ارزهای دیجیتال

برای تاثیرگذاری، قیمت بیت کوین پیش از FOMC در 20400 دلار باقی می ماند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

قیمت بیت کوین در دو روز گذشته روندی نزولی داشته است، اما فعالان بازار انتظار دارند در جلسه معاملاتی امروز نوسان داشته باشد. فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال خود (FOMC) یک افزایش دیگر نرخ بهره را اعلام خواهد کرد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با حرکت جانبی در 24 ساعت گذشته و سود 2 درصدی در هفت روز گذشته، 20400 دلار معامله می شود. به طور کلی، بازار کریپتو با همان احساسات حرکت می کند به جز Dogecoin (DOGE) که به خودی خود روند دارد.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

ماکروها آماده هستند تا اکشن قیمت بیت کوین را تصاحب کنند

فعالان بازار می دانند و در یک افزایش نرخ بهره جدید در 75 واحد پایه (0.75٪ bps) قیمت گذاری می کنند. عدم قطعیت حول محور کنفرانس مطبوعاتی پس از FOMC می چرخد.

در طول این رویداد، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و یکی دیگر از اعضای عالی موسسه مالی، بینشی در مورد ادراک اقتصادی خود ارائه خواهند داد. نمایندگان فدرال رزرو می توانند در حد انتظارات باقی بمانند، در سال 2022 افزایش بیشتری داشته باشند، از آنها فراتر روند یا سیاست پولی کمتر تهاجمی را اعلام کنند.

همانطور که NewsBTC دیروز گزارش داد، سناریوی دوم محتمل ترین سناریو است. فدرال رزرو با واکنش شدید بین المللی ایالات متحده مواجه است، اما پاول و دیگران در مورد کاهش نرخ تورم مصمم هستند. این متریک به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است و تهدیدی برای ادامه ویرانی در سرتاسر اقتصادهای جهان است.

با این حال، نشانه‌های بالقوه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد فدرال رزرو ممکن است در ماه‌های آینده رویکردی غیرقانونی را در پیش بگیرد. بانک های مرکزی دیگر نیز در این مسیر حرکت می کنند. اگر فدرال رزرو از این امر پیروی کند، تصمیم برای قیمت بیت کوین صعودی خواهد بود.

فعالان بازار با احتمال افزایش کمتر در دسامبر قیمت گذاری می کنند. با توجه به کالب فرانزن تحلیلگر:

چرا بازارهای مالی فردا 0.75%، در دسامبر 0.5%، در ژانویه 2023 0.25% و سپس توقف می‌کنند؟ این افزایش ها برابر با مجموع 150+bps است…

باز هم، بازارها انتظار افزایش بیشتر را دارند، بنابراین هر نشانه ای از بدبینی می تواند باعث افزایش شتاب صعودی فعلی BTC شود. داده های کینگ فیشر افزایش نقدینگی نزولی برای بیت کوین را نشان می دهد.

در صورت فشار نزولی بیشتر، همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، نقدینگی زیادی در حدود 19000 تا 20000 دلار وجود دارد. اگر بازار سمت کوتاهی را در پیش بگیرد، از این سطوح استفاده خواهد شد. صعودی نقدینگی کمتری را از موقعیت های اهرمی نشان می دهد.

به عبارت دیگر، اگر نوسانی وجود داشته باشد، تنها بر اساس داده‌های کینگ فیشر، شانس بیشتری برای روند نزولی آن وجود دارد.

نمودار 3 بیت کوین بیت کوین BTCUSDT
منبع: TheKingFisher


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا