ارزهای دیجیتال

با کاهش قیمت بیت کوین، بازار کریپتو در دو روز 60 میلیارد دلار از دست داد

چند روز گذشته در بازار بیت کوین و کریپتو تاثیر شدیدی از سوی خرس ها داشته است. قیمت اکثر دارایی های رمزنگاری فراتر از انتظار به سمت جنوب بالا رفته است. علاوه بر این، کل بازار به دلیل فروپاشی صرافی FTX دچار افت است.

نتیجه رویدادهای اخیر تردیدهای بیشتری را در فضای کریپتو ایجاد کرده است. بیت کوین به شدت در حال سقوط است و به زیر منطقه 16 هزار دلاری رسیده است. با این حال، آلتکوین ها در روند نزولی باقی نمی مانند. بسیاری از دارایی ها به زیر سطح مقاومت بحرانی خود رسیده اند که نشان دهنده ظهور بالقوه پیش نویس در بازار ارزهای دیجیتال است.

به دنبال کاهش مداوم، بازار کریپتو تنها در دو روز حدود 60 میلیارد دلار از دست داده است. این باعث شده است که ارزش کل بازار به زیر 800 میلیارد دلار کاهش یابد. ارزش در زمان انتشار به 785.71 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده کاهش 1.53 درصدی در 24 ساعت گذشته است.

طی دو هفته گذشته پس از شکست FTX، بازار کریپتو تقریباً 300 میلیارد دلار از دست داده است. این باعث شد که ارزش بازار از منطقه مورد علاقه خود 1 تریلیون دلاری پایین بیاید.

کاهش قیمت بیت کوین

عملکرد کریپتوکارنسی اولیه در بازار رو به کاهش کریپتو کمتر چشمگیر بوده است. بیت کوین در طول هفته گذشته نتوانسته است از محدودیت منطقه 17 هزار دلاری فراتر رود. بدون نوسانات، آخر هفته برای توکن سرکوب کننده بود زیرا برای دو روز متوالی حدود 166000 دلار راکد ماند.

روز دوشنبه ابعاد متفاوتی را برای بیت کوین رقم زد زیرا قیمت توکن به 16 هزار دلار کاهش یافت. به تدریج، بیت کوین به سمت جنوب حرکت می کند تا در نهایت به پایین ترین سطح خود در دو سال اخیر یعنی 15660 دلار برسد.

یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Glassnode، گزارش داد که قیمت فعلی بیت کوین باعث زیان های غیرقابل تحقق برای نهنگ ها شده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 16142 دلار معامله می شود که نشان دهنده رشد است. ارزش بازار آن 308.23 میلیارد دلار است و تسلط آن بر آلتکوین ها 38.69 درصد است.

بیت کوین در Tradingview.com یک BTCUSDT شتاب می گیرد

آلت کوین ها در روند بد گیر کرده اند

داستان برای آلتکوین ها نیز متفاوت نیست. اتریوم در شرایط حاکم آسیب دیده است. 48 ساعت گذشته شاهد کاهش ارزش دومین دارایی بزرگ ارزهای دیجیتال بودیم. اگرچه اتر در روز یکشنبه کمی بالاتر از سطح 1200 دلار بود، توکن از روز دوشنبه به شدت کاهش یافته است.

اتریوم سرانجام به پایین ترین حد خود در چند هفته اخیر رسید زیرا در ساعات اولیه معاملات امروز 22 نوامبر به زیر 1100 دلار رسید.

آلتکوین های دیگر با کاهش روزانه کمتر عبارتند از Cardano، Binance Coin، Polygon، Dogecoin، Tron، Shiba Inu و Polkadot. با این حال، Chainlink و Litecoin علیرغم روند کاهشی در بازار، پیشرفت هایی را ثبت کرده اند. این دو توکن در 24 ساعت گذشته تا 3 درصد افزایش یافتند.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا