ارزهای دیجیتال

با شروع ترس از تورم، بازار کریپتو به سمتی معامله می‌شود، چه چیزی در پیش است؟

هفته گذشته امید و اعتماد به نفس را برای بسیاری از شرکت کنندگان ارزهای دیجیتال به ارمغان آورد. این به دلیل رشدی است که در اکثر توکن‌های اصلی ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شود زیرا شاهد افزایش قیمت هستند. با این حال، به نظر می رسد روزهای شاد به طور ناگهانی کوتاه می شوند زیرا قیمت ها برعکس می چرخند.

24 ساعت گذشته با کاهش قیمت ها، بازار ارزهای دیجیتال را در وضعیت گیج کننده و تنش قرار داده است. برخی از کارشناسان کریپتو می ترسند که افزایش تورم منجر به دوره دیگری از بازارهای نزولی شود. اکثر دارایی های رمزنگاری پیشرو پس از افزایش قابل توجه در فضای هفته گذشته، صعودی نزولی را تجربه می کنند.

قیمت بیت کوین دوباره به زیر سطح 23000 دلار سقوط کرد. در حال حاضر پس از صعود به 24500 دلار، حدود 230760 دلار معامله می شود. اتریوم عملکرد بهتری ندارد زیرا قیمت آن از 1764 دلار به 1570 دلار رسیده است. با این حال، افزایش قیمت خفیف را در 1688 دلار در حال حاضر نشان داده است. همچنین کاهش قیمت برای اتریوم کلاسیک و کرونوس وجود دارد.

بنیانگذار و مدیر عامل Trivariate، آدام پارکر، طی مصاحبه ای با CNBC، اشاره کرد که CPI به وضعیت فعلی کمک می کند. پارکر اظهار داشت که CPI احتمالاً جایگاه بالای خود را حفظ خواهد کرد.

به گفته پارکر، او هنوز متوجه هیچ گونه قصد حمایتی از سوی فدرال رزرو نشده است. وی ادامه داد: بازار مسکن سالانه 12 درصد افزایش اجاره بها را تجربه می کند.

CPI نقشی حیاتی در روند بازار کریپتو ایفا می کند

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) یک شاخص حیاتی است که فدرال رزرو از آن برای اندازه گیری تورم استفاده می کند. اما برخی کارشناسان به دلیل عقب ماندگی شاخص، اعتمادی به این شاخص ندارند. برای آنها، زمان زیادی طول می کشد تا CPI سهولت داشته باشد. معمولاً CPI برای افزایش قیمت قابل توجه هم برای ارزهای دیجیتال و هم برای بازارهای سهام باید زیر 2 باشد. با این حال، این تنها با یک رکود بزرگ ممکن است اتفاق بیفتد.

سایر کارشناسان نظرات متفاوتی در مورد رویدادهای معلق دارند. برای کریس تومی از مورگان استنلی، تورم هنوز به اوج خود نرسیده است. به گفته وی، GPD جهانی نگرانی بیشتری ایجاد می کند. از این رو، تورم فعلی به جای گذرا، ساختاری می شود.

تاثیر افزایش تورم می تواند بر قیمت ارزهای دیجیتال بسیار شدید باشد. فدرال رزرو با استفاده از افزایش نرخ بهره و انقباض کمی سعی در کنترل نفوذ خود دارد. در ماه ژوئن، زمانی که فدرال‌رزرو نرخ‌ها را ۷۵ بیت بر ثانیه افزایش داد، ارز دیجیتال به حمام خون کشیده شد.

کل بازار کریپتو 2 درصد در نمودار افزایش یافت | منبع: Crypto Total Market Cap در TradingView.com

از آنجایی که CPI جولای تورم فزاینده ای را نشان داد، بازار کریپتو کاهش قابل توجهی را نشان نداد. برخی از کارشناسان توضیح دادند که بازار قبلاً از داده‌های بد CPI و به دنبال آن افزایش نرخ بهره شریک شده بود.

چندین بازیکن پیش بینی می کنند که ارزش CPI در ماه آگوست با تغییر مسیر از سوی فدرال رزرو تغییر مثبت کند. هر شرایط مخالف احتمالاً بازار کریپتو را به سمت یک روند نزولی سوق خواهد داد.

Featured image from FX Empire, Chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا