ارزهای دیجیتال

بیت‌کوین «دست‌های الماس» ۸۴.۵ هزار بیت کوین از زمان سقوط FTX کاهش داده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که از زمان فروپاشی صرافی FTX، به اصطلاح «دست‌های الماس» بیت‌کوین، ۸۴.۵ هزار بیت‌کوین از دارایی‌های خود حذف کرده‌اند.

عرضه دارندگان بلندمدت بیت کوین اخیراً به شدت کاهش یافته است

بر اساس آخرین گزارش هفتگی گلس‌نود، عرضه دارندگان بلندمدت یکی از مهم‌ترین کاهش‌های خود را در سال جاری در روزهای اخیر مشاهده کرده است.

گروه “دارنده بلندمدت” (LTH) یک گروه بیت کوین است که شامل همه آن دسته از سرمایه گذارانی می شود که از حداقل 155 روز پیش سکه های خود را نگه داشته اند، بدون اینکه آنها را فروخته یا جابجا کرده باشند.

از نظر آماری، هر چه سرمایه‌گذار بیشتر سکه‌های خود را ثابت نگه دارد، احتمال فروش آن‌ها در هر لحظه کمتر می‌شود. از آنجایی که LTH ها گروهی را تشکیل می دهند که سکه های خود را بیش از همه غیرفعال نگه می دارند، آنها گروهی هستند که کمترین احتمال را دارد که در میان زمان های فشار تخلیه شوند.

«عرضه دارندگان بلندمدت» شاخصی است که مقدار کل بیت کوینی را که این گروه در کل در حال حاضر در کیف پول خود نگهداری می کنند، اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این معیار کاهش می یابد، به این معنی است که LTH ها سکه های خود را احتمالاً برای اهداف فروش جابجا کرده اند. در حالی که افزایش نشان می دهد که این دارندگان اخیراً خزانه های خود را گسترش داده اند.

اکنون نموداری وجود دارد که روند عرضه بیت کوین LTH را در سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been on the decline in recent days | Source: Glassnode's The Week Onchain - Week 47, 2022

همانطور که در نمودار بالا می بینید، عرضه بیت کوین LTH تنها چند هفته پیش بالاترین رکورد جدیدی را در حدود 13.883 میلیون بیت کوین ایجاد کرد.

این اوج درست قبل از شروع سقوط کریپتو صرافی FTX بود. اما به محض شروع افت قیمت، ارزش این اندیکاتور نیز شروع به کاهش کرد.

این بدان معناست که LTH ها سکه های خود را تخلیه می کردند و به کاهش قیمت کمک می کردند. کاهش عرضه آنها به طور مداوم در دو هفته گذشته اتفاق افتاده است، و نشان می دهد که این دارندگان مصمم حتی پس از پایان سقوط اولیه، سرعت خود را کاهش ندادند.

تا کنون، عرضه بیت کوین LTH از زمان تعیین ATH حدود 84.56 هزار بیت کوین کاهش یافته است و ارزش این متریک را به 13.799 میلیون بیت کوین رسانده است.

اگرچه این کاهش قابل توجه است، اما همچنان کمتر از سه فروش قبلی است که در ماه می، ژوئن و جولای مشاهده شده است.

با این وجود، این هنوز نشانه ضعف گروهی است که باید مصمم ترین دارنده در بازار بیت کوین باشد، و همچنین به نظر می رسد که فروش همچنان در جریان است، بنابراین می تواند حتی عمیق تر شود.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 15.7 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 6 درصد کاهش داشته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like BTC has gone down during the past two days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Vasilis Chatzopoulos on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Glassnode.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا