ارزهای دیجیتال

بیت کوین اولین شمع سبز هفتگی را در 3 ماه ثبت می کند – شروعی برای یک گاو نر؟

در هفته گذشته، بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال با افزایش 8 درصدی در مدت زمان کوتاه، روند معکوس قابل توجهی را نشان دادند. پس از جدا شدن از سهام ایالات متحده، بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان تلاش کرده است تا با این جهش تسکین یابد.

بیت کوین یک هفته نوسان داشته است. با این حال، این ارز دیجیتال توانسته است اولین شمع هفتگی سبز خود را در سه ماه گذشته ثبت کند.

بر اساس ارقام Coingecko، تا زمان نگارش این مقاله، BTC با 6.0 درصد افزایش با 31256.62 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن 595.7 میلیارد دلار است.

در اوایل هفته، بیت کوین توانست به اوج 32000 دلار برسد، اما شادی ها کوتاه مدت بود زیرا فروشندگان وارد عمل شدند و قیمت را به حالتی که در چند روز گذشته بود برگرداندند.

مطلب پیشنهادی | اتریوم هندل 1800 دلاری را از دست داد – آیا بازار خرس ETH را عمیق‌تر خواهد کرد؟

بیت کوین انعطاف پذیری قوی نشان می دهد

طبق نمودارهای فنی، بیت کوین همچنان بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه خود (DMA) معامله می کند. از لحاظ تاریخی، به کمترین حد خود نزدیک به 200 DMA یا اندکی کمتر رسیده است که 25 درصد کمتر از قیمت فعلی آن است.

Rekt Capital، یک تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال، توضیح می دهد:

از لحاظ تاریخی، بیت کوین به پایین تر از میانگین متحرک 200 هفته ای، حول و حوش و یا کمتر از آن تمایل دارد… بیت کوین دلاری باید 25 درصد دیگر را از دست بدهد تا به 200 MA برسد.

BTC total market cap at $597 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

ژانویه با کاهش تقریباً 16 درصدی، نزدیک به میانگین قرمز تاریخی خود، قرمز به پایان رسید. بازار بیت‌کوین سه ماه قرمز متوالی را تجربه کرد تا اینکه ماه فوریه کمی نفس‌گیری کرد.

گاو نر در هر دو ماه فوریه و مارس در حال اشک بوده است. اما فروردین ماه همه این تجمعات را پاک کرد.

ماه می، مانند آوریل، به عنوان یکی از ماه های مطلوب برای بیت کوین در نظر گرفته می شود. این کریپتو در 10 سال گذشته شش شمع سبز ماهانه را با میانگین بازدهی 17 درصدی بسته است.

رسیدن به نقطه اوج در ماه می

مطلب پیشنهادی | بیت کوین تا 22 هزار دلار سقوط کرد زیرا ممکن است بازار نزولی برای مدتی معطل بماند

آمار بلومبرگ، با استناد به ارقام CoinMetrics، نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در آخرین ماه می، تقریباً 200000 بیت کوین به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند.

در همین حال، سرمایه‌گذاران باید قبل از این که به این نتیجه برسند که این آغاز بازار صعودی بعدی است، هوشیاری و احتیاط را به خرج دهند، زیرا ممکن است بازار در این مرحله نشانه‌هایی از افزایش مجدد بازار نزولی را نشان دهد.

به نظر می رسد بیت کوین در اواخر ماه می به نقطه اوج خود رسیده است. پس از نزدیک به 10 هفته، گاوها برای اولین بار یک شمع سبز را بستند. از آن زمان، این خط روند صعودی بیت کوین را پشتیبانی می کند.

Featured image from CryptoPotato, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا