ارزهای دیجیتال

برای انتخاب کیف پول DeFi ایمن چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) بدون شک آینده مالی جهانی با توجه به رشد چشمگیر آن در چند سال گذشته است. این فرصت را به سرمایه گذاران می دهد تا در بازارهای جدید و متنوعی مانند هنر توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و مشتقات عجیب و غریب شرکت کنند. برای پیمایش DeFi و استفاده کامل از آن، سرمایه گذاران باید به کیف پول های DeFi دسترسی داشته باشند.

تعداد کیف‌پول‌های DeFi همراه با صنعت در حال افزایش است و تعیین کیفی که مناسب‌تر است برای کاربران دشوارتر می‌شود. بنابراین، برای سرمایه گذاران کریپتو بسیار مهم است که گزینه های خود را قبل از انتخاب درست بسنجید.

این مقاله آموزنده شما را با اجزای کلیدی یک کیف پول DeFi خوب و همه چیزهایی که قبل از انتخاب یک کیف پول ایمن باید بدانید، آشنا می کند.

بیا شروع کنیم!

DeFi چیست؟

DeFi یا تامین مالی غیرمتمرکز یکی از جدیدترین فناوری های مالی است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد برخلاف نوع ارائه شده توسط خدمات مالی سنتی، با خدمات مالی وام، استقراض، تجارت و سرمایه گذاری برای ایجاد درآمد بدون نیاز به اشخاص ثالث تعامل داشته باشند.

کیف پول دیفای چیست؟

کیف پول های DeFi نقاط دسترسی برای دارندگان مالی غیرمتمرکز هستند. با در نظر گرفتن همه راه حل های موجود، کیف پول های DeFi بهترین و ایمن ترین روش هایی هستند که علاقه مندان به ارزهای دیجیتال می توانند از آن استفاده کنند و همچنان بر دارایی های خود کنترل کامل دارند. برخلاف بانک‌های سنتی، هنگام استفاده از کیف پول غیرمتمرکز مالی، نیازی به تأیید از طرف شخص ثالث ندارید.

با این حال، هنگام استفاده از یک کیف پول غیرمتمرکز مالی، امنیت دارایی های شما تنها دغدغه شما می شود. اگر جزئیات ورود خود را از دست بدهید، به احتمال زیاد تمام دارایی های خود را از دست خواهید داد.

اجزای اصلی یک کیف پول DeFi خوب

چندین ویژگی متمایز کیف پول DeFi وجود دارد که آنها را منحصر به فرد می کند و به آنها کمک می کند تا وارد یک بازار بسیار رقابتی شوند.

مبتنی بر کلید

مهمترین ویژگی کیف پول های مالی غیرمتمرکز جفت کلید منحصر به فرد جداگانه آنهاست. کلیدها یک عبارت اولیه 12 کلمه ای هستند و برخلاف کیف پول های متمرکز، در اینجا کاربران مسئول حفاظت از کلیدهای خصوصی خود هستند.

غیر حضانت

به دلیل غیرمتمرکز بودن، تمام کیف پول‌های DeFi ماهیت غیرقانونی دارند. کاربران می توانند وجوهی را با این ضمانت ارسال و دریافت کنند که تنها کسی به آن دسترسی خواهد داشت.

سازگاری

امور مالی غیرمتمرکز در برنامه های web3 اتفاق می افتد، به این معنی که باید از یک مرورگر وب به آن دسترسی داشته باشید. همه کیف پول های DeFi با اتصال یک کیف پول web3 قابل دسترسی هستند. اکثر کیف پول‌های موبایل شروع به یکپارچه‌سازی مرورگرهای dApps کرده‌اند تا اتصال به برنامه‌های DeFi را بدون خروج از برنامه آسان‌تر کنند. یک کیف پول DeFi خوب باید با پروتکل های DeFi و مرورگر وب شما سازگار باشد.

دسترسی

DeFi همه چیز در مورد استفاده حداکثری از دارایی های سرمایه گذاران است. برای انجام این کار، کیف پول‌های DeFi غیرقانونی باید از انواع دارایی‌های DeFi مانند توکن‌های ERC20، استیبل کوین‌ها و غیره پشتیبانی کنند.

برای انتخاب کیف پول DeFi ایمن چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

از آنجایی که دارایی‌های DeFi در یک کیف پول DeFi ذخیره می‌شوند، ماهیت غیرمتمرکز آن‌ها به مالک کنترل مطلق بر آنها را می‌دهد. بنابراین، مالک کاملاً مسئول ایمنی دارایی های موجود در کیف است.

بنابراین باید توجه ویژه ای به انتخاب کیف پول DeFi ایمن داشته باشید.

بیایید نگاهی به برخی از ویژگی هایی بیندازیم که بهتر است قبل از انتخاب به آنها توجه کنید.

پشتیبانی از چند زنجیره

پشتیبانی از چند زنجیره چیزی است که بهترین کیف پول های DeFi ارائه می دهند. اولین انتخابی که باید قبل از انتخاب کیف پول DeFi ایمن انجام دهید، بلاک چینی است که قصد دارید از آن استفاده کنید.

اکوسیستم کریپتو با بلاک‌چین‌های بیشتر در حال رشد است و هر سرمایه‌گذار ارز دیجیتال با تعقیب بهترین و جدیدترین فرصت‌های سهام و بازدهی و همچنین حرکت از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر آشنا است. با در نظر گرفتن این موضوع، شما یک کیف پول DeFi می‌خواهید که به شما امکان دسترسی به زنجیره‌های زیادی را بدهد، بنابراین لازم نیست برای هر بلاک چینی که برای انجام تجارت انتخاب می‌کنید، یک کیف پول جدید دانلود کنید.

دسترسی به دارایی

ملاحظات مهم دیگر این است که ترجیحات کیف پول شما از دارایی های مورد علاقه شما پشتیبانی می کند، زیرا طبیعتاً همه دارایی ها توسط کیف پولی که کاربر به آن علاقه مند است پشتیبانی نمی شود. در حالی که برخی از کیف پول ها برای تعامل یکپارچه با دارایی های ذخیره شده آنلاین طراحی شده اند، برخی دیگر به طور طبیعی از دارایی های نگهداری شده پشتیبانی می کنند. در سردخانه علاوه بر این، برخی از کیف‌پول‌ها از بهره‌وری و بهره‌وری کشاورزی پشتیبانی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر این کار را نمی‌کنند.

از آنجایی که کیف پول های DeFi پورتال های دسترسی به جامعه گسترده DeFi هستند، باید کیف پولی را انتخاب کنید که از دارایی ها و عملیاتی که دارید و استفاده می کنید پشتیبانی کند.

امنیت

امنیت کیف پول DeFi قبل از انتخاب بسیار مهم است. به طور کلی، کیف پول های امن DeFi منبع باز هستند و نرم افزار کیف پول در دسترس عموم است، به طوری که هر کسی می تواند کدهای مخرب و اشکالات احتمالی را بررسی کند. در نظر بگیرید که ارائه دهنده کیف پول چه اقداماتی را برای حفظ امنیت کاربر انجام داده است. برای درک اینکه امنیت چقدر برای یک ارائه دهنده جدی است، تاریخچه نقض امنیت کیف پول را مطالعه کنید و از کیف پول های DeFi با سابقه طولانی نقض امنیت اجتناب کنید.

حضور اجتماعی

حضور اجتماعی کیف پول DeFi اغلب توسط سرمایه گذاران هنگام تصمیم گیری نادیده گرفته می شود. با این حال، این عامل می تواند ویژگی ها و ارزش کلی کیف پول DeFi را روشن کند. یک کیف پول DeFi خوب، کیفی است که دارای حضور فعال در رسانه های اجتماعی و سطح تعامل سالم باشد.

حساب‌های اجتماعی بنیان‌گذاران نیز معیار مهمی است که می‌تواند به اینورستور کمک کند تا کیف پول DeFi را انتخاب کند. کیف پول هایی که دارای تیم معتبر هستند، اغلب بر کیف پول هایی که با تیم های نامشخص کار می کنند ترجیح داده می شوند.

راحتی

DeFi، به عنوان یک بخش امیدوارکننده، با چالش پیچیدگی برای مخاطبان اصلی مواجه است. بنابراین، انتخاب کیف پول DeFi ایده آل، گزینه ای است که عملکرد و راحتی را با هم ترکیب می کند. یک رابط کاربری بصری برای هموارسازی فرآیند ضروری است، و باید ببینید که آیا کیف پول DeFi راهنمای گام به گامی را برای کمک به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند یا خیر.

کیف پول CoinStats: یک کیف پول DeFi ایمن

با تمام اطلاعات بالا، می توانید کیف پول CoinStats را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در نظر بگیرید. به عنوان یکی از همه کاره ترین و ایمن ترین کیف پول های غیرمتمرکز در جهان، به کاربران این امکان را می دهد تا تمام رمزارزها و دیفای خود را در یک مکان مدیریت کنند و در دارایی های رمزنگاری خود خرید، فروش، تجارت، پیگیری و کسب درآمد داشته باشند. این کیف پول شامل امنیت بیومتریک و عبارت اصلی 12 کلمه ای است که یک لایه حفاظتی اضافی برای دارایی های کاربران فراهم می کند. علاوه بر این، به کاربران اجازه می دهد تا اتریوم، BSC یا Polygon را بدون نیاز به جابجایی بین صرافی ها و خرید ارز دیجیتال به طور مستقیم از طریق کارت اعتباری/دبیت و انتقال بانکی انجام دهند.

افکار بسته

پذیرش DeFi به طور پیوسته در حال رشد است و منجر به افزایش مستقیم و متناسب تعداد کاربران کیف پول DeFi می شود. با توجه به اینکه دیفای بدون کنترل متمرکز است، مسئولیت امنیت به طور کامل بر عهده دارنده دارایی است. بنابراین، اگر می خواهید دارایی های خود را ایمن نگه دارید، مهم است که یک کیف پول امن برای ذخیره آنها انتخاب کنید.

کیف پول های انقلابی DeFi مانند CoinStats نیازهای کلیدی بازار را شناسایی کرده اند و گزینه های کیف پول جامعی را برای تازه کارها و معامله گران با تجربه ارائه کرده اند.

امیدواریم مقاله ما در دنیای مالی غیرمتمرکز به شما کمک کند و بتوانید امن ترین کیف پول DeFi را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا