ارزهای دیجیتال

بایننس FUD همچنان که کارشناسان درباره فال‌آوت‌های جدی هشدار می‌دهند، ادامه دارد

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

[button color="primary" size="big" link="https://xn-----ktdc7ac7isag1a19h0lef.com/" icon="" target="true" follow="false"]قیمت لیر ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/" icon="" target="true" follow="false"]اعزام دانشجو[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/sending-students-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]تحصیل در ترکیه[/button][button color="primary" size="big" link="https://xn----ymcabzqsu3b0ioa0a.com/immigration-to-turkey/" icon="" target="true" follow="false"]مهاجرت به ترکیه[/button]

شایعات بایننس موضوع اصلی هفته گذشته پس از نشست FOMC بود. شایعات مربوط به اثبات ناکافی ذخایر و عقب نشینی از سوی شرکت حسابداری Mazars، اتهامات مربوط به مدیریت بانک و ورشکستگی، و همچنین مصاحبه CZ در CNBC، احساسات و قیمت بیت کوین و کریپتو را پایین آورده است.

چارلز ادواردز از سرمایه‌گذاری Capriole در یک موضوع توییتری اشاره کرد که این «FUD واقعاً برای صنعت بد است» و اشاره کرد که «هیچ چیز» پشتوانه داده‌هایی وجود ندارد که به طور قانونی نگران‌کننده باشد، «اما وقتی ترس به اندازه کافی بزرگ باشد، اینطور نیست. مهم نیست.»

ادواردز گفت: «اگر نرخ‌های برداشت فعلی ادامه پیدا کند، انتظار داشته باشید که مبادلات بیشتری کاهش یابد – نه به دلیل عملکرد ضعیف – بلکه ورشکستگی.

آیا بایننس FUD «بیگانه هراسی با حجاب نازک» است؟

تحلیلگر حاکی از که همه صرافی ها به شدت تحت تاثیر شرایط فعلی بازار قرار گرفته اند. آنها باید با افت قیمت بیش از 80 درصد، کاهش حجم معاملات بیش از 90 درصد و کاهش بیش از 50 درصدی ذخایر «به دلیل وحشت غیرمنطقی» مقابله کنند.

همانطور که ادواردز تحلیل می‌کند، حتی صرافی‌های آمریکایی کوین‌بیس، جمینی و کراکن نیز به شدت آسیب دیده‌اند. آنها در حال حاضر با کاهش 60 درصدی ذخایر بیت کوین خود در سال گذشته مواجه شده اند.

ذخایر مبادله بیت کوین ایالات متحده منبع: توییتر

ادواردز به ویژه در مورد بیت کوین maxis گفت:

من عاشق بیت کوین هستم. اما ماکسی که فقط برای ذخیره سازی سرد فریاد می زند، متوجه نشوید که اگر همه واقعاً به سردخانه بروند، قیمت بیت کوین گرانبهای شما به 0 دلار نزدیک می شود. اینفلوئنسرهایی که FUD را پخش می کنند به معنای واقعی کلمه به صنعت و دارایی خالص آنها صدمه می زنند تا تعامل ایجاد کنند.

در همان زمان، ادواردز تاکید کرد که نظرش در مورد بیت کوین تغییر نکرده است. او گفت که حرکت فعلی قیمت تا حد زیادی ناشی از وحشت است. با این حال، ادواردز زمانی که به چانگ پنگ ژائو روی آورد و گفت:

و CZ، بیایید از دلهره گویی دست برداریم و این موضوع را با یک ممیزی _واقعی_ به رختخواب بکشیم.

الکس کروگر، تحلیلگر بازار به ادواردز پیوست، که افرادی را که اداره بانک ها را تست استرس سالم می دانند، محکوم کرد. آن افراد «به وضوح به این موضوع فکر نکرده اند. هنگامی که وجوه خارج می شوند، فعالیت معاملاتی کاهش می یابد و کارمزدهای معاملات نیز کاهش می یابد. و سپس، بسیاری از سرمایه‌ها هرگز باز نمی‌گردند.»

رایان سلکیس، بنیانگذار مساری، ادعا کرد بسیاری از بایننس FUD “بیگانه هراسی با حجاب نازک” است. سلکیس همچنین اضافه کرد: “من همه طرفدار تست استرس روی سپرده‌ها هستم و فکر می‌کنم بد است که چنین درصد بالایی از حجم از طریق یک صرافی انجام می‌شود. لحن برخی از نقدها را هم دوست ندارم. متاسف!”

شایان ذکر است، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant اخیراً تحلیلی از ذخایر بایننس انجام داده است. داده‌های این شرکت نشان می‌دهد که مقدار BTC Binance که به عنوان بدهی در زمان انجام گزارش PoR نگهداری می‌کرد، با داده‌های ذخیره CryptoQuant مطابقت دارد.

چرا بایننس یک حسابرس بزرگ چهار نفره نمی پذیرد؟

Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس در مصاحبه‌ای که روز جمعه بسیار مورد بحث قرار گرفت در CNBC گفت که شرکت‌های حسابرسی «چهار بزرگ» در حال حاضر قادر به انجام حسابرسی برای صرافی ارزهای دیجیتال نیستند. سپس میزبانان پاسخ دادند که کوین بیس با دیلویت کار می کند.

Blockworks بود گفت امروز توسط یکی از سخنگویان بایننس، شرکت‌های حسابرسی «چهار بزرگ» – معروف به Deloitte، Ernst & Young، KPMG و PricewaterhouseCoopers – «در حال حاضر آماده نیستند» یک حسابرسی اثبات ذخایر برای یک شرکت خصوصی رمزنگاری انجام دهند.

همانطور که این رسانه گزارش داد، سخنگوی بایننس در ادامه گفت که بایننس به دنبال اثبات ذخایر درخت مرکل است تا نشان دهد دارایی های آن در بلاک چین وجود دارد. با این حال، صرافی همچنان به دنبال شریکی برای تأیید اثبات ذخایر است:

ما با چندین شرکت بزرگ تماس گرفته ایم […] و ما همچنان به دنبال شرکتی هستیم که این کار را انجام دهد.

در زمان انتشار، قیمت بیت کوین 16734 دلار بود.

بیت کوین بیت کوین USD 2022-12-19
قیمت بیت کوین، نمودار 1 ساعته. منبع: TradingView


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا