ارزهای دیجیتال

با کاهش هفتگی بیت کوین، بازار ارزهای دیجیتال 50 میلیارد دلار کاهش می یابد

قیمت بیت کوین پس از شروع چرخش مثبت در ابتدای جولای دوباره در حال کاهش است. به نظر می رسید ورود به نیمه دوم سال 2022 باعث احیای بیشتر ارزهای دیجیتال شده است. قیمت چندین توکن به طور ناگهانی افزایش یافت و بزرگترین دارایی رمزنگاری جهان تقریباً پیشتاز شد.

بیت کوین در چند هفته گذشته به سطح 25000 دلار رسید، اما چنین عملکردی پایدار نیست. در روزهای متوالی این هفته، بیت کوین صدها دلار از ارزش خود را از دست داد زیرا قیمت به حدود 23000 دلار بازگشت.

بازار گسترده تر در مسیر نزولی قرار دارد زیرا بسیاری از آلتکوین ها در حال کاهش هستند. ارزش تجمعی بازار تا 50 میلیارد دلار از طریق کاهش قیمت دارایی های دیجیتال از دست رفت.

در هفته گذشته، بیت کوین به مرز 22000 دلار سقوط کرد. سپس، ناگهان حرکت خود را به دست آورد تا از سطح 25000 دلار عبور کند. در نهایت، بیت کوین حتی بالای 25200 دلار معامله شد که بالاترین قیمت آن برای بیش از دو ماه بود.

در حالی که قیمت نمی توانست حرکت صعودی بیشتری انجام دهد، برای چندین ساعت معاملاتی در سطح متوقف شد. اما بعداً پس از از دست دادن 1000 دلار به 24000 دلار کاهش یافت. پس از آن، قیمت بیت کوین در داخل سطح چرخید و بعداً کمی افزایش یافت و به 24.400 دلار رسید. در این مرحله است که خرس ها قدرت را به دست می گیرند.

بیت کوین به تدریج کاهش یافت تا اینکه دوباره 1000 دلار از دست داد و به پایین ترین سطح هفتگی خود یعنی 23000 دلار رسید. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین ارزش بازار خود را که اکنون به 450 میلیارد دلار می رسد، از دست داده است. همچنین، این توکن کمی بالاتر از مرز 23000 دلار معامله می شود.

بیت کوین در حال حاضر در شمع روزانه زیر 23400 دلار معامله می شود منبع: BTCUSDT در TradingView.com

آلت کوین ها نیز به دنبال بیت کوین کاهش یافتند

بیت کوین تنها ارز دیجیتال در عمق نیست. برخی آلتکوین های اصلی نیز سقوط کرده اند. اگرچه آخر هفته برای برخی از آلتکوین ها کمی افزایش قیمت چشمگیر بود، اما با گذشت هفته آنها قرمز هستند.

دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم، پس از رسیدن به 2050 دلار، حدود 200 دلار از دست داد. بالاترین قیمت چند ماهه قبلی به دلیل احساسات مثبت پیرامون ارتقای آتی آن یعنی Merge بود. اتریوم پس از افت بیش از 2 درصدی در 24 ساعت گذشته، در حدود 1850 دلار معامله می شود.

با کاهش هفتگی بیت کوین، بازار ارزهای دیجیتال 50 میلیارد دلار کاهش می یابد
بررسی اجمالی بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Quantify Crypto

سکه های دیگری مانند ریپل، بایننس کوین، پولکادوت، دوج کوین، پولیگون و کاردانو سهم خود را از دست داده اند. با این حال، داده‌های مربوط به آلت‌کوین‌های دارای سقف برجسته‌تر نشان می‌دهد که Solana، Avalanche، و Shiba Inu به عنوان بازنده در صدر قرار دارند. در عرض 24 ساعت، آنها حدود 6٪ یا بیشتر از قیمت خود را از دست دادند.

این روند برای آلتکوین‌های با سرمایه متوسط ​​و پایین‌تر فرقی نمی‌کند، زیرا آنها ضررهای زیادی نیز داشتند. این اثر کلی باعث شده است که ارزش بازار ارزهای دیجیتال تا 50 میلیارد دلار از دست برود. این داده ها در حال حاضر به عنوان ارزش تجمعی 1.1 تریلیون دلار است.

Featured image from Pixabay, Chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا