ارزهای دیجیتال

با شبکه Meta 1، گیمرها اکنون می توانند هر بازی را انجام دهند، حتی اگر توانایی خرید یک رایانه گران قیمت را نداشته باشند – وبلاگ کافه تریدر – اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال

با شبکه Meta 1، گیمرها اکنون می توانند هر بازی را انجام دهند، حتی اگر توانایی خرید یک رایانه گران قیمت را نداشته باشند - وبلاگ کافه تریدر - اخبار، مقالات و منابع ارزهای دیجیتال 3

بی‌پایان خرید پردازنده‌های گرافیکی و ارتقای RAM ممکن است سرانجام به پایان برسد. اما مهمتر از آن، بخش بازی ممکن است بالاخره برای گیمرهایی باز شود که به هر حال نمی‌توانستند آن سخت‌افزار را بخرند. شبکه Meta 1 (M1) یک شرکت سنگاپوری است که با توزیع خدمات ارائه خدمات ابری بر روی بلاک چین، دسترسی به محتوای بازی را باز می کند. گیمرها دیگر برای لذت بردن از بازی ها یا حتی جدیدترین عناوین AAA نیازی به سخت افزار گران قیمت ندارند. M1 قبلاً سرویس ابری رندر غیرمتمرکز جهانی خود را راه‌اندازی کرده است و در حال شکستن موانعی است که دسترسی به بازی‌ها و متاورس گسترده‌تر را محدود می‌کند.

GameFi یک بخش به سرعت در حال رشد است که هر سال بازیکنان بیشتری را جذب می کند. به طور خاص، GameFi مدل‌های بازی برای کسب درآمد را رایج کرده است که به گیمرها اجازه می‌دهد برای مدت زمانی که در بازی‌ها صرف می‌کنند و برای دارایی‌های دیجیتالی که ممکن است دریافت کنند، درآمد کسب کنند. بازی برای کسب درآمد یک مدل بسیار جذاب است، به ویژه برای گیمرها در مناطق کم اجتماعی-اقتصادی. با این حال، فقدان راه‌حل‌های مناسب برای نقل و انتقالات پرداخت فیات به این معنی است که اجرای آن برای توسعه‌دهندگان پیچیده است و اغلب اوقات مثبت آن وجود ندارد. این مشکل در نهایت با شروع دوره ارزهای دیجیتال و ظهور اخیر GameFi حل شد. با این حال، با وجود ظهور GameFi، هنوز مشکلاتی برای غلبه بر وجود دارد. بازیکنان در انتقال توکن‌ها و دارایی‌های دیجیتال بین بازی‌ها با مشکلاتی مواجه هستند و اغلب بازیکنانی که بیشترین سود را از اقتصاد بازی برای کسب درآمد در بازی می‌برند، سخت‌افزاری برای دسترسی به آن‌ها ندارند. پلتفرم M1 برای رسیدگی به هر دوی این مسائل مهم ساخته شده است.

M1 یک شبکه رندر غیرمتمرکز و بلادرنگ بر اساس مدل Proof of Rendering خود ایجاد کرده است. شبکه M1 بر روی چارچوبی از پردازنده‌های گرافیکی ساخته شده است، شبیه به نحوه عملکرد اکوسیستم‌های استخراج بیت‌کوین و اتریوم. این امر به ویژه در حال حاضر مهم است زیرا اتریوم (ETH)، بزرگترین ارز دیجیتال جهان در حال گذار از Proof-of-Work به Proof-of-Stake است. این بدان معنی است که بسیاری از سخت افزارهایی که قبلاً ETH استخراج می کردند دیگر مورد نیاز نیستند و انتظار می رود به یک خانه جدید نیاز داشته باشند. با M1، این شبکه سخت افزاری غیرمتمرکز دسترسی به متاورس را از طریق شبکه ای از گره های رندر فراهم می کند. این گره ها یک بازی یا متاورس را از طرف کاربر ارائه و پردازش می کنند و نیاز بازیکن به داشتن سخت افزار گران قیمت را از بین می برند. M1 شما را قادر می سازد تا هر بازی، در هر دستگاه و هر مکان را فوراً انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید صفحه نمایش و اتصال به اینترنت است.

رندر ابری بلادرنگ باعث می شود هر نوع محتوا در هر دستگاهی قابل دسترسی باشد. عنصر غیرمتمرکز سرعت اتصال آخرین مایل را به شدت بهبود می بخشد و یک مدل کسب و کار رایگان را برای گیمرها امکان پذیر می کند. علاوه بر این، M1 یک اکوسیستم محتوای باز است که محتوای بیشتری را در دسترس کاربران قرار می‌دهد زیرا توسعه‌دهندگان می‌توانند بازی‌های خود را بدون نگرانی از هرگونه تشریفات اداری آپلود کنند.

چرا Proof of Rendering مهم است؟

شبکه M1 از مکانیزم Proof of Rendering برای ارائه خدمات رندر ابری غیرمتمرکز برای همه کاربران صرف نظر از سخت افزار آنها استفاده می کند. منابع شبکه غیرمتمرکز با ارائه محتوای دیجیتالی به صورت بلادرنگ از طرف کاربر، از کاربران پشتیبانی می کند. در نتیجه این منابع، کاربرانی که به شبکه متصل می شوند این فرصت را دارند که بدون توجه به پیچیدگی یا پشتیبانی از رزولوشن های 720P، 1080P و 4K خود را در بازی غرق کنند. گیمرها دیگر با هیچ محدودیت سخت افزاری محدود نمی شوند.

بیش از 3 میلیارد گیمر در سراسر جهان وجود دارد. با این حال، تقریباً 2.7 میلیارد نفر از آنها قادر به دسترسی به بازی هایی نیستند که بسیاری آن را عناوین اصلی می دانند. بازی‌هایی مانند Halo، League of Legends و World of Warcraft مترادف با فرهنگ «بازی» هستند، اما برای اکثریت قریب به اتفاق گیمرها غیرقابل دسترس هستند. بیشتر اوقات، عناوین AAA به دلیل هزینه بالای رایانه های بازی و کنسول های لازم برای اجرای بازی در دسترس نیستند. در صنعت بازی، این اغلب به عنوان “گلوگاه تجسم” شناخته می شود. اینجاست که تجسم (رندر) محتوای بازی دیجیتال به حداقل سطح سخت‌افزار نیاز دارد – گلوگاه بازتابی است از اینکه کاربر چقدر مایل است برای سخت‌افزار برای دسترسی به تجربه بازی و تعداد کاربرانی که می‌توانند هزینه کنند، بپردازد. آی تی. توسعه‌دهندگان دائماً مجبورند تعادلی بین توسعه یک بازی با کیفیت بالا و ایجاد تجربه‌ای که در دسترس کاربران کافی برای کسب سود باشد، پیدا کنند. این روندها به متاورژن نیز گسترش می یابد. در حالی که توسعه بازی های AAA در بلاک چین به دلیل محدودیت های یکپارچه سازی کند است، اگر راه حلی پیدا نشود، متاورس های آینده و عناوین AAA به طور مشابه حذف خواهند شد. با این حال، اگر گلوگاه تجسم برداشته شود، همه چیز می تواند تغییر کند. M1 در حال ساخت یک شبکه رندر زمان واقعی است که واقعاً غیرمتمرکز است، به این معنی که با گسترش شبکه، گیمرها در همه مکان‌ها به سرعت به محتوا در پلتفرم M1 دسترسی خواهند داشت. در حال حاضر 7 گره در سراسر سنگاپور، بانکوک، توکیو، سئول، فرانکفورت، ویرجینیا و کالیفرنیا قرار دارند که 14 نود دیگر تا آگوست 2022 آنلاین می شوند. در حال حاضر، این پلت فرم حداکثر ظرفیت 3 میلیون کاربر را دارد و این تعداد تعیین شده است. با پیوستن گره های رندر جدید به اکوسیستم، سر به فلک می کشد. این توزیع جهانی به بازیکنان در مکان‌های پرجمعیت اما کم اجتماعی-اقتصادی مانند آسیای جنوب شرقی، آمریکای لاتین، هند و آفریقا امکان می‌دهد برای اولین بار در آن شرکت کنند.

M1 یک پلتفرم زیرساختی است که راه را برای گیمرها و توسعه دهندگان برای مهاجرت از Web2 به Web3 هموار می کند. به لطف تأثیر انقلابی شبکه‌های سخت‌افزاری غیرمتمرکز، M1 می‌تواند تجربه کاربری باورنکردنی را بدون برچسب قیمت برای گیمرها فراهم کند. برای توسعه دهندگان، M1 می تواند به سرعت و به راحتی بازی های خود را به متاورس متصل کند. با استفاده از گره‌های رندر M1، بازی‌های آنها اکنون برای تعداد بیشتری از گیمرها، از جمله گیمرهای آسیای جنوب شرقی، آمریکای لاتین، هند و آفریقا قابل دسترسی است. با M1، گیمرها در سراسر جهان این فرصت را دارند که هر بازی، در هر دستگاه و هر مکان، بدون نیاز به خرید سخت افزار یا اشتراک گران قیمت را انجام دهند. M1 در حال باز کردن قفل GameFi و دسترسی متاورس در سراسر جهان است و زمان آن فرا رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا