ارزهای دیجیتال

بیت کوین آماده بازیابی است، تابستان امداد هنوز در جریان است؟

بیت کوین در هفته های اخیر توانسته است دوباره رشد کند. سد 25000 دلاری تنها دو روز پیش توسط قیمت بیت کوین بازگردانده شد و این اولین بار از 13 ژوئن بود.

بیت کوین برای رالی جدید آماده است

در ژوئن، بیت کوین بیشترین کاهش ماهانه خود را از سال 2011 داشته است و بیش از 37.3 درصد سقوط کرده و به ارزش نهایی 19925 دلار رسیده است. از آن زمان تا حدی ارزش خود را بازیابی کرد و امروز اولین آزمایش خود را با قیمت 25000 دلار مشاهده کرد.

بیت کوین علیرغم کاهش 46.5 درصدی نسبت به بالاترین سطح قبلی خود همچنان بر نمودارها حاکم است، اما سلطه آن به کمی کمتر از 40 درصد در مقایسه با بیش از 50 درصد در چند ماه پیش کاهش یافته است.

BTC/USD trades slightly below $24k. Source: TradingView

با این حال، بیت کوین در دو هفته گذشته بین 22500 تا 24500 دلار به صورت افقی نسبتاً آرام در نوسان بوده است. در عین حال، هفته های اخیر شاهد بهبود قابل توجهی در قیمت کالاها و بازارهای سهام بوده است. در نتیجه، کل بازارهای مالی در حال تجربه صعود تابستانی مورد انتظار هستند.

از آنجایی که نگرش در اواسط ژوئن در نتیجه کاهش شدید و یک ماهه بازارهای مالی به وضعیت وحشت شدیدی رسیده بود، درک در میان شرکت‌کنندگان در طول دوره اخیر بهبود یافته است. این به خودی خود یک الگوی شناخته شده بازار نزولی است. با این حال، تا اواسط سپتامبر مشخص نخواهد شد که آیا خرس‌ها چگونه و چگونه بازخواهند گشت.

در چهار هفته گذشته، شاخص ترس و طمع کریپتو پیشرفت قابل توجهی داشته است. اگرچه این احساس هنوز تا حد زیادی ترسناک است. پس از گذشت هفت ماه از فروش ویرانگر، ترس همچنان در صنعت ارزهای دیجیتال نفوذ می کند.

1660703902 589 بیت کوین آماده بازیابی است، تابستان امداد هنوز در جریان

Crypto Fear & Greed Index, as of August 11th, 2022. Source: Lookintobitcoin

احساس شکست در تصویر گسترده تر نیز نفوذ می کند. چندین فرصت برعکس عالی در این شرایط وجود دارد.

به طور کلی، به دلیل طرز فکر ترسیده، هنوز سیگنال خرید مخالف وجود دارد.

با توجه به انتخابات میان دوره ای در 8 نوامبر در ایالات متحده، کاهش شدید در بازارهای مالی برای حفظ دولت فعلی در سر کار بسیار مضر خواهد بود. در نتیجه، تنها کاهش جزئی در بازارهای مالی در ماه سپتامبر محتمل تر خواهد بود. پس از آن، بازارها می توانند تا زمان انتخابات آمریکا از آن پایین تر صعود کنند.

از نوامبر 2021، بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال برای ماه‌ها تحت فشار شدید بوده‌اند، اما اکنون بازگشت گسترده‌ای به مدت کمی بیش از چهار هفته ادامه دارد. Nasdaq Composite که به شدت به سمت فناوری وزن دارد، در نتیجه این رویه بیش از 20 درصد از پایین ترین سطح خود در 16 ژوئن افزایش یافته است و بیش از 420 میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرده است. این بدان معناست که بازار نزولی رسما به پایان رسیده است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین کمی بیش از 24000 دلار معامله می شود، آیا می تواند 27000 دلار را هدف قرار دهد؟

Featured image from Getty Images, chart from TradingView, and Lookintobitcoin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا