ارزهای دیجیتال

با نزدیک‌تر شدن ادغام اتریوم، رشد بازار کریپتو باز می‌گردد

احساسات بازار کریپتو در ماه آگوست مثبت‌تر شده بود و این باعث شد که دارایی‌های دیجیتال در فضا در هفته اول ماه رشد دو رقمی داشته باشند. با این حال، بازار نتوانسته است روند صعودی خود را به درستی حفظ کند و ارزهای دیجیتال شروع به کاهش سودهایی کرده اند که در هفته اول به دست آورده بودند. در حالی که دارایی ها تا حد زیادی در سطوح مثبت باقی می مانند، سود هفته گذشته به طور قابل توجهی کمتر از هفته قبل است.

کاهش سود هفتگی در سراسر هیئت

سود هفتگی در سراسر بازار کریپتو در هفته گذشته کاهش یافته است. شاخص Small Cap همچنان برنده ظاهری در طول هفته باقی مانده است، همانطور که در طول چنین بهبودهایی انتظار می رود. اما به هیچ وجه نزدیک به دستاوردهای هفته قبل نبود.

آلتکوین های Small Cap با 8 درصد افزایش در هفته گذشته در صدر قرار گرفتند. این باعث می شود که آن را 2٪ جلوتر از شاخص سرمایه متوسط ​​و بزرگ و 5٪ بهتر از عملکرد بیت کوین نشان دهد. با این حال، باید در نظر گرفت که آلت کوین های کوچک دارای نوسانات بیشتری نسبت به سایر شاخص ها هستند. از این رو نوسانات بزرگ در سود و زیان است.

شاخص Large Cap هفته گذشته با رقابت با بازدهی Mid Cap Index حرکتی شگفت انگیز انجام داد. معمولاً در مواردی از این دست، Mid Cap در کنار Small Cap بهتر عمل می کند، اما هفته گذشته شاهد بازگشت 6% سود بود، مانند شاخص Large Cap.

بیت کوین بار دیگر بدترین عملکرد این دسته را داشت. تنها 3 درصد افزایش یافت و فاصله قابل توجهی با بقیه شاخص ها حفظ کرد.

بیت کوین شاهد کاهش تسلط بر بازار کریپتو است

بیت کوین طی دو سال گذشته شاهد کاهش تسلط بر بازار کریپتو بوده است. با ورود ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند اتریوم، دارایی پیشرو مجبور شد سهم بیشتری از بازار را رها کند تا جایی برای دیگران باز کند. اما حتی با وجود سهم بسیار زیادی از بازار که قبلاً از ارزهای دیجیتال پیشگام گرفته شده است، آلت کوین ها همچنان به نفوذ خود ادامه می دهند.

هفته گذشته، بیت کوین کاهش دیگری را در تسلط خود بر بازار ثبت کرد. 0.42 درصدی که توسط آلتکوین ها تصاحب شده است، اکنون سلطه بیت کوین را به قلمرو 40 درصدی کاهش داده است. در همین حال، اتریوم شاهد افزایش سهم بازار است. آلتکوین هفته گذشته 0.89 درصد افزایش یافت و تسلط خود را در بازار به بالای 20 درصد رساند و در زمان نگارش این مقاله به 20.74 درصد رسید.

استیبل کوین ها نیز در حال از دست دادن سهم خود از بازار هستند زیرا سرمایه گذاران شروع به ریسک بیشتر می کنند. USDT، USDC، و BUSD همگی به ترتیب 0.03، 0.17 و 0.03 درصد کاهش یافتند. با کمال تعجب، Dogecoin 0.15٪ به تسلط خود در بازار اضافه کرد، در حالی که Solana شاهد افزایش 0.01٪ بود.

این کاهش بیش از 50 میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال را از بین برده است و در زمان نگارش این مقاله به 1.10 تریلیون دلار رسیده است.

Featured image from Analytics Insight, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا