ارزهای دیجیتال

بهمن TVL پس از هفته ها شکست به 271 میلیون AVAX رسید

برخی از ارزهای رمزنگاری شده، از جمله Avalanche (AVAX)، حتی در شرایطی که بازار کلی از رکود طولانی‌مدت رنج می‌برد، شاهد رشد اندکی بودند.

تا به امروز، AVAX TVL از 120.11 میلیون به 123.7 میلیون رسیده است که تقریباً 3 درصد افزایش یافته است. AVAX Daily، یک حساب توییتر که پروتکل Avalanche را نظارت می کند، نیز این مطلب را منتشر کرده است.

افزایش 270,611,568 AVAX در آخرین به روز رسانی برای TVL گزارش شده است. همین موضوع توسط نمودار ایجاد شده توسط DeFiLlama (نمودار زیر) نیز پشتیبانی شد.

خوب است که AVAX در حال پیشرفت است، اما آیا در برابر عوامل خارجی بازار که می تواند آن را حتی بیشتر به عقب براند در امان است؟

خبر خوب و نه چندان خوب

از زمانی که نرخ های تامین مالی بایننس افزایش یافته است، بازار آتی AVAX شاهد روند مثبتی بوده است. مقادیر شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص استحکام نسبی تصادفی (Stoch RSI) که CryptoQuant از آن استفاده کرده است نشان می‌دهد که AVAX در حال حاضر بیش از حد فروخته شده است.

سرمایه گذاران و معامله گران می خواهند این نوع نشانه ها را ببینند زیرا آنها مثبت هستند. با این حال، همیشه یک جنبه تاریک برای هر روز وجود دارد، و مهم نیست که روز چقدر روشن است، ناگزیر به تاریکی ختم خواهد شد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص قدرت نسبی استوکاستیک (Stoch RSI) ممکن است سرمایه گذاران و معامله گران را گمراه کنند تا زودتر AVAX را به امید سود سریع خریداری کنند.

گروه بولینگر در حال حاضر نوسانات قابل توجهی را نشان می دهد. موقعیت فعلی قیمت AVAX در نیمه پایینی اندیکاتور BB ممکن است کاهش قیمت در آینده را نشان دهد.

در 0.17-، شاخص جریان پول Chaikin نیز نزولی قابل توجهی را نشان می دهد. این نشان می دهد که خرس ها کنترل کامل بازار را دارند. در 87.56-، شاخص کانال کالاها نزولی قوی را نشان می دهد.

همبستگی های قوی با رهبران بازار کریپتو در حال مبارزه وجود دارد. در 0.99 برای بیت کوین و 0.98 برای اتریوم، کاهش بیشتر قیمت در هر دو ارز دیجیتال می تواند اثرات مخربی بر AVAX داشته باشد.

پیگیری حرکات قیمت

سرمایه گذاران و معامله گران AVAX می توانند با توجه به عوامل فوق الذکر و روند نزولی قوی بازار، ضعف بیشتری را در بازار AVAX پیش بینی کنند.

حرکت قیمت BTC و ETH نیز ممکن است بر حرکت قیمت AVAX تأثیر بگذارد، بنابراین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید آنها را زیر نظر داشته باشند.

با فرض ادامه نزول بیت کوین و اتریوم، یک موقعیت کوتاه در برابر بازار نزولی با قیمت فعلی بازار وسوسه انگیز است.

اما اگر تغییر روند RSI محقق شود، سطح 14 دلار یک هدف فوری برای گاوها خواهد بود. هر چیزی بالاتر از آن می تواند منجر به ایجاد یک منطقه کرانچ در باند بولینگر شود که می تواند قیمت را پایین بیاورد.

TVL پس از هفته ها شکست به 271 میلیون

AVAX total market cap at $3.6 billion on the weekend chart | Featured image from The Daily Hodl, Chart: TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا