پایین‌تر باشند. معامله گران بیت کوین از آن زمان در معرض خطر قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتالی هستند و این به عنوان نقطه اوج این احتیاط بوده است.

Funding rates remain below neutral | Source: Arcane Research

این نزولی ترین نزولی است که بازار از زمان شروع بازار صعودی در سال 2020 داشته است. این حتی با وجود این واقعیت است که علاقه باز بیت کوین سطوح بالاتری را مشاهده کرده است. در روز سه‌شنبه، نرخ‌های تامین مالی بیت‌کوین در حدود 0.00 درصد بود و در اوایل هفته به پایین‌ترین حد در 2 ماه گذشته رسیده بود.

بهره باز بیت کوین رشد می کند

بهره باز بیت کوین با وجود کاهش نرخ های سرمایه در هر نقطه ممکن، نرخ رشد ثابتی را حفظ کرده است. هر هفته شاهد علاقه آزاد بوده ایم که یا به بالاترین حد خود رسیده است یا نزدیک به رسیدن به آن است. مورد اول هفته گذشته بود.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC trading below $20,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

این بار، علاقه باز در تاریخ 29 آگوست به بالاترین حد خود یعنی 398075 BTC رسید. این بیش از 2٪ از کل عرضه BTC در گردش است. این رقم نسبت به پایین ترین سطح خود در سال گذشته یعنی 186158 بیت کوین به طور قابل توجهی افزایش یافته است که نشان دهنده رشد بیش از 110 درصدی در این زمان است.

با بهره باز بسیار بالا و نرخ های تامین مالی بسیار پایین، فضایی برای احتمال یک فشار کوتاه باقی می گذارد. این بازار غیرمعمول توسط سرمایه گذاران نادیده گرفته نشده است و آنها را به سمت گرفتن موقعیت های محافظه کارانه تر سوق داده است.

قیمت بیت کوین نیز دلگرم کننده نبوده است. پس از رسیدن به بالاترین سطح محلی جدید 25000 دلار حدود یک هفته پیش، دارایی دیجیتال اکنون در تلاش است تا بالای 20000 دلار نگه دارد.

Featured image from RushRadar, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا