ارزهای دیجیتال

با جابجایی 300 میلیون دلاری استخراج کنندگان از کیف پول، بشکه بیت کوین به 24 هزار دلار می رسد

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته بالاتر از محدوده 17 تا 20 هزار دلار بوده است، رکود شدید بیت کوین به پایان رسیده است. قیمت در حال حاضر پس از سه بار رد شدن از ناحیه پشتیبانی 20 هزار دلار، سطح مقاومت 23 هزار دلاری را دوباره آزمایش می کند.

طرفداران بیت کوین خوشحال می شوند

بازار اولین رالی تسکین قابل توجه خود را در حداقل یک ماه گذشته آغاز کرد و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال از دیدن رنگ سبز در 19 جولای خوشحال شدند زیرا ماه‌های حرکت قیمت “فقط کاهشی” سرانجام متوقف شد.

طبق داده‌های TradingView، پیشرفت بیت‌کوین (BTC) از مقاومت 23000 دلار برای رسیدن به بالاترین سطح روزانه 23447 دلار – اولین حرکت محسوس آن بالاتر از میانگین متحرک 200 هفته‌ای – تا حد زیادی مسئول خوش‌بینی مجدد است.

سطح 23 هزار دلار نیز با میانگین متحرک 50 روزه مخالفت بیشتری دارد. آزمایش مجدد سطح حمایت 20 هزار دلاری و شاید ادامه منفی عمیق تر در این شرایط پیش بینی می شود زیرا به نظر می رسد که این دو نقطه در حال حاضر حرکت رو به پایین قیمت را رد می کنند. با این حال، به نظر می رسد که گاوها مشتاق به دست آوردن سطح هستند.

BTC/USD barrels towards $24k. Source: TradingView

به منظور ارزیابی احتمال برگشت منفی، عملکرد قیمت در بازه‌های زمانی پایین‌تر باید در طول چند روز آینده به دقت بررسی شود. صعود به منطقه عرضه 30 هزار دلار حرکت بعدی است، به خصوص اگر یک پیشرفت صعودی بالاتر از محدوده 23 تا 24 هزار دلار اتفاق بیفتد.

در حالی که بسیاری پیش‌بینی کرده‌اند که این منطقه با قیمت متوسط ​​30000 دلار افزایش یابد، بسیاری از تحلیلگران ابراز نگرانی کرده‌اند که ممکن است این یک پمپ جعلی دیگر باشد.

“شمع هفتگی بسته بالای ۲۲۸۰۰ دلار”

Rekt Capital، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، ارسال شده نمودار زیر با این نظر که «برای اولین بار در هفته‌ها، BTC تلاش شایسته‌ای را برای بازپس‌گیری MA ۲۰۰ هفته‌ای به‌عنوان پشتیبانی انجام می‌دهد.» این تحلیلگر توجه زیادی به بازگشت به بالاتر از MA 200 هفته ای داشته است.

مطالب مرتبط | سکه های کریپتو با سقف متوسط ​​در ماه جولای پیشروی می کنند، بهترین راه برای آب و هوای زمستان؟

در هفته‌های اخیر، MA 200 هفته‌ای توجه زیادی را به خود جلب کرده است، زیرا به طور سنتی به عنوان یک شاخص قابل اعتماد بازار نزولی عمل می‌کند که بینشی را در مورد زمان تعیین پایین‌ترین قیمت ارائه می‌دهد.

طبق Rekt Capital،

«BTC باید Weekly Candle را بالای 22800 دلار ببندد تا با موفقیت بازپس گیری MA 200 هفته ای را به عنوان پشتیبانی تأیید کند.»

معدنچیان تسلیم می شوند

معدنچیان وارد فاز کاپیتولاسیون شده اند که شروع به توزیع اندکی دارایی های خود کرده اند. هش بیت بیت کوین به دنبال یک بالاترین رکورد جدید در جریان تغییر قبلی، در یک نزول جزئی قرار گرفته است و همین رفتار را نشان می دهد.

در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته، ماینرهای ارزهای دیجیتال تا ۱۴۰۰۰ بیت کوین را که هر کدام ۳۰۰ میلیون دلار ارزش داشت، از کیف پول خود حذف کردند.

با توجه به کاهش اخیر ارزش بسیاری از ارزهای دیجیتال، ماینرها دارایی بیت کوین خود را فروختند.

1658267188 657 با جابجایی 300 میلیون دلاری استخراج کنندگان از کیف پول،

Source: CryptoQuant

با توجه به این که قیمت بیت کوین در حال حاضر تقریباً 74 درصد از بالاترین قیمت خود پایین آمده است و ممکن است استخراج برای بسیاری از ماینرها و استخرها سودآور نباشد، این کاهش جزئی در هش انتظار می رود. اما با وجود اندازه اصلاح قیمت فعلی، هش ریت هنوز نسبتاً خوب عمل می کند. در گذشته، مرحله نهایی بازار نزولی با تسلیم معدنچیان مشخص شده است. بنابراین، احتمال زیادی وجود دارد که بیت کوین به زودی به کف بلندمدت خود برسد و روند صعودی جدیدی را به سمت سطوح بالاتر قیمت آغاز کند.

مطالب مرتبط | بیت کوین یک ماه از نرخ های سرمایه گذاری منفی را نشان می دهد، کاهش بیشتر ورودی؟

Featured image from iStock Photo, charts from TradingView.com and CryptoQuant


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا