ارزهای دیجیتال

با درایو چین، بیت کوین آلت کوین ها را منسوخ می کند

این یک سرمقاله نظری توسط نیکیتا چاشچینسکی، توسعه‌دهنده نرم‌افزاری است که روی زنجیره‌های جانبی BIP300 کار می‌کند.

Drivechain همانطور که در BIP300 و BIP301 تعریف شده است، چشم اندازی جدید برای بیت کوین ارائه می دهد که در آن مشکلات زیر حل می شوند:

  1. این یک جایگزین برای فرآیند مشاجره و سیاسی موجود ما برای تغییر بیت کوین ارائه می دهد. قوانین “لایه 1” هرگز نباید تغییر کنند و در عوض ویژگی های جدیدی با افزودن زنجیره های جانبی انتخاب شده معرفی می شوند.
  2. تمام استدلال‌های منطقی به نفع رقبای بیت‌کوین را با کپی کردن ویژگی‌های مفیدی که ممکن است داشته باشند حذف می‌کند و احتمالاً بیت‌کوین را به یک انحصار در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند، که برای دارایی‌ای که می‌خواهد «پول» باشد، بسیار مفید است.
  3. این یک راه عملی برای ایجاد کارمزد تراکنش های کافی برای پشتیبانی از بودجه امنیتی بیت کوین ارائه می دهد. این امر به ویژه مهم است، زیرا یارانه بلوک به دلیل نصف شدن در طول سال‌ها، ناگزیر کاهش می‌یابد، و جایگزین‌های موجود برای تأمین بودجه بودجه امنیتی بسیار مشکل‌ساز هستند: معرفی انتشار دم، محدودیت 21 میلیون بیت کوین را از طریق یک هارد فورک حذف می‌کند، و به اثبات می‌پردازد. سهام نیاز به بازنگری فنی اساسی بیت کوین و هارد فورک دارد، گره زدن مبلغ کارمزد به ارزش تراکنش، بیت کوین را در برابر رقابت آلت کوین ها و سیستم های پرداخت فیات که کارمزدهای کمتری ارائه می دهند، باز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا