ارزهای دیجیتال

با ادامه احساسات صعودی، نرخ های تامین مالی بیت کوین همچنان مثبت است

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نرخ‌های تامین مالی بیت‌کوین اخیراً در مقادیر مثبت باقی مانده است زیرا قیمت کریپتو به بهبود خود ادامه داده است.

نرخ های تامین مالی بیت کوین در طول ماه گذشته عمدتا مثبت بوده است

همانطور که توسط یک تحلیلگر در یک پست CryptoQuant اشاره شده است، نرخ های بودجه بیت کوین اخیرا سبز بوده است، اما هنوز به اندازه گذشته بین 18 تا 22 جولای مثبت نشده است.

“نرخ تامین مالی” شاخصی است که کارمزد دوره ای را که معامله گران قراردادهای آتی دائمی به یکدیگر پرداخت می کنند را اندازه گیری می کند.

وقتی ارزش این معیار بزرگتر از صفر است، به این معنی است که معامله گران بلند مدت در حال حاضر برای حفظ موقعیت خود به معامله گران کوتاه مدت حق بیمه پرداخت می کنند. چنین مقادیری نشان می‌دهد که در حال حاضر احساسات صعودی در بازار غالب است.

از سوی دیگر، مقادیر منفی اندیکاتور نشان می‌دهد که تعداد شلوارک‌ها در حال حاضر نسبت به لانگ‌ها بسیار زیاد است. این نوع روند به طور طبیعی نشان می دهد که احساسات اکثریت در حال حاضر نزولی است.

اکنون نموداری وجود دارد که روند نرخ های تامین مالی بیت کوین را در چند ماه گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have been above the zero mark in recent days | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، نرخ های تامین مالی بیت کوین مدتی است که مثبت بوده است، با چند جهش به منطقه قرمز.

این نشان می‌دهد که در چند هفته اخیر، بلندمدت‌ها نیروی مسلط‌تر در بازار آتی بوده‌اند. این روند منطقی است زیرا نرخ‌های سرمایه سبز معمولاً در دوره‌های افزایش قیمت‌ها دنبال می‌شوند، در حالی که نرخ‌های منفی در طول روندهای نزولی ظاهر می‌شوند تا زمان‌های طولانی نقد شوند.

مقدار کمی از این پست اشاره می‌کند که از زمانی که کریپتو برای اولین بار دوباره به 24 هزار دلار رسید، تعداد معدودی نوک قرمزی که اخیرا مشاهده شده‌اند، نقاط خرید قابل اعتمادی هستند.

این تحلیلگر بر این باور است که بیت کوین احتمالاً می تواند فضای بیشتری برای رشد داشته باشد، زیرا در حالی که نرخ های سرمایه اخیراً کاملاً مثبت بوده اند، هنوز به اندازه 18 تا 22 جولای سبز نیستند. در آن زمان، ارزش بیت کوین به بالای 24 هزار دلار رسید.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 24.2 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 18 درصد افزایش یافته است.

نمودار زیر روند قیمت سکه را در پنج روز گذشته نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the price of the coin has been moving sideways in the last few days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Mariia Shalabaieva on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا