ارزهای دیجیتال

با اشغال فضای بیشتر اتریوم، تسلط بیت کوین کاهش می یابد

بهبود اخیر بازار شاهد بوده است که دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم ارزش قابل توجهی در چند روز گذشته داشته اند. با این حال، برخی از افراد پیشرو بازار در این زمینه بوده اند که اتریوم یکی از آنهاست. به دلیل اعلام این که ادغام در ماه سپتامبر اتفاق می افتد، دارایی دیجیتال افزایش یافته بود، اما این تنها جنبه ای نیست که دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار کریپتو بهبودی را ثبت کرده است.

اتریوم تسلط بر بازار را ربود

صعود اتریوم به بالای 1500 دلار، بار دیگر شاهد رشد ارزش بازار آن به بالای 190 میلیارد دلار بود. این دارایی دیجیتال با بیش از 40 درصد بهبودی طی چند هفته گذشته بیشترین افزایش را داشته است. این باعث شده است که تسلط دارایی در سراسر صنعت رشد کند.

مطالب مرتبط | Liquidations از 230 میلیون دلار به عنوان بشکه اتریوم از 1400 دلار عبور کرد

اگرچه اتریوم همچنان ارز دیجیتال با دومین تسلط بر بازار باقی مانده است، اما در دو روز گذشته موارد بیشتری را اضافه کرده است. این باعث شده است که این ارز به ارزش بازار بیت کوین وارد شود، زیرا این ارز دیجیتال پیشگام در تلاش است تا با دستاوردهای بازار همگام شود.

طی چند روز گذشته، بیت کوین شاهد کاهش تسلط بر بازار بیش از 2 درصد بوده است. این سهم بازار به سرعت توسط اتریوم جذب شد که در این دوره زمانی شاهد افزایش تسلط خود بوده است. بیش از 2 درصد اضافه کرد تا از حدود 16 درصد ضعیف به تسلط فعلی خود 18.9 درصد برسد.

ETH dominance adds 2% | Source: Market Cap ETH Dominance on TradingView.com

انتظار می رود با ادامه رشد قیمت بیت کوین، سهم بیشتری از بازار را از بیت کوین به سرقت ببرد. با این حال، هنوز فاصله زیادی با بالاترین رکورد خود دارد که در بازار صعودی سال 2017 شاهد افزایش 32 درصدی سلطه خود بود.

ETH دید را روی 1700 دلار تنظیم می کند

اتریوم اکنون از یک نقطه فنی مهم شکسته است. پس از کاهش میانگین متحرک 50 روزه در بخش بهتری از ماه گذشته، ETH این سطح فنی را تغییر داده و اکنون به راحتی بالاتر از آن قرار دارد. مفهوم این امر یک چرخش کامل 180 درجه ای از نزولی به صعودی بوده است، به خصوص در کوتاه مدت.

مطالب مرتبط | بدترین حالت ممکن است به پایان برسد زیرا بازار کریپتو بیش از 100 میلیارد دلار اضافه می کند

پس از سرپیچی از خرس ها و بازیابی بیش از 1500 دلار در این هفته، اکنون به سمت سطح فنی مهم بعدی می رود. حتی با ادامه روند بهبود، خرس ها شروع به افزایش مقاومت در سطح 1700 دلار کرده اند. وقفه بالاتر از این نقطه برای اتریوم در کوتاه مدت مهم است.

اگر اتریوم بتواند با موفقیت 1700 دلار مقاومت را شکست دهد، سطح مهم بعدی 1936 دلار خواهد بود. این نقطه تضمین می کند که مقاومت زیادی تا 2500 دلار وجود ندارد. با این حال، شکست در شکست خرس‌ها در 1700 دلار می‌تواند دارایی دیجیتال را به 1300 دلار کاهش دهد.

Featured image from The Guardian Nigeria News, chart from TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا