ارزهای دیجیتال

بلاک چین Aptos لایه 1 متمرکز بر مقیاس پذیری اخیراً راه اندازی شده و رتبه کوین آن شماره 1–برترین سکه های قابل تماشا برای 24 اکتبر تا 30 اکتبر – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

بلاک چین Aptos لایه 1 متمرکز بر مقیاس پذیری اخیراً راه اندازی شده و رتبه کوین آن شماره 1–برترین سکه های قابل تماشا برای 24 اکتبر تا 30 اکتبر - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 6

بازار ارزهای دیجیتال با ارزش کل بازار 945 میلیارد دلار وارد هفته 43 شد. در حالی که ارزش کل بازار در مقایسه با کل سرمایه در ابتدای هفته گذشته تقریباً بدون تغییر باقی ماند، هر دو بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال هفته را با افزایش 1.5 درصدی بیت کوین و دو برابری ETH به پایان رساندند. Klaytn (KLAY) و Huobi Token (HT)، کوین برتر شماره 1 ما برای تماشا در مقاله هفته گذشته، بهترین دارایی ها در بین 100 کریپتو برتر بودند که به ترتیب با 34% و 21% افزایش داشتند. آیا سکه شماره 1 این هفته می تواند موفقیت Huobi Token را تکرار کند؟

3. سازنده (MKR)

پروتکل Maker یکی از اولین پروژه های اتریوم بود و سنگ بنای اکوسیستم مالی غیرمتمرکز اتریوم (DeFi) باقی مانده است. این پروتکل که در سال 2015 راه اندازی شد، به کاربران اجازه می دهد تا اتریوم یا سایر دارایی های مبتنی بر اتریوم خود را به عنوان وثیقه برای دریافت وام به شکل استیبل کوین دای قفل کنند. دای که برای معامله تا حد امکان نزدیک به 1 دلار طراحی شده است، به روشی کاملاً غیرقابل اعتماد منتشر می شود. صدور و اتصال آن توسط سیستم پیچیده ای از قراردادهای هوشمند اتریوم اداره می شود. MKR نشانه حاکمیت Maker Protocol است. دارندگان این توکن‌های ERC-20 می‌توانند تغییراتی در پروتکل پیشنهاد دهند و در نظرسنجی‌های حکومتی شرکت کنند.

پروتکل Maker در حال تغییر است زیرا جامعه حاکمیت MKR به یک سری پیشنهادات رای می دهد که آینده شرکت را شکل می دهد.

Maker در 30 روز گذشته تقریباً 45 درصد افزایش یافته است که سازنده MKR سومین دارایی سودآور در بین 100 ارز دیجیتال برتر در این بازه زمانی است. این رالی به نوعی مطابق با روندهای قیمتی تاریخی Maker است، زیرا MKR معمولاً در مقابل بقیه بازار است و زمانی که بقیه بازار کریپتو رو به کاهش است و بالعکس عملکرد خوبی دارد. از منظر فنی، متوجه می‌شویم که تعداد کل کیف‌پول‌هایی که با Maker در تعامل هستند رو به کاهش است، اما تعداد کیف‌های پول با موجودی غیر صفر و کیف پول‌های فعال به تدریج در حال افزایش است. با این وجود، هر دو معیار فاصله زیادی با بالاترین حد خود در بهار 2021 دارند، که ما را به این فرض سوق می دهد که احساسات مثبت بازار می تواند با «تغییر» که پروتکل Maker در حال حاضر در حال انجام آن است مرتبط باشد. بنیانگذار MakerDAO، Rune Christensen نظر خود را در مورد چگونگی غیرمتمرکزتر کردن پروتکل محبوب DeFi و مقاومت در برابر سانسور در مانیفست “Endgame” خود شرح می دهد. با این وجود، برخی از سرمایه گذاران Maker از جمله سرمایه گذار ریسک پذیر Andreessen Horowitz (a16z) که مقدار زیادی از MKR را در اختیار دارد، با طرح موسس برای تجزیه MakerDAO به واحدهای کوچکتر موافق نیستند. در اصل اختلاف نظر در واقع به این دلیل است که یک اردو از اولویت دادن به تمرکززدایی حمایت می کند در حالی که گروه دیگر تقویت رشد را در اولویت قرار می دهد. این واقعیت که انتظار می رود تعداد زیادی آرای حاکمیتی تعیین کننده نیز وجود داشته باشد، ممکن است به افزایش تقاضا برای MKR و افزایش قیمت آن کمک کند. در اخبار دیگر، MakerDAO اخیراً تصمیم گرفته است که ترازنامه خود را متنوع کند. با توجه به افزایش نرخ بهره، DAO به تبدیل 500 میلیون دلار استیبل کوین DAI به اوراق خزانه کوتاه مدت ایالات متحده (80٪) و اوراق قرضه شرکتی با درجه سرمایه گذاری (20٪) رأی داد.

2. XRP (XRP)

XRP یک ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۲ توسط کریس لارسن، جد مک‌کالب و آرتور بریتو راه‌اندازی شد. شبکه ریپل از الگوریتم اجماع پروتکل ریپل (RPCA) که نه اثبات کار است و نه اثبات سهام، برای تسهیل تراکنش‌های سریع و ارزان استفاده می‌کند. حداکثر عرضه XRP 100 میلیارد سکه است و تمام سکه ها در راه اندازی بلاک چین ریپل ضرب شدند. بیش از 80 درصد از کل عرضه XRP به شرکت فین‌تک Opencoin داده شد، شرکتی که در سال 2015 به آزمایشگاه‌های ریپل تغییر نام داد. از امروز، آزمایشگاه‌های ریپل هنوز بیش از نیمی از کل عرضه XRP را در اختیار دارند. با این حال، بیشتر دارایی‌های XRP این شرکت در امان هستند. در دسامبر 2020 ریپل درگیر دعوای قضایی با SEC ایالات متحده شد که این شرکت را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم می کند. نبرد حقوقی بین ریپل و SEC یکی از عوامل کلیدی تأثیرگذار بر قیمت XRP است.

چندین عامل فنی و بنیادی نشان‌دهنده یک باقیمانده بالقوه صعودی برای XRP است

طی چند ماه گذشته، تحولات مربوط به دعوی حقوقی باعث ایجاد چندین تجمع XRP شده است و باعث شده است که طی 3 ماه گذشته تقریباً 35 درصد افزایش داشته باشد. با این وجود، در حال حاضر عوامل متعددی وجود دارد که به احتمال یک نتیجه مثبت نبرد حقوقی با SEC، به ادامه سال صعودی برای XRP اشاره می‌کند. برای مثال، ریپل به دنبال آوردن قراردادهای هوشمند اتریوم به دفتر کل XRP است. این کار از طریق یک زنجیره جانبی XRP سازگار با EVM انجام خواهد شد که قبلاً انجام شده است راه اندازی شد در devnet زنجیره جانبی که قرار است در اوایل سال 2023 مرحله دوم توسعه را پشت سر بگذارد به کاربران XRP اجازه می دهد تا با برنامه های غیرمتمرکز سازگار با اتریوم (Dapps) تعامل داشته باشند. همانطور که توسط مهندس نرم افزار RippleX، Mayukha Vadari اشاره کرد، توسعه دهندگان «دیگر مجبور نیستند بین بلاک چین های XRPL یا EVM یکی را انتخاب کنند» و می توانند هر دو را داشته باشند: قراردادهای هوشمند Solidity درجه اتریوم و تراکنش های سریع کم هزینه ریپل. Ripple همچنین در حال حاضر کمک های مالی Creator Fund را ارائه می کند – 250 میلیون دلار برای کمک به سازندگان اختصاص داده شده است تا پروژه های NFT خود را به عنوان بخشی از این برنامه در XRP Ledger به بازار عرضه کنند. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل تکنیکال نیز شیوع احتمالی صعودی را نشان می دهد. جای تعجب نیست که داده‌های زنجیره‌ای انباشت قوی XRP را در این تنظیمات نشان می‌دهند – داده‌های ارائه شده توسط Santiment نشان می‌دهد که میانگین سنی XRP افزایش یافته و جریان خروجی XRP از صرافی‌ها به کیف پول‌های خصوصی افزایش می‌یابد. آیا فکر می کنید امسال XRP را با قیمت 1 دلار خواهیم دید؟

1. Aptos (APT)

Aptos یک شبکه جدید لایه 1 بسیار مقیاس پذیر است که توسط تیمی از توسعه دهندگان سابق استیبل کوین Diem (که قبلاً پروژه لیبرا نامیده می شد) زنده شد. با این حال، اعضای تیم تنها چیزی نیستند که Aptos با Diem مشترک است، زیرا بلاک چین جدید از Move، یک زبان برنامه نویسی که در ابتدا برای پروژه Meta’s Diem توسعه یافته بود، استفاده می کند. استفاده از موتور بیزانتین تحمل خطا (BFT) با تأخیر کم به Aptos اجازه می دهد تا به اجماع بسیار سریع برسد – ما در مورد نهایی بلوک فرعی صحبت می کنیم. در ترکیب با مقیاس‌پذیری بالا، تیم معتقد است که Aptos آماده‌ترین بلاک چین برای محصول در جهان است که می‌تواند حرکت صنعت به Web3 را تسهیل کند. پروژه Aptos در اوایل سال 2022 سرمایه 350 میلیون دلاری را از تعدادی سرمایه گذار برجسته از جمله Andreessen Horowitz و FTX Ventures جمع آوری کرده است.

Aptos Mainnet خود را در 17 اکتبر راه اندازی کرد، سکه APT آن به زودی در برخی از محبوب ترین صرافی ها فهرست شد.

پس از چندین ماه توسعه، شبکه اصلی Aptos در ابتدای هفته گذشته (17 اکتبر) فعال شد. راه اندازی شبکه اصلی سر و صدای زیادی در بخش کریپتو ایجاد کرد زیرا اعضای جامعه ارزهای دیجیتال انتظارات زیادی از این پروژه داشتند.

در حالی که تیم Aptos ادعا می کند که همه چیز مرتبط با راه اندازی بدون مشکل پیش رفته است، چندین کاربر رسانه های اجتماعی خاطرنشان کردند که عملکرد این شبکه بسیار ضعیف است. آنها متوجه شده اند که بلاک چین تنها 4 تراکنش در ثانیه (TPS) را در مقابل 160000 TPS وعده داده شده پردازش می کند. با این حال، TPS بسیار پایین تنها به دلیل ترافیک و فعالیت کم در این بلاک چین در اولین ساعات وجود آن بسیار محتمل است. در واقع، Aptos اخیرا تا حداکثر عملکرد را انجام داده است 2500 TPS. با این وجود، تنها زمان نشان خواهد داد که Aptos چه تعداد تراکنش را می تواند انجام دهد، با استقرار اعلام شده چندین پروژه NFT در Aptos اولین تست استرس مهم است. به‌علاوه، رمز راهبری و ابزار اصلی شبکه Aptos تنها دو روز پس از راه‌اندازی شبکه اصلی در اکثر صرافی‌های محبوب فهرست شد. صرافی‌های Binance، Coinbase، و FTX در فهرستی هماهنگ شرکت کرده‌اند، دفترهای سفارش APT در این صرافی‌ها در 19 اکتبر، ساعت 1:00 UTC افتتاح شد. به زودی پس از آن، Huobi، OKX، KuCoin و Bitfinex نیز APT را فهرست کرده اند، به طوری که اکنون این کوین تقریباً در هر صرافی متمرکز بزرگ معامله می شود. از سوی دیگر صرافی های غیرمتمرکز در حال بررسی استقرار در بلاک چین PoS تازه استقرار شده هستند. تیم PancakeSwap جزو اولین کسانی بود که پتانسیل Aptos را تشخیص داد و استقرار پروتکل DEX خود را در زنجیره Aptos پیشنهاد کرد. این پیشنهاد با بیش از 98 درصد رای موافق به استقرار به تصویب رسید. برای نتیجه گیری، Aptos یک پروژه کوچک و جوان است که پتانسیل بسیار زیادی برای رشد دارد. تیم مجرب Aptos، فعالیت شبکه به سرعت در حال رشد و اکوسیستم توسعه دهنده در حال حاضر پر جنب و جوش به پروژه شانس بیشتری برای موفقیت می دهد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا