ارزهای دیجیتال

با گروه بازپرداخت UST آشنا شوید: ردیابی دو کوون، به دنبال بازپرداخت

گروه بازپرداخت UST در دم دو کوون است. چند دولت و این گروه غیرنظامی همه به دنبال خالق Terra هستند، که اصرار دارد که فراری نیست. فروپاشی Terra/Luna یکی از کتاب‌ها بود و آن کتاب هنوز باز است. ما عناوین بسیاری را در مورد Do Kwon خواهیم نوشت و احتمالاً تعدادی در مورد UST Restitution Group نیز خواهیم نوشت. برخی ممکن است بگویند آنچه انجام شده انجام شده است، اما برخی دیگر تا زمانی که پرونده به دادگاه نرسد آرام نخواهند بود.

در مقاله FT با عنوان تهدیدآمیز “سرمایه‌گذاران خرد در جستجوی یافتن مرد تحت تعقیب ارزهای دیجیتال هوشیار می‌شوند“، ما با گروه بازپرداخت UST ملاقات می کنیم. این «انجمنی متشکل از نزدیک به 4400 سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال است که تلاش می‌کنند کوون را که در کره جنوبی به اتهام کلاهبرداری مالی تحت تعقیب است، ردیابی کنند». این تنها مشکل حقوقی دو کوون نیست، گروه بازپرداخت UST «دعوای حقوقی دسته جمعی را علیه کوون در سنگاپور و ایالات متحده به راه انداخت، در حالی که اینترپل برای او اخطار قرمز صادر کرده است. انتظار می رود کره جنوبی روز چهارشنبه گذرنامه او را باطل کند.

گروه بازپرداخت UST: Anons به دنبال Do Kwon

طبق وب‌سایت گروه بازگرداندن UST، «اعضا پیشنهاد کرده‌اند که کوون می‌تواند در دبی، روسیه، آذربایجان، سیشل یا موریس و سایر مکان‌ها باشد». یک کاربر با نام مستعار پا را فراتر گذاشت و نوشت: «دبی با رمزارزها دوست است، بسیار بین‌المللی است (او متمایز نمی‌شود)، و معاهدات استرداد محدودی دارد. به نظر می رسد بهترین گزینه برای تغییر منطقه زمانی 3-5 ساعته است که در داده ها آشکار است.

یکی دیگر از کاربران با نام مستعار، با مرور روش‌های تاثیرگذار آن‌ها، فاش می‌کند: «بدیهی است که من به جزئیات نمی‌پردازم زیرا انتشار روش‌های ما آنها را بی‌اثر می‌کند. با این حال، من فکر می کنم که ما بیشتر از هر کس دیگری انجام می دهیم.» این عضو خاص گروه بازپرداخت UST “خود را یک آمریکایی 31 ساله که تحصیلاتش در آیوی لیگ است” معرفی کرد و به نام Antithesis شناخته می شود. «روزهای او به شماره افتاده است. ما افرادی داریم که بسیار بسیار نزدیک به دو کوون هستند.

اینها افراد بسیار سطح بالایی هستند. آنها مورد تحقیر قرار گرفته اند و پاسخ می خواهند. با این حال، وقتی دو کوون را پیدا کردند، چه خواهند کرد؟ یکی دیگر از اعضای گروه بازپرداخت UST با نام HKTrader “گفت که یک ماه را صرف سازماندهی یک دعوی حقوقی گروهی سنگاپور علیه Kwon کرده و با استخدام یک کارآگاه خصوصی محل اختفای او را در کشور کشف کرده است.”

با این حال، دو کوون دیگر در سنگاپور نیست.

UST price chart on Kraken | Source: UST/USD on TradingView.com

چگونه این کار را انجام می دهند؟

فیل در اتاق این است: مردم مطمئن نیستند که محاکمه دو کوون چگونه پیش خواهد رفت. مقاله FT به نقل از چوی هوا-این، کارشناس رمزارز سئول، می‌گوید: «من تعجب می‌کنم که با توجه به فقدان زمینه قانونی برای مجازات بازیکنان کریپتو، اقدام قانونی علیه او چقدر می‌تواند مؤثر باشد. این فقط بازار کریپتوها را بیشتر تحت فشار قرار می دهد و ارزش آنها را کاهش می دهد و در نتیجه سرمایه گذاران را بیشتر متضرر می کند.

آن‌ها همچنین بیانیه‌ای رسمی از خود آزمایشگاه‌های Terraform را نقل می‌کنند، «تحولات اخیر مجدداً تأیید می‌کند که Terraform Labs و ذینفعان آن همچنان در معرض یک محیط قانونی بسیار سیاسی و نامنظم در کره جنوبی هستند. حقایق طرف ما هستند و ما مشتاقانه منتظریم که حقیقت در ماه‌های آینده آشکار شود.» آیا امکان دارد که Do Kwon و شرکت همه آن را تحت کنترل داشته باشند؟ اگر چنین است، چرا او پنهان شده است… اوه بله، زیرا افراد گروه بازپرداخت UST به معنای واقعی کلمه به دنبال او هستند.

در اخیر مصاحبه با روزنامه نگار لورا شین، خالق Terra از افشای مکان فعلی خود خودداری کرد. ظاهراً وقتی مردم می دانستند دو کوون کجاست، مشکلی پیش آمد. در این مصاحبه، خالق Terra به شکست اعتراف کرد و دلیل آن را “ضعف پروتکل در پاسخ به ظلم بازارها” دانست. دو کوون به اشتباهات فنی و نظری اعتراف می کند، اما انکار می کند که Terra کلاهبرداری بوده است.

به نوبه خود، لورا شین برای این موضوع برای Do Kwon چوب بازی کرد. “متاسفم، مردم، اما این اصلا جالب نیست. وقتی او را پیدا کردند قصد دارند چه کنند؟ WTF؟ مردم دیوانه هستند – وقتی در برنامه من گفت که نمی تواند محل اختفای خود را فاش کند، حق داشت. این روزنامه‌نگار در توییتی نوشت: جدی، این کار را نکنید.

Featured Image by Amy Z from Pixabay | Charts by TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا