ارزهای دیجیتال

با کاهش Axie، سایر بازی های بلاک چین به عنوان رهبران در اقتصاد GameFi ظاهر می شوند

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

علی‌رغم رکود سختی برای بازار ارزهای دیجیتال، بازی‌های بلاک چین از طریق پروژه‌هایی که انعطاف‌پذیری واضحی را نشان می‌دهند و به عنوان رهبران جدید در این فضا ظاهر می‌شوند، ماندگاری خود را برای آینده ثابت می‌کند.

Axie Infinity (AXS) که بازی بلاک چین تجاری با موضوع حیوان خانگی در طی تعطیلی های اقتصادی سال 2020 بدنام شد، در آخر هفته به نزول دردناک خود ادامه داد و تعداد کاربران فعال به کمتر از 60 هزار نفر رسید. همانطور که در یک موضوع جامع توییتر (TWTR) اشاره شد پوشش تغییر بازار Axie، این اعداد در مقایسه با 3 میلیون بازیکن در اوج چشمگیر Axie هستند.

درآمد Axie نیز از 17 میلیون دلار در هفته به 11000 دلار در هفته کاهش یافته است و تنها 10 دارنده جدید Axie در روز به جامعه می پیوندند. نسبت نعناع به سوزاندن نیز به نقطه بحرانی رسیده است و در نتیجه بازار “پرورش” Axie متضرر شده است.

Splinterlands (SPS)، پیشروترین Dapp بازی در سراسر جهان، با وجود اینکه بسیاری از پروژه‌های Web 3.0 مانند Axie با مشکل مواجه هستند، همچنان صدها کاربر در روز وارد می‌کند و درآمد ثابتی را به ارمغان می‌آورد و پایگاه بازیکنان خود را افزایش می‌دهد. گیم پلی فعال ثابت باقی می ماند و بین 250-450 هزار کاربر فعال روزانه مشاهده می شود. Splinterlands همچنان به به روز رسانی جنبه های کلیدی این پلتفرم، انتشار به روز رسانی های جدید و تعامل با جامعه خود به صورت هفتگی ادامه می دهد، در جایگاه ثابت خود در نقطه اول عمودی بازی های بلاک چین قفل می کند و هدف خود را برای رقابت با صنعت بازی اصلی قرار می دهد. در میان صدها هزار کاربر فعال روزانه، Splinterlands شاهد 3-5 میلیون تراکنش در روز است و 10-12 میلیون نبرد دارد که روزانه انجام می شود. با فروش اخیر گره خود، آنها شاهد فروش 11 دقیقه ای اولین ترانشه خود (2000 مجوز نود) بودند و بیش از 35 میلیون Splintershards (SPS) را به DAO خود سوزاندند یا فرستادند.

در زمانی که تمام وب 3.0 در حال آزمایش است، Splinterlands به عنوان یک برنده آشکار در فضای بازی ظاهر می شود.

Jesse “Aggroed” Reich، مدیرعامل Splinterlands گفت که در کنار تعهد آنها به یک بازی جذاب و جامعه پر رونق، مکانیسم‌های کاهش تورم و یک اقتصاد ارگانیک مبتنی بر نیازها، خواسته‌ها و نظرات بازیکنانش همیشه در هسته اصلی این پلتفرم بوده است.

این نقاط قوت عمدی و داخلی باعث شده است که Splinterlands با موفقیت در طوفان‌های فضای رمزارزها حرکت کند – اکنون چندین بار.

ما به بازی های غیرمتمرکز اعتقاد داریم. این آینده است.» Splinterlands نقش مهمی در ایجاد این آینده ایفا می‌کند و در زمان واقعی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان بر چالش‌های این میدان غلبه کرد و چگونه یک بازی باورنکردنی را می‌توان با امکانات Web 3.0 ارتقا داد و دائماً بهبود بخشید.

او ادامه داد: «از ابتدا بسیاری از این عناصر اقتصادی را در نظر داشتیم که اکنون در حال اجرا هستند: کاهش قیمت بسته کارت، تمایز بین رتبه‌های جنگ، شرط‌بندی استراتژیک، و خرید گره‌ها در دسترس هر کسی که می‌خواهد آن را بسازد. آینده بازی با ما و ما شاهد این هستیم که این استراتژی‌ها، در کنار حضور ثابت بازیکنان ما، حتی از طریق بازار نزولی ویرانگر، کار می‌کنند.»

پرسش‌های اقتصادی پیرامون بازی‌های غیرمتمرکز نیاز به بررسی دقیق دارند زیرا چالش‌ها در یک صنعت بی‌ثبات حل می‌شوند – نه چندان متفاوت با انقلاب وب ۲.۰ در سال‌های قبل – و به نظر می‌رسد Splinterlands این توسعه مورد نیاز را هم برای بازی خود و هم به نمایندگی از آن ارائه می‌کند. کل مرز جدید صنعت GameFi.

عناصر متعددی برای آنچه Splinterlands به درستی انجام می دهد برجسته است.

اول، برای بازیکنان، یک قرعه کشی ثابت وجود دارد. این بازی با یک استراتژی قوی و جذاب و همچنین داستان، گرافیک و موسیقی متن جذاب ساخته شده است. بدون گیم فای وجود ندارد بازی.

اما از جنبه اقتصادی نیز یک تساوی اساسی وجود دارد. بازیکنان با توسعه مهارت استراتژیک خود درمی یابند که فرصت های مستمر و ارزشمندی برای کسب درآمد دارند.

مانند Axie، اما بدون یک رکود اقتصادی مشابه، جامعه گسترده Splinterlands سیستم‌های «اصناف» و بورس تحصیلی فراوانی را از طریق کانال پرهیاهوی Discord خود ایجاد کرده است که برای بازیکنان در همه سطوح و مشارکت‌های اقتصادی در دسترس است. این انجمن‌ها از گروه‌هایی از بازیکنان جامعه تشکیل شده‌اند که معمولاً توسط یک حساب یا چندین حساب با مجموع زیادی از دارایی‌های درون بازی اداره می‌شوند. سپس دارایی ها برای استفاده توسط اعضا (معروف به “دانشمندان”)، که فرصت بازی و کسب درآمد در سطوح بالاتر را دارند، واگذار می شود. این گروه‌ها از همه درگیران مستقیم و همچنین کل اکوسیستم اقتصادی بازی سود می‌برند.

بسیاری از اصناف در حال حاضر در حال جذب دانش پژوهان هستند و کاربران جدید می توانند بلافاصله در این گروه ها شرکت کنند و راه های مشترکی برای پیشرفت در Splinterlands پیدا کنند.

اصناف محافظت مطلق در برابر بازار خرس باطل نیستند. اصناف فراوان Axie که سهم قابل توجهی در موفقیت انفجاری آنها در سال 2020 داشتند، نتوانستند پلتفرم را از طریق کاهش اخیر بازار ارزهای دیجیتال حفظ کنند. با این حال، همراه با شبکه گسترده مکانیسم‌هایی که برای طول عمر بازی سفارش داده شده‌اند، اصناف ابزاری قدرتمند و ثابت برای الهام بخشیدن به اشتیاق در کاربران جدید و تعهد مداوم به بازی در بازیکنان در همه سطوح آن هستند.

Splinterlands همچنین در مورد عرضه کارت های خود هوشیار بوده و از هجوم بازار درون بازی و ایجاد مکانیسم های موثر کاهش تورم جلوگیری کرده است. بنابراین، هیچ کارتی از مجموعه‌های فروخته شده قبلی، ارزش خود را هنگام مقایسه قیمت امروز خود با قیمت در زمان عرضه، از دست نداده است.

Splinterlands همچنین به طور مداوم جوایز مسابقات و جوایز هفتگی را ارائه می دهد و اخیراً تقسیم بین فرمت های نبرد “مدرن” و “وحشی” خود را اعلام کرده است که امکان رقابت یکنواخت بین بازیکنان با سطوح مختلف مهارت و مالکیت کارت را فراهم می کند و همچنین نتیجه دو برابر می شود. درآمدهای موجود برای همه بازیکنان به دلیل دو برابر شدن حجم استخرهای پاداش.

سرمایه‌داران GameFi نیز با سرعت ثابتی به Splinterlands هجوم می‌آورند و ارزش مستمر بیشتری را برای پلتفرم به ارمغان می‌آورند. با سیستم شرط بندی دقیق بازی و نقشه راه دقیق، اعتماد سرمایه گذار ثابت و در حال رشد است.

راه‌های خلاقانه‌ای برای مشارکت سازمان‌ها در اکوسیستم Splinterlands وجود دارد، از جمله خرید بسته‌های کارت و به‌ویژه در حال حاضر، گره‌ها. هر دو در زمان مناسبی برای کسانی که با ارز درون بازی Dark Energy Crystals (DEC) خریداری می‌کنند، در دسترس هستند، با بسته‌های کارتی که گاهی کمتر از ۴ دلار در هر بسته قرار دارند.

از آنجایی که پروژه‌های ضعیف‌تر همچنان فشار بازار نزولی را احساس می‌کنند و Splinterlands به رشد خود ادامه می‌دهد، سرمایه‌گذاران این بازی را به عنوان یک فرصت رشد وب 3.0 می‌بینند. در اوایل سال جاری، بالتازار، که توسط Side Door Ventures حمایت می‌شد، در حال پخش یک بسته ۱ میلیون دلاری دارایی‌های Splinterlands بود.

مبارزه فضای ارزهای دیجیتال ادامه دارد و اصول پروژه های بلاک چین شاید بیش از هر زمان دیگری برای بقا حیاتی باشد.

اما علیرغم «غرب وحشی» که توسعه فناوری بلاک چین است، Splinterlands خود را به عنوان رهبر واقعی GameFi ثابت می کند و در میانه دریای رکود موفق شده و زمینه را برای جایگاه وب 3.0 در صنعت بازی فراهم می کند. برای سالهای آینده.

 
Image by Pexels from Pixabay


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا