ارزهای دیجیتال

بیت کوین برای آتش بازی آماده است؟ پوزیشن های طولانی در چهارم ژوئیه به آپتیک مراجعه کنید

به نظر می رسد که بیت کوین محدوده جدیدی را در اطراف سطوح فعلی خود شکل می دهد زیرا ارز دیجیتال بین 18600 تا 21000 دلار حرکت می کند. قیمت BTC در جلسه معاملاتی امروز کمی بهبود یافته است و ممکن است به دلیل روز استقلال ایالات متحده، 4 جولای، کمی نوسان داشته باشد.هفتم.

مطالب مرتبط | Solana (SOL) در روزهای گذشته زیر 33 دلار گیر کرده است زیرا فشار نزولی همچنان دست نخورده است

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 19500 دلار با 4 درصد سود در 24 ساعت گذشته معامله می شود.

روند BTC در نمودار 4 ساعته به سمت نزول می رود. منبع: BTCUSD Tradingview

داده های تحلیلگر علی مارتینز نشان می دهد که دارایی بیت کوین از آدرس هایی با 100 تا 10000 بیت کوین افزایش یافته است. این نهنگ ها بیش از 30000 بیت کوین به ذخایر خود اضافه کرده اند.

علاوه بر این، مارتینز بیش از 40000 بیت کوین را که از پلتفرم های مبادلات رمزنگاری خارج می شود، ثبت کرده است. هرچه عرضه بیت کوین در این مکان ها کمتر باشد، کمتر می توان آن را در بازار فروخت.

این پویایی های بازار به عملکرد قیمت آخر هفته تبدیل شد. علاوه بر این، شاخص های مواد سوابق افزایش فشار خرید از سوی سرمایه گذاران با یک پیشنهاد بزرگ (بنفش در نمودار زیر) که همزمان با تجمع کوتاه مدت نهنگ است.

این نهنگ‌ها «تاثیرگذارترین» بر قیمت بیت کوین بوده‌اند و می‌توانند به سود بیشتر اشاره کنند. شاخص‌های مواد نیز حرکت صعودی را در حرکت قیمت آخر هفته ثبت کردند.

در واقع، همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، هر طبقه سرمایه گذار به جز خرده فروشی ها و نهنگ های عظیم با بیش از 1 میلیون دلار سفارشات پیشنهادی، به نظر می رسد در حال خرید به قیمت BTC هستند.

بیت کوین BTC BTCUSD MI 1
خرید نهنگ های بیت کوین (بنفش) به قیمت BTC. منبع: شاخص های مواد

اضافی داده های ارائه شده توسط Santiment افزایش چشمگیری در تعداد پوزیشن های خرید در پلتفرم های صرافی ثبت کرده است. این مصادف با تعطیلات ایالات متحده است، اما لزوماً خبر خوبی برای این اپراتورها نیست:

در ساعات اولیه 4هفتم در ژوئیه 2022 در ایالات متحده، در یک ساعت قبل افزایش قابل توجهی در #لنگ ها در مبادلات وجود داشته است. خوش‌بینی معامله‌گران اغلب با تعطیلات مرتبط است، به این معنی که نهنگ‌ها باید احتیاط بیشتری داشته باشند تا افراد بیش از حد مشتاق را مجازات کنند.

چه چیزی باعث درد در بازار بیت کوین می شود

برخی از شاخص‌های احتمالی اقدام صعودی قیمت در کوتاه‌مدت وجود دارد، اما صعود در موقعیت‌های خرید مستلزم احتیاط است. چشم انداز اقتصاد کلان کمتر خوش بینانه به نظر می رسد و می تواند دردسر بیشتری را برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به همراه داشته باشد.

میز معاملات QCP Capital ادعا می کند که چشم انداز صعودی آن به دلیل اهداف فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) برای کاهش نرخ تورم در این کشور، در حال کاهش است. این موسسه مالی نرخ بهره را برای این منظور افزایش داده است و در سراسر بازارهای جهانی ویران می کند.

در ابتدا، برخی از کارشناسان بر این باور بودند که فدرال رزرو تلاش خواهد کرد تا “فرود نرم” را انجام دهد و تورم را بدون آسیب رساندن به اقتصاد کاهش دهد. این احتمال ممکن است رد شده باشد زیرا فدرال رزرو خود را بین یک سنگ و یک مکان سخت می بیند. QCP نوشت:

ویلیامز، رئیس فدرال رزرو، “نیاز به دستیابی به نرخ های واقعی بالای صفر” را بیان کرد. این بدان معناست که فدرال رزرو احتمالاً خطرات رکود را نادیده می گیرد و به افزایش شدید نرخ بهره ادامه می دهد تا به هدف خود یعنی 3.5 تا 4 درصد در پایان سال برسد.

مطالب مرتبط | TA: بیت‌کوین در روند نزولی باقی می‌ماند، چیزی که می‌تواند باعث افزایش ناگهانی شود

علاوه بر موارد فوق، موسسات مالی ضمن کاهش ترازنامه خود، نقدینگی بازارهای جهانی را کاهش داده اند. این تنها نشانه منفی بیشتر برای بازار ارزهای دیجیتال است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا