ارزهای دیجیتال

برای نوسانات آماده شوید: داده ها نشان می دهد بیت کوین در طول جلسات FOMC آشفته می شود

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بازار یک هفته و نیم جالب را پشت سر گذاشته اند. از گزارش CPI تا تکمیل ادغام اتریوم، این یک ترن هوایی از فعالیت های بی ثبات در سراسر بازار بوده است. حتی با این وجود، بازار با رویدادهای بزرگ خود هنوز تمام نشده است. جلسه FOMC در روز چهارشنبه برگزار می شود که مانند گذشته نوید حرکت های غیرقابل پیش بینی را برای بازارهای رمزنگاری می دهد.

انتظار نوسانات برای بیت کوین را داشته باشید

جلسه FOMC همیشه باعث نوسانات نه تنها در بازارهای رمزنگاری بلکه در بازارهای مالی مختلف شده است. واکنش بیت کوین به جلسه FOMC نیز با افزایش همبستگی با بازارهای سهام و کلان برجسته تر شده است. با توجه به این موضوع، انتظار می رود هر جلسه FOMC تأثیر قابل توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

این با نشست FOMC که در روز سه شنبه برگزار می شود تفاوتی ندارد. پیش از این، ساعات جلسات FOMC در فضا بسیار نوسان بوده است زیرا بازار در انتظار نتایج جلسه است. به این ترتیب، پیش‌بینی می‌شود که چهارشنبه شاهد نوسانات زیادی به خصوص در ساعات جلسات باشد. به طور خاص، انتظار می رود که نوسانات بین ساعت 17:00 تا 21:00 UTC به اوج خود برسد، همانطور که در جلسات قبلی مشاهده شده بود.

Volatility expected during FOMC meeting | Source: Arcane Research

طبیعتاً قیمت بیت کوین در این مدت به شاخص‌های سهام پاسخ می‌دهد و همگام با آن حرکت می‌کند. بنابراین، در حالی که سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال را زیر نظر دارند، عاقلانه است که در این مدت به بازارهای کلان نیز توجه داشته باشند.

نوسانات بالا در کریپتو

واکنش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ممکن است در این مدت متفاوت باشد، اما نوسانات وحشی قابل انتظار است. این بار، انتظار می‌رود که نوسانات نیز بسیار بالا باشد، زیرا در سراسر بازارها عدم اطمینان در مورد افزایش بیشتر نرخ‌ها وجود دارد یا خیر.

این در واقع یک ایده از اهمیت جلسه FOMC به بازارهای مالی مختلف و در حال حاضر بازار کریپتو می دهد، زیرا به یک رقیب بزرگ تبدیل می شود. در حال حاضر، گزارش‌هایی مبنی بر افزایش 100 واحدی نرخ بهره وجود دارد. بازار با احتمال 20 درصدی چنین افزایشی به این موضوع واکنش نشان داده است.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC remains below $20,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

جالب اینجاست که به نظر نمی رسد نوسانات ناشی از نشست FOMC بیشتر از پایان جلسه ادامه داشته باشد. در برخی موارد، چند ساعت بیشتر به طول انجامیده است، اما تا روز بعد، نوسانات معمولا ته نشین شده و عادی می شوند.

بنابراین، در نهایت، نوسانات ناشی از این جلسه در یک دوره زمانی طولانی‌تر اهمیت چندانی ندارد. اغلب به عنوان یک سرنخ برای معامله گران در مورد چگونگی ساخت معاملات در این زمان عمل می کند. اما اگر افزایش نرخ ادامه یابد، قیمت بیت کوین ممکن است برای دومین بار در سال جاری به زیر 18000 دلار برسد.

Featured image from Yahoo Money, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا