ارزهای دیجیتال

با نزدیک شدن به ادغام، تسلط بیت کوین به پایین ترین حد خود می رسد

ادغام اسطوره ای تقریباً اینجاست. انتقال اتریوم از Proof-Of-Work به Proof-Of-Stake، رویدادی است که در حال حاضر در مورد رمزارزها بیشترین صحبت را می شود و پول به سمت آن بلاک چین جریان دارد. این به نوبه خود منجر به کاهش تسلط بیت کوین شد. این معیار، درصد کل بازار کریپتو را که بیت کوین نشان می‌دهد، اندازه‌گیری می‌کند و در حال حاضر «در سطوحی که از سال 2018 مشاهده نشده است، پایین آمده است». که منطقی است. زیرا ادغام تقریباً به پایان رسیده است و همه شرط های خود را گذاشته اند.

مطابق با به روز رسانی هفتگی Arcane Research، “کمترین سطح تاریخ در خلال شوق ICO در ژانویه 2018 رخ داد.” که منطقی است، زیرا ICO ها در حال حاضر بحث شهر بودند. با این حال، این انگیزه در نهایت از بین رفت. آیا می توانیم از ادغام نیز انتظار مشابهی داشته باشیم؟ از یک طرف، این یک تغییر ساختاری در کل اتریوم است، بنابراین مهمتر از ICOها است. از سوی دیگر، سهام بیشتر است و هیچ تضمینی وجود ندارد که ادغام طبق برنامه پیش برود.

ادغام تنها عامل نیست

قبل از پیشرفت، بیایید آمار Arcane Research را بررسی کنیم:

سپتامبر با بازده های متفاوتی در میان شاخص های ما آغاز شده است. بیت کوین بدترین ماه را شروع کرده و 1 درصد کاهش یافته است. همه شاخص‌های دیگر در محدوده مثبت قرار دارند، به طوری که شرکت‌های بزرگ 1٪، Small Caps 2٪ و Mid Caps 7٪ افزایش یافته‌اند.

بنابراین، همه و مادرانشان در چند هفته اخیر روی بیت کوین به دست آوردند. به خصوص Mid Caps، با Ethereum Classic به عنوان یک رهبر بعید. این ارز دیجیتال تقریباً فراموش شده نیز به دلیل ادغام در حال افزایش است. وقتی اتریوم از Proof-Of-Work به Proof-Of-Stake تبدیل شود، یک صنعت کامل ناپدید می شود. سیستم جدید نیازی به ماینرها ندارد، بنابراین همه آنها در حال بررسی گزینه های خود هستند و به نظر می رسد اتریوم اصلی برنده بزرگ در این سناریو باشد.

با این حال، یک ارز دیجیتال کلاسیک دیگر وجود دارد که حتی بیشتر رشد کرد. بازگشت به به‌روزرسانی هفتگی:

«در حالی که عملکرد شرکت‌های بزرگ در هفت روز گذشته تقریباً ثابت بوده است، ما شاهد افزایش چشمگیر در برخی از سکه‌های کوچکتر هستیم. Terra Luna Classic در بحبوحه برنامه‌هایی برای احیای زنجیره‌ای 222 درصد رشد کرد، در حالی که Ethereum Classic 20 درصد افزایش یافت.

بنابراین، حتی اگر یک عامل بزرگ است، همه چیز در مورد ادغام نیست. تحقیقات Arcane حتی یک عامل مهم دیگر را ارائه می دهد:

یک هشدار اساسی در مورد تسلط بیت کوین که نزدیک به پایین ترین حد تاریخ است این است که استیبل کوین ها در حال حاضر بسیار مهم تر از آخرین باری است که بیت کوین این تسلط پایین را نشان داد. با حذف USDT و USDC از معادله، می بینیم که بیت کوین هنوز نیمی از بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

Market Cap BTC Dominance on CryptoCap | Source: TradingView.com

تسلط بیت کوین در چند ماه گذشته

ما در NewsBTC به طور مداوم بر تسلط بیت کوین نظارت می کنیم تا شما مجبور نباشید. این میدان بی ثبات تر از آن چیزی است که فکر می کنید. دو ماه پیش گزارش ما موارد زیر را برجسته کرد:

طی چند روز گذشته، بیت کوین شاهد کاهش تسلط بر بازار بیش از 2 درصد بوده است. این سهم بازار به سرعت توسط اتریوم جذب شد که در این دوره زمانی شاهد افزایش تسلط خود بوده است. بیش از 2 درصد اضافه کرد تا از 16 درصد ضعیف به تسلط فعلی 18.9 درصد برسد.

با این حال، ماه گذشته عنوان گزارش این بودتسلط بیت کوین با پایین ماندن اشتهای ریسک کریپتو رشد می کند” دلیل این امر این بود:

تحقیقات Arcane خاطرنشان کرد که ضعف کلی در این بخش ناشی از یک چرخش طبیعی است زیرا معامله گران به دنبال ایمنی در بازار در حال سقوط هستند. افزایش تسلط بیت کوین با افزایش سهم بازار استیبل کوین همراه بوده است.

بنابراین، معیار تسلط بیت کوین یک ترن هوایی است و نزدیک شدن به ادغام نوسانات بیشتری ایجاد می کند. در حال حاضر، طبق تحقیقات Arcane، ETH در 20.35٪ و BTC در 38.26٪ است.

قبل از رفتن، آخرین عامل برای تجزیه و تحلیل وجود دارد. در 13 سپتامبر، ایالات متحده CPI خود را برای ماه اوت منتشر خواهد کرد. برآوردها این است که نرخ بهره 75 واحد در ثانیه افزایش خواهد یافت، اما واقعیت این است که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. و اعلامیه همزمان با ادغام خواهد آمد. اوقات خوشی در پیش است

Featured Image by Chris Sabor on Unsplash  | Charts by TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا