ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی قیمت بیت کوین را به سمت نزول می برد، آیا بیت کوین جهش می کند؟

قیمت بیت کوین با افزایش سودهای خود نسبت به جلسه معاملات دیروز، همچنان در حال تغییر است. بار دیگر، به نظر می‌رسد که نیروهای اقتصاد کلان در حال تصرف قیمت هستند، زیرا ارز دیجیتال شماره یک بر اساس ارزش بازار به ورطه سقوط بالقوه جدید نگاه می‌کند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با 5 درصد زیان و 1 درصد سود در 7 روز و 24 ساعت گذشته به ترتیب 19077 دلار معامله می شود. BTC به دنبال دو سطح پشتیبانی بالقوه در بازه های زمانی کوتاه است تا از نزول بیشتر جلوگیری کند.

قیمت بیت کوین در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند. منبع: BTCUSDT Tradingview

واکنش قیمت بیت کوین به افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

امروز روز پرنوسانی بود زیرا روسای دو بانک مرکزی بزرگ جهان، بانک مرکزی اروپا (ECB) به رهبری کریستین لاگارد و فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) به رهبری جروم پاول، اعلامیه های مهمی را اعلام کردند.

بانک مرکزی اروپا از افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره خبر داد که بزرگترین افزایش در تاریخ آن است. در ماه‌های آینده، این موسسه مالی به رشد خود ادامه می‌دهد زیرا هدف آن‌ها “کاهش تقاضا و محافظت در برابر خطر تغییر مداوم انتظارات تورمی به سمت بالا” است.

بانک مرکزی اروپا علاوه بر متوقف کردن تورم، همان هدف فدرال رزرو آمریکا، به دنبال کاهش سقوط یورو در برابر دلار است. با توجه به نااطمینانی اقتصاد کلان فعلی و جهش انرژی جهانی، مردم به سمت دلار فرار کرده اند.

این منجر به سقوط ارز اروپایی، بازارهای مالی قدیمی، قیمت بیت کوین و بازارهای کریپتو شده است. به عنوان لاگارد اعلام کرد با اقدامات آنها، یورو شاهد یک جهش کوچک بود که می تواند به برداشت مثبت از بازار اشاره کند.

قیمت بیت کوین BTC BTCUSDT 2
با اعلام افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا، یورو به روند صعودی واکنش نشان داد. منبع: هولگر زشاپیتز
از طریق توییتر

فروش نقدینگی افزایش می یابد، آیا بیت کوین می تواند بر آن غلبه کند؟

لاگارد و پاول هر دو موافق بودند که کوتاه مدت به درد بیشتر دنیای مالی اشاره دارد. در ابتدا، قیمت بیت کوین به نزول واکنش نشان داد، اما همچنان در حمایت بحرانی قرار دارد و ممکن است بتواند از 19000 دلار جهش کند.

این سطح و 18600 دلار به عنوان پشتیبان کلیدی عمل می کنند و گاوها باید آنها را حفظ کنند تا از نزول بیشتر جلوگیری کنند. همانطور که NewsBTC دیروز گزارش داد، بسیار مهم است که گاوها سطوح بالایی را در 19000 دلار و شمال 20500 دلار بازپس بگیرند.

با این حال، داده‌های Material Indicators به ​​مشکلات کوتاه‌مدت اشاره می‌کند، زیرا دفتر سفارش بیت‌کوین شاهد افزایش نقدینگی درخواست (فروش) است. به نظر می رسد 19400 دلار مقاومت سربار در بازه زمانی پایین بحرانی با حدود 10 میلیون دلار سفارشات درخواستی باشد.

بیت کوین BTC BTCUSDT MI 3
قیمت BTC (خط آبی در نمودار) شاهد افزایش سفارشات فروش (سطح زرد در مورد قیمت) است که می تواند به عنوان مقاومت کوتاه مدت عمل کند. منبع: شاخص های مواد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا