ارزهای دیجیتال

با انتخاب فدرال رزرو برای نرخ های محدود کننده، بیت کوین سقوط می کند

به نظر می رسد روند قیمت بیت کوین با نرخ های تعیین شده فدرال رزرو ایالات متحده در حال حرکت است. بیت کوین اندکی پس از نشست ماه جولای فدرال رزرو سقوط کرد. با این حال، از صورتجلسه منتشر شده در روز چهارشنبه، 17 آگوست، سیاستگذاران در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره برای مبارزه با تورم بحث کرده بودند.

آنها در مورد نیاز به هزینه های استقراض مات با افزایش نرخ هایی که می تواند رشد اقتصادی کشور را محدود کند، بحث کردند. بدین ترتیب آنها می توانند زمان و تأثیر لازم را در کنترل تورم احتمالی داشته باشند.

دیدن عملکرد اخیر ارزهای دیجیتال پس از اخبار برنامه های فدرال رزرو، تعجب آور نیست. دارایی ها نسبت به چنین تغییراتی بسیار حساس هستند. به عنوان مثال، زمانی که بانک مرکزی چرخه انقباض خود را در ماه مارس اجرا کرد، بازار شاهد نصف شدن ارزش کریپتو بود.

داده های قیمت بیت کوین نشان داد افت حدود 2 درصدی این نزول از عملکرد بالای خود در 15 ژوئیه و 26 ژوئیه کمتر شد.

بازار کریپتو در برابر احتمال افزایش بیشتر نرخ ها و سیاست محدودکننده ایالات متحده آسیب پذیرتر شده است. در نتیجه، نوسانات بیشتری می تواند وجود داشته باشد که می تواند بازار ارزهای دیجیتال را سردرگم کند.

علاوه بر این، این حرکت برخلاف قیمت‌گذاری فعلی بازار و پیش‌بینی کاهش بیشتر نرخ‌های بهره در سال 2023 عمل می‌کند. همچنین، قیمت BTC به طرز چشمگیری افزایش یافت و به بالاترین سطح دو ماهه بالای 25200 دلار رسید.

واکنش به فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره بیت کوین

یکی از محققین Decentral Park Capital، لوئیس هارلند، خاطرنشان کرد که این نرخ‌ها روی بیت کوین تأثیر منفی می‌گذارند. او اشاره کرد که فدرال رزرو به طور مداوم تورم را کنترل می کند، حتی زمانی که هزینه ها اقتصاد را منقبض می کند.

همچنین، مایکل کرامر از Mott Capital Management مشاهده کرد که هیچ امیدی برای معامله گران آتی صندوق فدرال رزرو وجود ندارد، که بانک های مرکزی در سال 2023 به کاهش نرخ بهره خواهند رفت.

آنها انتظار داشتند زمانی که نرخ به اوج خود در حدود 3.7 درصد در ماه مارس رسید، تا پایان سال 2023 متوقف شود. با این حال، بانک مرکزی در ماه گذشته نرخ را 75 واحد پایه افزایش داد. اکنون بین 2.25 تا 2.5 درصد قرار دارد.

قیمت بیت کوین امروز اندکی در حال بهبود است زیرا در حدود 23500 دلار در برابر پایین ترین قیمت 23180 دلار در روز چهارشنبه قرار دارد. با این حال، علیرغم افزایش اندک، ارزش بیت کوین در طول خط روند صعودی خود همچنان پایین تر از سطح حمایتی است.

بیت کوین در نمودار l منبع: BTCUSDT در TradingView.com معامله می شود

واکنش‌هایی از سوی ناظران وجود دارد که با صورتجلسه فدرال رزرو مواجه شده‌اند. به عنوان مثال، یک تاجر سابق فدرال رزرو، جوزف وانگ، اعلام کرد که جنگ‌طلب است.

در مشاهدات او، رونوشت همچنین نگرانی هایی را در مورد پیامدهای انقباض بیش از حد در هنگام مدیریت تورم بیان می کند. اما از سوی دیگر، سیاست‌گذاران نیز توصیه کردند که با کاهش نرخ در سطوح خاصی، نرمال ایجاد کنند.

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا