ارزهای دیجیتال

بدترین سقوط سه ماهه بیت کوین در یک دهه گذشته بالاتر از پشتیبانی کلیدی بسته می شود

هفته گذشته، زمانی که شمع ماهانه ژوئن در بیت کوین به پایان رسید، همچنین نشان دهنده پایان سه ماهه دوم سال و نیمه اول آن بود. ارز دیجیتال برتر بدترین افت فصلی خود از سال 2011 را تجربه کرد، اما در نهایت بالاتر از سطح پشتیبانی کلیدی باقی ماند.

در اینجا نگاهی دقیق تر به سطح حمایت سه ماهه که در حال حاضر در BTCUSD وجود دارد و اینکه چگونه در گذشته تقریباً به پایین ترین سطح خود رسیده است، آورده شده است.

سقوط بیت کوین به سطحی می رسد که بازارها در پایین ترین سطح قرار دارند

در سرتاسر بازار نزولی 2018، روایت اصلی که به دارندگان کیف امید می‌داد، این واقعیت بود که موسسات در نهایت وارد بیت‌کوین می‌شوند و همه چیز را تغییر می‌دهد. موسسات در نهایت راه خود را به ارزهای دیجیتال پیدا کردند و بسیاری از آنها را در معرض خطر ورشکستگی قرار دادند.

موسسات بزرگ‌تر به‌طور فصلی موقعیت‌های خود را به دست می‌آورند، و با دو فصل نامطلوب در یک ردیف عملکرد در کریپتو، موسسات می‌توانند برای بازگشت دوباره آماده باشند.

مطالب مرتبط | برچسب های ماهانه بیت کوین باند بولینگر پایین تر، نکات سازنده ابزار در پایین

فروش اخیر قیمت بیت کوین را بسیار پایین تر از آن چیزی که خیلی ها انتظار داشتند – به بیش از 50 درصد رساند و آن را به بدترین بسته شدن فصلی در یک دهه تبدیل کرد. همچنین در گروه بولینگر میانی فرود آمد.

BTCUSD quarterly closes above the middle-SMA | Source: BTCUSD on TradingView.com

نحوه خواندن باندهای بولینگر و آنچه بعدا می آید

باندهای بولینگر یک ابزار اندازه گیری نوسان است که توسط جان بولینگر در دهه 1980 طراحی شد. باند بولینگر وسط یک میانگین متحرک 20 دوره ای است که باندهای بالا و پایین در 2 انحراف استاندارد تنظیم شده اند.

بر اساس آمار، بیشترین اقدامات قیمت در باندهای بالا و پایین انجام می شود. عبور از بالا یا پایین SMA به عنوان سیگنال خرید یا فروش در نظر گرفته می شود.

هر یک از بازارهای نزولی در گذشته، همین SMA را قبل از دوره صعودی 2016 و 2017 و سپس دوباره قبل از دوره صعودی 2020 کاهش داده است. قیمت بیت کوین دوباره به این خط بازگشته است و برای دومین سه ماهه متوالی آن را لمس می کند.

BTCUSD_2022-07-06_15-09-57

BTCUSD monthly touches down on the lower Bollinger Band | Source: BTCUSD on TradingView.com

سقوط از طریق SMA در تاریخ بیت کوین بی سابقه خواهد بود. اما بیت کوین اخیراً کارهای بی سابقه ای انجام داده است. به عنوان مثال، همان ابزار بالا اولین لمس باند Bollinger پایین را در تایم فریم های ماهانه نشان می دهد.

مطالب مرتبط | RSI هفتگی بیت کوین رکورد بیشترین فروش بیش از حد در تاریخ را ثبت می کند، بعد چه می شود؟

در تئوری، زمانی که قیمت‌ها در انتهای باندها قرار دارند، قیمت نسبت به سابقه دارایی پایین در نظر گرفته می‌شود، در حالی که زمانی که دارایی با باندهای بالایی برخورد می‌کند، عکس آن صادق است. با این برداشت، قیمت بیت کوین به طور بالقوه در پایین ترین نقطه نسبت به قیمت ماهانه و سه ماهه است.

آیا این می تواند به این معنی باشد که به زودی بهبودی بی سابقه ای در راه است، یا ممکن است بیت کوین در نهایت SMA را از دست بدهد و حرکت فاجعه بارتری را به دنبال داشته باشد؟

دنبال کردن @TonySpilotroBTC در توییتر یا ملحق شوید تلگرام TonyTradesBTC برای بینش منحصر به فرد بازار روزانه و آموزش تحلیل تکنیکال. لطفا توجه داشته باشید: محتوا آموزشی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا