ارزهای دیجیتال

با کاهش قیمت به زیر 31000 دلار، بهره باز بیت کوین سقوط کرد

علاقه باز بیت کوین در چند هفته گذشته جالب بوده است. جهش ها و افت ها به همان سرعت ظاهر شدند و ناپدید شدند، معمولاً به دنبال قیمت خود دارایی دیجیتال. هفته گذشته با توجه به جنبش تفاوتی نداشت. نرخ بهره باز بیت کوین تنها پس از رسیدن به بالاترین رکورد جدید در هفته های گذشته سقوط کرده بود. این نشان دهنده یک چرخش شدید در احساسات سرمایه گذاران پس از ترن هوایی در هفته گذشته است.

نرخ بهره باز بیت کوین 25000 کاهش یافت

در ابتدای ماه ژوئن، بیت کوینیست گزارش داد که فشار کوتاه ممکن است دلیل افزایش قیمت بیت کوین در آخرین روزهای ماه مه، حدود 30000 دلار باشد. این به دلیل این واقعیت بود که علاقه باز به شدت به بالاترین رکورد جدید تاریخ 307189 بیت کوین در این مرحله افزایش یافته بود. با استقبال خوبی در بازار مواجه شد، زیرا سرمایه‌گذاران بیشتری به سود بازگردانده شدند، اما به نظر می‌رسد بازار در حال حاضر در حال بازگشت است.

مطالب مرتبط | فشار کلان ایالات متحده مسئول کل روند نزولی بیت کوین است

در هفته گذشته، نرخ بهره باز بیت کوین در حال کاهش بوده است. نتیجه این شد که 25000 بیت کوین در عرض 7 روز از بازار پاک شد. این شاهد یک سقوط شدید در بهره باز بود و مانند همیشه، حرکت مشابهی در قیمت دارایی دیجیتال ثبت شد.

این کاهش، کل سود باز را در پایان بازار روز دوشنبه به 292171 بیت کوین رساند. آنچه به دنبال آن بود، کاهش قیمت بیت کوین به زیر 29000 دلار بود. ارزش بیت کوین از آن زمان بازگشته است، اما علاقه باز عقب افتاده است.

Open interest takes a nosedive | Source: Arcane Research

جالب است با توجه به اینکه علاقه آزاد در عصر دوشنبه درست قبل از سقوط به بالاترین حد خود رسیده بود. قبل از سقوط، بالاترین سطح هفته قبل را شکست و به 317734 بیت کوین رسید. با توجه به اینکه همین روند در هفته قبل ثبت شد، نشان می دهد که تمایل سرمایه گذاران ناپایدار است.

بررسی تابلوها

بیشترین کاهش در بهره باز بیت کوین در صرافی رمزارز FTX ثبت شد. بیشتر این افت از اینجا سرچشمه گرفته است، جایی که صرافی تنها در چهار ساعت شاهد کاهش 15.5 درصدی بهره باز بود. پس از آن، سایر صرافی‌های رمزنگاری، هرچند به میزان کمتر، دنبال خواهند شد.

بایننس که پیشروترین صرافی ارزهای دیجیتال در فضا است، در همان بازه زمانی 10.6 درصد کاهش یافت. پس از آن، صرافی رمزنگاری بای بیت (Bybit) قرار گرفت که در مجموع چهار ساعت، 9.1 درصد از علاقه باز خود را از بین برد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC loses momentum ahead of US trading hours | Source: BTCUSD on TradingView.com

جالب اینجاست که Bybit که کمترین افت در بهره باز را ثبت کرده بود، بیشترین تاثیر را بر نرخ های تامین مالی خود داشته است. علیرغم بزرگتر بودن بایننس و FTX، این معامله گران بای بیت بودند که شاهد یک رویداد کاپیتولاسیون به میزان بدتری بودند.

مطالب مرتبط | با ادامه کاهش قیمت، درآمد ماینر بیت کوین پایین می ماند

انتظار می رود با توجه به علاقه به بیت کوین دائمی، بهره باز تا هفته آینده بهبود یابد. با این حال، با توجه به روندهای اخیر، احتمال بالا نگه داشتن دارایی دیجیتال کم است.

Featured image from SciTechDaily, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها و توییت های خنده دار گاه به گاه…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا