ارزهای دیجیتال

با کاهش نسبت نهنگ مبادله ای، بیت کوین 24 هزار دلار شکست

داده های زنجیره ای نشان می دهد که نسبت نهنگ مبادلات بیت کوین اخیراً کاهش یافته است زیرا کریپتو از مرز 24 هزار دلار بالاتر رفته است.

نسبت نهنگ صرافی بیت کوین (EMA 7) در حال حاضر زیر 0.50 است

طبق پستی از CryptoQuant، نسبت نهنگ مبادله بیت کوین اخیراً کاهش یافته است در حالی که قیمت آن افزایش یافته است.

«نسبت نهنگ مبادله» شاخصی است که نسبت بین مجموع 10 تراکنش برتر بیت کوین به صرافی ها و کل جریان های ورودی مبادلات را اندازه می گیرد.

نسبت نهنگ مبادله = مجموع 10 txs ورودی اصلی (به BTC) ÷ کل ورودی مبادلات (به BTC)

در اینجا ده بزرگترین انتقال در نظر گرفته می شود زیرا آنها به طور کلی متعلق به نهنگ ها هستند. بنابراین، زمانی که مقدار نسبت بالا باشد، به این معنی است که نهنگ ها در حال حاضر بخش بزرگی از کل جریان ورودی را تشکیل می دهند.

از آنجایی که سرمایه گذاران معمولا بیت کوین خود را برای اهداف فروش به صرافی ها ارسال می کنند، این روند می تواند نشانه ای باشد که نهنگ ها در حال حاضر در حال دامپینگ هستند. و از این رو می تواند برای قیمت کریپتو نزولی باشد.

از سوی دیگر، مقادیر پایین متریک می تواند نشان دهد که نهنگ ها در حال حاضر مقدار نرمالی از کل جریان ورودی را اشغال می کنند. چنین روندی برای ارزش سکه می تواند خنثی یا صعودی باشد.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند 7 روزه نسبت نهنگ مبادلات بیت کوین را در یک ماه گذشته نشان می دهد:

The EMA-7 value of the metric looks to have been down in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، نسبت نهنگ صرافی بیت کوین (EMA-7) در هفت روز از هشت روز گذشته کمتر از مقدار 0.50 بوده است.

علامت 0.50 آستانه تخلیه برای نسخه EMA-7 متریک است و از آنجایی که نشانگر اخیراً کمتر از این مقدار بوده است، فشار فروش از سوی نهنگ ها پایین بوده است.

در حالی که این نسبت کاهش یافته است، قیمت بیت کوین از شتاب صعودی برخوردار بوده است زیرا سکه در اوایل امروز از مرز 24 هزار دلار بالاتر رفت.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 23.5 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 1 درصد کاهش داشته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 15 درصد افزایش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has observed some upwards movement during the last couple of days | Source: BTCUSD on TradingView

حدود ده روز پیش بیت کوین بالای 23 هزار دلار بهبود یافته بود، اما تنها چند روز بعد قیمت کریپتو دوباره شروع به نزول کرد. با این حال، در چند روز گذشته، سکه از شتاب صعودی شدیدی برخوردار شد و 23 هزار دلار را پس گرفت.

اوایل امروز، بیت کوین حتی به بالای 24 هزار دلار هم رسید، هرچند مدت زیادی نگذشت که کریپتو افت کرد و به سطح فعلی رسید.

Featured image from Karl-Heinz Müller on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا