ارزهای دیجیتال

بیت کوین با 24 هزار دلار با مانع معاشقه می کند، چرا ممکن است در مراحل اولیه بازیابی باشد

بیت کوین در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه می دهد زیرا بازار ارزهای دیجیتال به سودهای بیشتر اشاره می کند. به نظر می رسد حرکت صعودی ناشی از فصل های مثبت درآمد و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) است.

این موسسه مالی افزایش 75 واحد پایه (bps) در بهره را در حد انتظارات بازار اعلام کرد. مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ معتقد است فدرال رزرو ممکن است محور بیت کوین را مشخص کرده باشد.

با حفظ انتظارات بازار، موسسات مالی ممکن است فضا را برای گسترش روند صعودی در ماه‌های آینده فراهم کنند. فدرال رزرو در تلاش است تا تورم دلار آمریکا را که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، کاهش دهد.

این متریک در بالاترین حد خود در 40 سال گذشته قرار دارد، اما به نظر می رسد روند نزولی داشته باشد. تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس مدعی است که کاهش قیمت در بخش کالاها به این امکان اشاره دارد و می‌تواند برای «کاهش پتک افزایش نرخ بهره» از فدرال رزرو حمایت کند.

این به نفع فروشگاه‌های دارایی‌های ارزشی مانند طلا، اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و بیت‌کوین خواهد بود. مک گلون استدلال می‌کند که ارز دیجیتال رنج می‌برد، زیرا به عنوان یک دارایی نوپای با فناوری نسبتاً جدید تلقی می‌شود.

این نقطه ضعف ممکن است با افزایش منحنی پذیرش بیت کوین در برابر عرضه کل آن در پس زمینه محو شود. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، اگر این ارز دیجیتال از منحنی پذیرش اینترنت پیروی کند، می تواند تا سال 2025 بیش از 1 میلیارد کاربر را ثبت کند.

منحنی پذیرش BTC در مقایسه با اینترنت. منبع: Visbitcoin via Michael Levin

در کوتاه مدت، قیمت بیت کوین ممکن است از کاهش عوامل اقتصادی کلان در برابر آن بهره مند شود. رویداد مهم بعدی چاپ CPI جولای است که در ماه آگوست اعلام می شود، که ممکن است منجر به سوخت بیشتر برای عملکرد فعلی قیمت صعودی شود. مک گلون نوشت:

نظر “جلسه با جلسه” (فدرال رزرو) ممکن است محوری برای #بیت کوین برای از سرگیری تمایل خود به عملکرد بهتر از اکثر دارایی ها باشد. جدید و آزمایش نشده در حال تبدیل شدن به زمان گذشته برای ارزهای دیجیتال معیار هستند، احتمالاً در روزهای اولیه بهبودی پس از کاهش شدید سرمایه.

آیا بیت‌کوین می‌تواند «میل به عملکرد بهتر» خود را از سر بگیرد؟

داده های بیشتر ارائه شده است توسط McGlone کاهش در نوسان قیمت 250 روزه BTC در برابر شاخص نقطه کالای بلومبرگ را نشان می دهد. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، هر زمان که این متریک روند نزولی داشته باشد، قیمت بیت کوین در جهت مخالف حرکت می کند.

بیت کوین BTC BTCUSDT
نوسانات قیمت BTC در مقابل شاخص کالای بلومبرگ که به افزایش بالقوه قیمت اشاره دارد، کاهش می یابد. منبع: بلومبرگ اینتلیجنس

کاهش در نوسانات 250 روزه قیمت BTC، آغاز صعودهای سال 2012 و 2017 بود. مک گلون به این معنا اشاره کرد:

پایین‌ترین نوسانات بیت‌کوین در برابر شاخص کالای بلومبرگ (BCOM) ممکن است نشان‌دهنده از سرگیری تمایل کریپتو به عملکرد بهتر باشد (…). اگر تاریخ یک راهنما باشد، نوسانات بیت کوین در مقایسه با کالاها زمانی که کریپتو به سمت اوج های جدید می رود به احتمال زیاد بهبود می یابد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا