ارزهای دیجیتال

بیت کوین با کاهش قیمت به زیر 20000 دلار، سود هفته گذشته را پاک کرد

مطابق با CoinGeckoبرجسته‌ترین ارز دیجیتال جهان در 24 ساعت گذشته 3.5 درصد سقوط کرد. بیت کوین تمام سود هفته گذشته خود را از دست داد زیرا به زیر 20000 دلار رسید. قیمت بیت کوین در بازار در حال حاضر 19750 دلار است و سود هفتگی با کاهش 2.6 درصدی در قرمز است.

بیت کوین هفته گذشته به سمت بهبودی تدریجی و ثابت حرکت کرد. این ارز دیجیتال پیشرو بیشترین سود هفتگی خود را در 9 هفته گذشته ثبت کرد. هفته گذشته پس از تجربه بدترین سه ماهه خود در ژوئن، 12 درصد افزایش یافت.

مطالب مرتبط | آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX می گوید برای یک رالی عظیم بیت کوین “آماده شوید”

کاهش اخیر BTC باعث کاهش اعتماد سرمایه گذاران شده است. اما زمانی که بازار در 8 ژوئیه به سطح 22000 دلار رسید و در حدود 21000 دلار تا 20000 دلار تثبیت شد، سرمایه‌گذاران بارقه‌ای از امید را احساس کردند زیرا سقوط 18 ژوئن به زیر 17600 دلار بیشتر شد.

با این حال، بیت کوین هنوز 71.1 درصد پایین تر از رکورد تاریخی خود است که در 10 نوامبر 2021 یا حدود هشت ماه پیش ثبت شد و 69044.77 دلار بود. علاوه بر این، طبق آمار CoinGecko، در سال جاری تاکنون 41.8 درصد کاهش داشته است.

بیت کوین پس از عبور از خط مقاومت نزولی خود در روز معاملاتی 7 جولای، حجم معاملات قابل توجهی را شاهد بود. اما در حال حاضر، حجم معاملات آن، توسط آمار nomics، تقریباً 46.58 میلیارد دلار است که 1.62 درصد زیان در 24 ساعت گذشته داشته است.

از سوی دیگر، سولانا، نهمین ارز دیجیتال رتبه نهم، پس از از دست دادن 5 درصدی در 24 ساعت گذشته، به 33.35 دلار سقوط کرده است. در حالی که اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، 6.58 درصد از دست داده است و در حال حاضر با قیمت 1068 دلار معامله می شود. CoinMarketcap آمار.

BTC در حال حاضر زیر سطح 20000 دلار در نمودار ساعتی معامله می شود منابع: نمودار قیمت BTC/USD از Tradingview.com

وضعیت بازار، باعث افت چندگانه بیت کوین می شود

اگرچه بسیاری گمانه زنی کرده اند که ممکن است به پایین ترین سطح بازار نزدیک شود، اما هنوز هم عدم اطمینان اقتصادی زیادی وجود دارد. بنابراین بیت کوین ممکن است فضای بیشتری برای کاهش داشته باشد. با این حال، جای نگرانی وجود ندارد زیرا بیت کوین در سال های گذشته اوج و فرودهای مشابهی را تجربه کرده است.

با توجه به منشأ تیره و تاریک بیت کوین و قیمت زیر 10000 دلار در جولای 2020، قیمت بیت کوین از نوامبر افت قابل توجهی داشته است. با این حال، اوج های جدید آن در سال 2021 و سطح فعلی هنوز دستاوردهای قابل توجهی هستند.

از ابتدای سال جاری، بازار ارزهای دیجیتال روند نزولی داشته است. با این حال، با نزدیک‌تر شدن بازار به اواسط ژوئن، به نظر می‌رسد خرس‌ها قوی‌تر می‌شوند.

مطالب مرتبط | سرمایه گذاران وال استریت انتظار دارند بیت کوین به 10000 دلار برسد، آیا این امکان پذیر است؟

با شروع از بین رفتن استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD و توکن مربوط به آن LUNA، مشکلات مختلفی بازار بزرگتر ارزهای دیجیتال را در هفته های اخیر گرفتار کرده است.

علاوه بر این، مشکلات اقتصاد کلان مانند تورم بالا و افزایش نرخ آینده از سوی فدرال رزرو ایالات متحده بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد.

با این وجود، مشخص نیست که رکود کریپتو تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. این به این دلیل است که قیمت ارزهای رمزنگاری شده اغلب پس از ضررهای قابل توجه افزایش یافته است، اگرچه در برخی موارد، مدتی طول کشید تا قیمت ها به بالاترین حد خود برسد.

            Featured image from Flickr, chart from Tradingview.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا