ارزهای دیجیتال

بهره باز بیت کوین و اتریوم نشان می دهد که فشاری در راه است

دو ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، بیت‌کوین و اتریوم، در چند هفته گذشته افزایش قابل توجهی در علاقه باز خود داشته‌اند. این امر حتی زمانی اتفاق می‌افتد که بازار شاهد قیمت‌ها با مشکل است و سرمایه‌گذاران شروع به اتخاذ مواضع محافظه‌کارانه‌تر در بازار کرده‌اند. افزایش شدید علاقه باز در بین این دو ارز دیجیتال می‌تواند پیامدهای مهمی برای کل بازار کریپتو داشته باشد.

اتریوم با بیت کوین افزایش می یابد

علاقه باز بیت کوین طی دو هفته گذشته در حال افزایش بوده است که منجر به پیش بینی های جالبی برای دارایی دیجیتال شده است و اکنون، اتریوم نیز همین روند را آغاز کرده است. در هفته گذشته، علاقه باز اتریوم نسبت به ارزش بازار در کنار بیت کوین افزایش یافته بود.

هر دو دارایی دیجیتال در واقع به بالاترین حد خود در این زمینه رسیده بودند و از سطح ژوئن 2022 عبور کردند. بیت کوین به 3.21 درصد رسیده بود در حالی که اتریوم در همان دوره زمانی به اوج خود در حدود 4.24 درصد رسیده بود. بنابراین ETH در مقایسه با بیت کوین ارقام شدیدتری را مشاهده می کند.

برای در نظر گرفتن این موضوع، نسبت علاقه باز به ارزش بازار ETH در مقایسه با BTC از سال 2019 همیشه در حدود 0.46٪ بوده است که نشان دهنده حاشیه نسبتاً کمی است. با این حال، این در دو سال گذشته تغییر کرده است و شکاف روز به روز بیشتر می شود.

BTC and ETH open interest reach new ATH | Source: Arcane Research

ادغام اتریوم دلیل اصلی این افزایش بوده است. از آنجایی که با نزدیک‌تر شدن به‌روزرسانی، علاقه به دومین ارز دیجیتال بزرگ به اوج خود رسیده بود، سرمایه‌گذاران نهادی شروع به راه‌اندازی فروشگاه در اتریوم کردند که منجر به شکاف گسترده‌ای شد که اکنون مشاهده می‌شود.

فشار کوتاه ورودی؟

افزایش علاقه باز، به ویژه مواردی که به سطوح بالایی رسیده است، همیشه پیامدهای زیادی برای بازار کریپتو داشته است، حتی اگر در کوتاه مدت باشد. سطوح فعلی نشان می دهد که مشتقات در هر دو دارایی دیجیتال در حال حاضر بسیار بالا هستند و منجر به سطوح اهرمی شدید می شود.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC price settles above $19,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

با چنین سطوح بالایی، مهم است که به خاطر داشته باشید که اگرچه فشار کوتاه بیشتر محتمل است، اما می تواند به هر سمتی پیش برود. در نهایت، سطوح اهرمی شروع به کاهش خواهند کرد، که در آن زمان انتظار می رود که فشارها اتفاق بیفتد. در نهایت به هر سمتی که حرکت کنند، پیامدهای آن برای بازار به همان اندازه وحشیانه خواهد بود.

نوسانات و بی ثباتی بزرگ بازار در زمان وقوع این اتفاق امری عادی خواهد بود. برای سرمایه گذاران، این زمان برای جلوگیری از گرفتار شدن در این بحران است. روندهای تثبیت شده خرس و چنین سطوح شدید اهرم می تواند دستور العملی برای فاجعه باشد.

Featured image from CoinDesk, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا