ارزهای دیجیتال

با کاهش 100 میلیارد دلاری بازار کریپتو، تمایل سرمایه گذاران کاهش می یابد

بازار کریپتو اکنون در چالش دیگری قرار گرفته است. در روز گذشته، قیمت بیت کوین حدود 2000 دلار کاهش یافته است که باعث شده است بازار کریپتو مقدار قابل توجهی از ارزش خود را از دست بدهد. در حال حاضر، ارزش بازار کریپتو بیش از 100 میلیارد دلار کاهش یافته است و اکنون به طور خطرناکی نزدیک است بار دیگر به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کند. انتظار می رود این بر احساسات بازار تأثیر بگذارد و ترس بیشتری را در بازار ایجاد کند.

بازار به ترس تبدیل می شود

بازار کریپتو با پیش بینی ادغام اتریوم شاهد بهبودی بود. اما با از بین رفتن هیجان، بازار شروع به اصلاح شدید قیمت کرده است. بیت کوین در آخرین چرخه بازیابی در اوج خود به 25000 دلار رسیده بود. با این حال، از آن زمان تاکنون اکثر این دستاوردها را از دست داده است.

با این کار، پس از شروع صعود بیت کوین، احساسات بازار کریپتو برای مدتی بهبود یافت. در بالاترین نقطه، شاخص ترس و طمع دارای امتیاز 42 است که بالاترین امتیاز در چهار ماه گذشته است. این امر آن را به همان اندازه که بوده به طمع نزدیک می کند، اما بازار ایده های دیگری داشت.

قیمت بیت کوین به زیر 22000 دلار بازگشت و با آن، احساسات بازار کاهش یافت. پنج‌شنبه با امتیاز پایین 30 بسته شد که آن را محکم در منطقه ترس قرار داد. این اصلاح در بازار کریپتو منعکس شده است و در زمان نگارش این مقاله از 1.1 تریلیون دلار به حدود 1 تریلیون دلار کاهش یافته است.

Crypto market cap losses $100 billion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

از آنجایی که ترس به بازار بازگشته است، سرمایه‌گذاران هنگام سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال محتاط‌تر هستند. معامله گران Perp در هفته گذشته خستگی خود را در بازار نشان داده بودند که باعث شد نرخ های تامین مالی بیت کوین به زیر خنثی کاهش یابد. در حال حاضر، بقیه بازار از این روند پیروی می کنند.

بازیابی در بازار کریپتو؟

با توجه به اینکه بازار تازه شروع به بازگشت کرده است، این احتمال وجود دارد که اصلاحات تمام نشده باشد. چنین اصلاحاتی زمانی انتظار می رود که بازار در این مدت کوتاه بسیار رشد کند. این به قیمت‌ها کمک می‌کند تا با مقادیری که وضعیت فعلی بازار آنها را منعکس می‌کند، تنظیم شوند.

این بدان معناست که قیمت بیت کوین ممکن است هنوز مقداری کاهش داشته باشد. در حال حاضر، حدس زده می‌شود که کف با قیمت 17600 دلار ایجاد شده است، بنابراین خرس‌ها می‌خواهند در این مرحله حمایت را آزمایش کنند. جنبش تاریخی همچنین از چنین جنبش هایی حمایت می کند، همانطور که در بازارهای نزولی قبلی انجام شد.

علاوه بر این، آخر هفته هم اکنون اینجاست و دوره ای است که به نقدینگی کم معروف است. این به این معنی است که احتمال دارد بیت کوین تا آخر هفته به روند پایین خود ادامه دهد. اگر قیمت بیت کوین به کمتر از 21000 دلار برسد، بازار کریپتو به زیر 1 تریلیون دلار خواهد رسید.

Featured image from Coinmama, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا