ارزهای دیجیتال

بزرگترین ریسک درون بازار بیت کوین در حال حاضر

سیاست پولی فدرال رزرو (FED) همچنان عامل تعیین کننده برای بازارهای مالی در سراسر جهان و بیت کوین است. با در نظر گرفتن این موضوع، همه نگاه ها در حال حاضر به 2 نوامبر، زمانی که نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برنامه ریزی شده است، است.

با این حال، در حالی که این یک ریسک بازار خارجی است، یک ریسک بازار داخلی نیز در حال حاضر در حال توسعه است که نباید از منظر تاریخی دست کم گرفت: یک رویداد کاپیتولاسیون ماینر بیت کوین.

هرچه بیت کوین کمتر سقوط کند و قیمت بیشتر در سطح فعلی بماند، فشار بیشتری بر حاشیه ماینرهای بیت کوین به دلیل واگرایی قیمت و نرخ هش وارد می شود.

دشواری استخراج بیت کوین به یک ATH جدید می رسد

نگاهی به تعدیل سختی استخراج بیت کوین که دیروز انجام شد نشان می دهد که دوباره 3.44 درصد افزایش یافته است. این به دنبال تعدیل تاریخی 10 اکتبر است، زمانی که سختی استخراج 13.55٪ افزایش یافت.

این مشکل تقریباً هر دو هفته یکبار به‌روزرسانی می‌شود تا قدرت هش نوسان در شبکه را در نظر بگیرد و تقریباً هر 10 دقیقه (زمان بلوک) بیت کوین‌های جدید استخراج شود.

بنابراین، تعدیل دیروز احتمالاً فشار بیشتری را بر ماینرهایی که در حال حاضر دچار مشکل هستند و شاهد کاهش سود هستند، وارد می کند. ویل کلمنته، یکی از بنیانگذاران تحقیقات بازتابی، ادعا کرد ماینرها بزرگترین ریسک بازار درون بیت کوین در حال حاضر IMO هستند.

او می‌گوید یک تئوری قانع‌کننده برای افزایش پیوسته نرخ هش این است که یک بازیکن با بودجه خوب سعی می‌کند ماینرهای ناکارآمد را بیرون بکشد و دارایی‌های آنها را با روش ارزان، «سبک راکفلر» به دست آورد.

در نتیجه، کاپیتولاسیون ماینر ممکن است رخ دهد. در طول این رویداد، ماینرهای غیرانتفاعی باید هم سخت افزار استخراج و هم دارایی بیت کوین خود را بفروشند. در مقیاس بزرگ، این می تواند فشار فروش قابل توجهی را بر قیمت بیت کوین وارد کند، همانطور که با کاپیتولاسیون ماینرهای گذشته مشاهده شد.

کلمنته اظهار داشت که احتمال تسلیم دوم معدنچی پس از دوره اول در ژوئن در حال افزایش است. شاخص اصلی برای تماشا، روبان های هش هستند.

احتمال تسلیم دوم استخراج کننده بیت کوین در حال افزایش است. منبع: توییتر

کلمنته نتیجه گیری:

با فکر کردن به این که این موجودیت(ها) چه کسی هستند، فکر می کنند که استخراج با قیمت BTC 70٪، قیمت انرژی بالا و قیمت هش در پایین ترین زمان ممکن سودمند است. تعجب می کنم که آیا این بازیکن (بازیکنان) بزرگ با انرژی اضافی یا دسترسی به انرژی ارزان قیمت است. […] به همین دلیل است که من بسیار کنجکاو هستم زیرا باید کسی با هزینه انرژی بسیار پایین باشد. تا به حال هیچ پاسخ عالی ندیده ام

ماینرهای بزرگ بیت کوین در مشکل هستند؟

Dylan LeClair، تحلیلگر ارشد در UTXO Management و یکی از بنیانگذاران 21stParadigm نیز اشاره شد قیمت هش یا درآمد ماینر به ازای هر TeraHash اخیراً از پایین ترین سطح تاریخ 2020 عبور کرده است. او گفت که اگر تاریخچه از بازارهای نزولی قبلی تکرار شود، کاهش قیمت به تازگی آغاز شده است.

علاوه بر این، او فاش کرد که «شایعه‌های آبدار در مورد اینکه برخی از ماینرهای بزرگ بیت‌کوین در اینجا با مشکل مواجه هستند شنیده است».

به گفته وی، ادامه فشار بر ماینرهای بیت کوین می تواند به دو سناریو ختم شود. یا این پایین است. “فقدان جلد نشان دهنده بی علاقگی فروشندگان است. LeClair اظهار داشت: دوره تثبیت/انباشت طولانی شده است.

با این حال، سناریویی که توسط تحلیلگر محتمل تر در نظر گرفته می شود این است که بیت کوین در حال حاضر به سطح 6000 دلار در سال 2018/2019 رسیده است. اگر نرخ هش به افزایش خود ادامه دهد، فشار فزاینده منجر به یک رویداد کاپیتولاسیون ماینر خواهد شد.

در زمان انتشار، قیمت BTC همچنان فاقد نوسان بود و در حدود 19300 دلار باقی ماند.

BTC USD
تجارت بیت کوین به صورت جانبی منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا