ارزهای دیجیتال

بهترین استراتژی بیت کوین و اتریوم در سال 2022؟ این گزارش پاسخ می دهد

بیت کوین و اتریوم در یک محدوده بدون جهت مشخص در جلسه معاملات امروز باقی می مانند. بلاتکلیفی بازار کریپتو در موقعیت های خرید و فروش در حال شکست است، اما یک بخش تحت شرایط فعلی در حال شکوفایی است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با یک حرکت جانبی در سراسر صفحه، با 19360 دلار معامله می شود. اتریوم قیمت مشابهی را در این محیط متلاطم نشان می‌دهد، به طوری که اکثر ارزهای دیجیتال در 10 ارز برتر با کاهش یا حرکت جانبی قرار دارند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

2022 بیت کوین و بازارهای جهانی را در هم شکست

بر اساس گزارش میز معاملات QCP Capital، امسال بدترین عملکرد برای سرمایه گذاران دارای پرتفوی متقابل بوده است. اگر یک سرمایه گذار دارای بیت کوین، سهام و طلا به عنوان بخشی از استراتژی آنها باشد، سرمایه آنها در قرمز خواهد بود.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، تنها دارایی‌هایی که سود را ثبت می‌کنند، دارایی‌هایی در بخش انرژی هستند که نفت خام و گاز طبیعی در صدر قرار دارند. اولی بهترین عملکرد را در سال 2022 با مثبت 34 درصد و پس از آن 4 درصد در نفت خام (WTI) ثبت کرد.

بازار کریپتو بزرگترین بازنده در شرایط اقتصاد کلان فعلی بوده است. بیت کوین و اتریوم به ترتیب 66 و 72 درصد زیان را ثبت کردند. در بازارهای سنتی، تنها نزدک 100 کاهشی مشابه 40 درصدی را ثبت می کند. QCP Capital نوشت:

خارج از انرژی، وسعت و همبستگی عملکرد ضعیف خیره کننده است – هر معیار مالی کلان به صورت واقعی زیر آب است (…). امروزه، با وجود هر دسته از درآمد ثابتی که بازده واقعی منفی را برمی‌گرداند – اساساً هیچ کجا نمی‌توانستید امسال پنهان شوید و بر تورم غلبه کنید.

نمودار 2 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
منبع: QCP Capital

در این شرایط، سرمایه گذاران بیت کوین و سرمایه گذاران سنتی با حفظ سرمایه خود به دلار آمریکا، ناچیزترین ضرر را متحمل شدند. این ارز طبق شاخص DXY (DXY) به بالاترین سطح خود در 20 سال گذشته رسید و در میان سایر دارایی ها و ارزهای ملی ویران کرد.

تنها پناهگاه امن برای سرمایه گذاران BTC و ETH

علیرغم بازار نزولی، بخش گزینه ها با سطوح بالای پذیرش آن در حال رونق است. سرمایه گذاران نهادی اذعان دارند که بیت کوین و اتریوم دارای بازارهای سفته باز دائمی هستند که معیارهای گزینه های کلیدی را به بالاترین سطح جدید هدایت می کنند. سرمایه QCP اضافه شد:

(…) حجم معاملات گزینه های کریپتو و بهره باز (OI) امسال بسیار خوب بوده است، در میان زمستان کریپتو که شاهد کاهش حجم سایر دارایی های کریپتو بین 70 تا 90 درصد بوده است. در سه ماهه سوم، OI گزینه های ETH در واقع بالاترین رکورد خود را شکست! در حالی که BTC OI نسبتاً خوب است.

نمودار 3 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
منبع: QCP Capital

در این بازار متلاطم و نامشخص، پول هوشمند روی افزایش نوسانات و جمع آوری حق بیمه در بخش گزینه ها شرط بندی می کند. این شرکت تجاری ادعا می کند که حتی استراتژی های “وانیلی” نیز در این شرایط موفق به کسب سود شده اند.

وضعیت موجود در بازارهای جهانی در آستانه تداوم است و به معامله گران اختیار معامله اجازه می دهد تا در بحبوحه نوسانات آتی ناشی از رویدادهای کلان اقتصادی، برتری خود را حفظ کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا