ارزهای دیجیتال

بدهی Maple Finance نشان دهنده خطرات وام دهی کریپتو است

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

ظهور Maple Finance رویکرد متفاوتی را برای کل فرآیند به ارمغان آورد. این پروتکل جسورانه وام دهی DeFi نیازی به سپرده گذاری توکن های رمزنگاری اضافی به عنوان وثیقه برای استقراض ندارد.

در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi)، وام‌دهی ارز دیجیتال به عنوان وسیله‌ای بود که به سرمایه‌گذاران امکان دسترسی به توکن‌های ترجیحی خود را می‌دهد. با این حال، آنها باید قبل از قرض گرفتن دارایی های داده شده، سایر سکه های کریپتو را به عنوان وثیقه سپرده گذاری کنند. این به کاهش خطرات و ضررهای پلتفرم وام دهی DeFi کمک می کند.

در عوض، تصمیم گیری در مورد اعطای وام های رمزنگاری شده یا خیر، همه در دست استخرهای وام دهی است. آنها باید توانایی بازپرداخت وام گیرنده را بر اساس اعتبار وی ارزیابی کنند.

Maple Finance به دلیل خطرات وام های بدون وثیقه از بدهی های بد رنج می برد

با این حال، بحران غالب در بازار کریپتو از زمان راه‌اندازی آن در سال 2021، ضربه بزرگی به Maple از نظر تست استرس وارد کرده است. این پروتکل در دو هفته گذشته شاهد مجموع 36 میلیون دلار وام‌های معوق و 18 میلیون دلار مضطرب بوده است.

بدهی های بد Maple حدود 66٪ از کل بدهی های معوق را در چهار استخر فعال وام دهی آن تشکیل می دهد. همچنین، بسیاری از وام گیرندگان بزرگ به دلیل سرمایه گذاری های خود در صرافی سقوط FTX ضرر کرده اند.

وقایع پیشی گرفته در حال ایجاد امواج منفی برای Maple هستند. در حال حاضر، توکن اصلی آن، MPL، به پایین ترین حد خود رسیده است زیرا 50 درصد از ارزش خود را از دست داده است. اکثر شرکت‌کنندگان و تحلیل‌گران تلاش می‌کنند تا با پلتفرم وام دهی DeFi، جایگاه اشتباه را برجسته کنند.

Maple Finance در نمودار l MPLUSDT در Tradingview.com کاهش می یابد

آنها قصد دارند قوانین و عملیات پروتکل را برای اصلاح احتمالی که می تواند دوباره پروژه را حفظ کند، پرتو ایکس کنند.

تمرکز بر روی خطرات مرتبط با وام‌دهی ارزهای دیجیتال بدون وثیقه است. همچنین، ترکیبی از تصمیمات تقلبی و طراحی ضعیف پروتکل، وضعیت پروژه را تشدید کرد.

کمبود رویه های وام دهی افرا

Maple با تشریفات اعتباری کریپتو خود با یک بحران شدید مواجه است. این پروتکل ظرف یک سال کتاب وام خود را به 900 میلیون دلار افزایش داد. محبوبیت آن در میان بازارسازانی که به دنبال نقدینگی برای شرکت های وام گیرنده و معاملات ارزهای دیجیتال هستند، افزایش یافت. با این حال، طیف سپرده گذاران آن از سرمایه گذاران نهادی و متوسط ​​خرده فروشی است که خواهان بازدهی بزرگ هستند.

اما فروپاشی اکوسیستم Terra و صرافی FTX خسارات زیادی را برای Maple به همراه داشت. طبق داده های Token Terminal، این پروتکل 82 میلیون دلار در وام های معوق خود کاهش یافته است.

دو تن از مدیران اعتباری سابق پروتکل، شبکه سلسیوس و آلامدا ریسرچ (شرکت تجاری خواهر FTX)، در حال حاضر ورشکسته شده اند. علاوه بر این، آنها با اتهامات متعددی در رابطه با رویکردها و شیوه های تجاری غیرحرفه ای خود مواجه هستند.

همچنین، سومین مدیر استخر اعتباری، Orthogonal Trading، از Maple Finance اخراج شد. این شرکت متهم به ارائه نادرست سوابق مالی خود برای پنهان کردن ضررهای ناشی از شکست FTX بود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا