ارزهای دیجیتال

بیت کوین با 21500 دلار به خط تعیین کننده سقوط می کند، بیت کوین چه سطوحی باید داشته باشد؟

بیت کوین به دلیل افزایش فشار فروش، ارزهای دیجیتال اصلی را به سطوح حمایت بحرانی بازمی گرداند. اگر گاوها نتوانند وارد عمل شوند و از این حمله نزولی جدید عقب نشینی کنند، ارز دیجیتال شماره یک می تواند به پایین ترین محدوده فعلی خود بازگردد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین (BTC) به ترتیب در 24 ساعت و 7 روز گذشته با 9% زیان و 11% زیان 21400 دلار معامله می شود. اتریوم همچنان به عملکرد بهتر از قیمت بیت‌کوین ادامه می‌دهد، زیرا توانسته بخشی از سود هفته گذشته را حفظ کند، اما گاوها باید خط حمایت از مقاومت 1700 دلاری را ترسیم کنند.

قیمت بیت کوین با ضرر جزئی در نمودار 4 ساعته. منبع: BTCUSDT Tradingview

به گفته تحلیلگر ارشد بازار Cubic Analytics Caleb Franzen، شتاب نزولی بیت کوین ممکن است در حال افزایش باشد. براساس نوسانگر 4 هفته‌ای Williams%R، شاخصی که برای اندازه‌گیری حرکت دارایی استفاده می‌شود، این ارز دیجیتال سیگنال فروش احتمالی را به نمایش می‌گذارد.

به گفته فرانزن، ویلیامز% R نشان می دهد که بیت کوین از سطح خرید بیش از حد به فروش بیش از حد رسیده است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، هر زمان که این شاخص نشان دهنده فروش بیش از حد باشد، قیمت بیت کوین روند نزولی داشته است.

این شاخص با موفقیت سقوط بزرگ کریپتو در ژوئن 2021 را پیش‌بینی کرد، زمانی که قیمت بیت‌کوین از بالاترین سطح سالانه 64000 دلار کاهش یافت و آخرین روند نزولی زمانی که بیت‌کوین در نهایت 40000 دلار از دست داد و به پایین‌ترین قیمت خود در دو سال گذشته با 17600 دلار رسید. تحلیلگر گفت:

زمانی که W%R یک ماهه از «بیش از حد خرید» به «زیاد فروش» سقوط کرد، این پیش‌آگهی برای کاهش و تسلیم شدن بیشتر بوده است. آیا این زمان می تواند متفاوت باشد؟ کاملا. اما شکست شتاب بازار نزولی سخت خواهد بود.

فرانزن معتقد است که 21500 دلار به عنوان یک سطح مهم برای آزمایش مجدد پشتیبانی بالقوه عمل خواهد کرد. اگر قیمت بیت کوین نتواند این سطوح را حفظ کند، ممکن است این ارز دیجیتال قبل از بازگشت دوباره به 20500 دلار و 19000 دلار کاهش یابد.

چه چیزی بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد؟

بازار کریپتو به دلیل عوامل کلان اقتصادی تحت فشار فروش بی‌امان بوده است: افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) و تورم بالا که اشتهای ریسک را در بازارهای جهانی کاهش داده است. این عوامل با اتفاقات اخیر کاهش یافت.

با این حال، الکس کروگر، اقتصاددان معتقد است که توجه از ایالات متحده به اروپا منتقل شده است. قاره کهن با بحران انرژی، جنگ بین روسیه و اوکراین و خطرات بالقوه برای رشد اقتصادی در سرتاسر اقتصادهای اصلی خود مواجه است.

در شرایط کلان فعلی، کروگر معتقد است که تنها اتریوم ممکن است شانس ادامه عملکرد بهتر را به دلیل “ادغام” آینده در شبکه اصلی، انتقال از اثبات کار به اثبات سهام، داشته باشد. کروگر گفت:

دو چیز یک شبه اتفاق افتاد: کاهش ریسک سهام ناشی از داده‌های بد آلمان، کریپتو پس از تثبیت در پایین‌ترین سطح، به جیب هوا ضربه زد. به نظر می رسد بازارها از تمرکز بر فدرال رزرو به تمرکز بر اروپا در حال حرکت هستند. ETH بهترین دارایی رمزنگاری با عملکرد در این تخلیه است، نه در مورد موقعیت


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا