ارزهای دیجیتال

بیت کوین با نزدیک شدن به این متقاطع صعودی، بالاخره آرامشی در پیش است؟

داده های زنجیره ای نشان می دهد که بیت کوین در حال نزدیک شدن به یک متقاطع است که از لحاظ تاریخی ثابت کرده است که برای قیمت کریپتو صعودی است.

تقاطع باندهای سنی کوتاه مدت و بلندمدت UTXO بیت کوین

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شد، بیت کوین معمولاً پس از تشکیل چنین متقاطع افزایش قابل توجهی را مشاهده کرده است.

شاخص مربوطه در اینجا «باندهای سنی UTXO» است که درصد عرضه بیت کوینی را که هر گروه در حال حاضر در اختیار دارد به ما می گوید.

باندهای سنی مختلف نشان‌دهنده دوره زمانی است که هر UTXO (یا به سادگی، هر سکه) که در باند مذکور قرار می‌گیرد، آخرین بار جابجا شده است.

به عنوان مثال، باند سنی UTXO 6 تا 12 متری شامل بخشی از عرضه بیت کوین است که از شش تا دوازده ماه پیش منتقل نشده است.

در زمینه موضوع فعلی، گروه‌های سنی مورد علاقه گروه‌های 1m-3m و 2y-3y هستند. اولین مورد نشان دهنده UTXO های کوتاه مدت است (چون هنوز خیلی پیر نشده اند)، در حالی که دومی نشان دهنده UTXO های بلند مدت است.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند هر دو باند سنی بیت کوین UTXO را در چند سال گذشته نشان می دهد:

Looks like the two metrics have been approaching each other in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، گروه سنی UTXO 1 میلیون تا 3 میلیون بیت کوین اخیراً رو به کاهش بوده است، در حالی که گروه 2y-3y شاهد افزایش بوده است.

اگر هر دو اندیکاتور به مسیر فعلی ادامه دهند، به زودی به هم می رسند و از یک متقاطع عبور می کنند، جایی که گروه سنی بلندمدت از کوتاه مدت پیشی می گیرد.

این مقدار همچنین روندهایی را که در قیمت بیت کوین به دنبال داشت، زمانی که چنین الگوی قبلاً در چند سال گذشته شکل گرفته بود، برجسته کرده است.

به نظر می رسد هر زمان که این نوع کراس اوور برای کریپتو اتفاق افتاده است، قیمت در بلندمدت افزایش قابل توجهی داشته است.

اهمیت این متقاطع این است که نشان‌دهنده تغییر عرضه از خریداران کوتاه‌مدت (که اغلب دست‌های ضعیف هستند) به دارندگان بلندمدت (دست‌های قوی) است.

اکنون باید دید که آیا باندهای سنی بیت کوین UTXO ادامه خواهند یافت و تلاقی را کامل خواهند کرد و آیا اکنون نیز همان روند تاریخ را دنبال خواهد کرد.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.5 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد کاهش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 13 درصد کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین

The price of the coin seems to have recovered back above $16.5k during the last 24 hours | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا