ارزهای دیجیتال

بدترین حالت ممکن است به پایان برسد زیرا بازار کریپتو بیش از 100 میلیارد دلار اضافه می کند

پس از سقوط بازار در اواسط ژوئن، بازار کریپتو دچار یک روند نزولی طولانی شد. این باعث شده بود که ارزش کل بازار به پایین ترین سطح سالانه برسد زیرا ارزهای دیجیتال بزرگ و کوچک به طور یکسان آسیب دیدند. با این حال، با هفته جدید یک چرخش در جزر و مد شروع شده است. ارزش بازار کریپتو که در بخش بهتری از هفته به زیر 900 دلار رسیده بود، به 100 میلیارد دلار رسیده بود.

احساسات رمزنگاری شروع به چرخش می کند

ارزش بازار ارزهای دیجیتال همچنان زیر 1 تریلیون دلار باقی مانده است، اما به نقطه خوبی بهبود یافته است. با قیمت بیت کوین بالای 22000 دلار، به بازپس گیری این موقعیت حیاتی نزدیک شده است. یکی دیگر از مواردی که باعث افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال شده است، بازیابی اتریوم است که تمایلات صعودی اخیر آن بر دیگر پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند در فضا تأثیر گذاشته است.

مطالب مرتبط | بیت کوین یک ماه از نرخ های سرمایه گذاری منفی را نشان می دهد، کاهش بیشتر ورودی؟

با این کار، احساسات سرمایه گذاران کریپتو شروع به تغییر کرده است. یکی از راه هایی که این اتفاق افتاده است، خواندن شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده است. این شاخص از داده های پنج معیار مختلف برای ارائه رقمی استفاده می کند که نشان دهنده احساس سرمایه گذاران نسبت به بازار است.

Crypto market cap recovers close to $1 trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

در بخش اعظم ماه ژوئن، این شاخص در منطقه «ترس شدید» قرار داشت. این در حالی بود که روند نزولی ادامه داشت و سرمایه‌گذاران به دلیل زیان‌ها از بازار عقب‌نشینی کردند. این باعث شد که بازار ماه را با یکی از پایین ترین امتیازها در مورد شاخص با 6 به پایان برساند.

با این حال، همانطور که برخی از ارزهای دیجیتال در بازار بهبود یافته اند، احساسات بازار نیز بهبود یافته است. شاخص ترس و طمع در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله در امتیاز 20 قرار دارد. بنابراین اگرچه هنوز در قلمرو ترس شدید باقی مانده است، اما نسبت به بسته شدن ماه گذشته 14 امتیاز افزایش یافته است.

مطالب مرتبط | سکه های کریپتو با سقف متوسط ​​در ماه جولای پیشروی می کنند، بهترین راه برای آب و هوای زمستان؟

شکی نیست که بازیابی بیت کوین بالای 22000 دلار ارتباط زیادی با این موضوع دارد. ارز دیجیتال پیشگام یک محرک بازار است و اگر به رشد خود ادامه دهد، انتظار می رود که احساسات بازار بیشتر بهبود یابد.

با این حال، یک نکته قابل توجه این است که چنین بازیابی های بزرگی در چنین مدت کوتاهی می تواند منجر به فروش شود. به طور عمده، سرمایه گذاران اغلب چنین حرکت هایی را به عنوان یک “تله گاو” می بینند. از این رو آنها سعی می کنند قبل از اصلاح اجتناب ناپذیر از بازار خارج شوند. در 24 ساعت گذشته، بیت کوین های بیشتری وارد صرافی های متمرکز شده اند که جریان خالص مثبت 725.2 میلیون داشته است. این از این واقعیت حمایت می کند که سرمایه گذاران این زمان را صرف فروش دارایی های خود می کنند.

Featured image from Kapersky, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش‌های بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا