ارزهای دیجیتال

بازی برای کسب درآمد فضای رمزنگاری را جارو می کند

بازی های Play-to-Earn در سال های اخیر محبوبیت فوق العاده ای به دست آورده اند. جامعه بازی ها عمدتاً به دلیل هیجان مرتبط با بازی ها و جوایز پرسود به آن گره خوردند. اگر به ارقام اخیر نگاه کنید، برخی از عناوین محبوب بیش از 1 میلیون کاربر فعال دارند. هر بازی، ژانر، جایگاه و کل فضای بازی Play-to-Earn دارای یک انجمن در اطراف خود است که اعضای آن فعالانه با یکدیگر تعامل دارند و در برخی موارد، بازی را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند. به نظر می رسید که تبلیغات دهان به دهان برای این افراد خوب عمل کرده است.

بازی های Play-to-Earn به معنای واقعی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، هر بازی که برای مشارکت به کاربران پاداش می دهد، در این دسته قرار می گیرد. اما، یک جنبه مهم در اینجا وجود دارد، پاداش های ارائه شده باید مقداری ارزش واقعی داشته باشند. بنابراین، اگر یک بازی فقط سکه‌هایی را ارائه کند که در اکوسیستم قابل بازخرید هستند و ارزش ظاهری در خارج از آن ندارند، این سکه‌ها تحت دامنه Play-to-Earn قرار نمی‌گیرند.

جوایز ارائه شده می تواند هر چیزی باشد، از توکن های درون بازی، توکن های بومی روی پلتفرم، NFT ها، پوسته ها و اسلحه ها و غیره. هر بازی ممکن است با یک یا چند مورد از این موارد به کاربران پاداش دهد. همه چیز به نحوه توسعه بازی و موارد ادغام شده در آن بستگی دارد.

بازی های Play-to-Earn چه تفاوتی با بازی های معمولی دارند؟

این کاملا ساده است! برای بازی های معمولی، باید مبلغ مشخصی را بپردازید، چه برای خرید آن یا باز کردن قفل نسخه کامل. در حالی که در بازی‌های Play-to-Earn، برای مشارکت فعال بدون نیاز به پرداخت یک پنی پاداش دریافت می‌کنید، اگرچه، برای برخی از عناوین اینجا، شما این امکان را دارید که با خرید آیتم‌های خاصی از بازار، به سرعت در مراحل اولیه پیشرفت کنید.

همچنین، همانطور که قبلاً گفته شد، پاداش‌های موجود در بازی‌های Play-to-Earn ارزش خارج از آن نیز دارند. برای درک بهتر، مثالی می زنیم. فرض کنید در حال انجام یک بازی از سری GTA هستید. هر امتیاز یا پاداشی که برای انجام یک ماموریت به دست می‌آورید به شما کمک می‌کند تا در بازی پیشرفت کنید، اما نمی‌توان آن را فروخت یا با ارز فیات بازخرید کرد.

وقتی در مورد بازی های Play-to-Earn صحبت می کنیم، بیایید ADA Demon را در نظر بگیریم، عنوانی محبوب که اکوسیستمی کامل حول آن می چرخد. در اینجا، زمانی که آیتم‌ها را جمع‌آوری می‌کنید یا جوایزی دریافت می‌کنید، معمولاً NFT یا توکن اصلی پلتفرم، این موارد را می‌توان در بازار داخلی یا در صرافی‌ها معامله کرد. همچنین، گزینه ای برای قرار دادن توکن ها وجود دارد، جایی که آنها را برای مدت معینی روی بلاک چین قفل می کنید تا تراکنش ها را تأیید کنید و جریان منظمی از وجوه را به عنوان پاداش دریافت کنید.

آیا می توانم بدون انجام بازی واقعاً پاداش کسب کنم؟

بله، ما اکنون عناوینی داریم که صرفاً برای تماشای پخش زنده بازی به کاربران پاداش می دهند و این عناوین در بین جامعه بازی ها بسیار محبوب شده اند. روش هایی مانند این روشی عالی برای آشنایی کاربران با گیم پلی و درک پیچیدگی های موجود است.

علاوه بر این، یک دسته از پروتکل های پاداش دهنده دیگر نیز وجود دارد، به عنوان مثال، شرط بندی. در اینجا، به‌جای اجرای مستقیم بازی، در صورتی که بازیکنی که انتخاب می‌کند، برحسب مورد، در دور یا بازی برنده شود، کاربران شانس کسب درآمد دارند.

آینده بازی های Play-to-Earn چیست؟

بازی‌های Play-to-Earn بر روی بلاک چین توسعه می‌یابند، و با توجه به اینکه صنعت همچنان هر روز در حال پیشرفت است، آینده روشن به نظر می‌رسد. و بهترین بخش این است که بخش بزرگی از صنعت هنوز کشف نشده است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که ایده های عالی ارائه دهند و این خلأها را پر کنند.

اگر یک بازی Play-to-Earn با اکوسیستم در هم تنیده و یک توکن بومی با توکنومیک بازارگرا پیدا کردید، سرمایه گذاری روی آن ممکن است ایده بدی نباشد. همچنین، با گزینه‌هایی مانند سرمایه‌گذاری و ادغام نقدینگی، سرمایه‌گذاران موظفند با بازی‌های Play-to-Earn بازدهی مناسبی داشته باشند. اما همه چیز به وضعیت فعلی شما و پویایی بازار بستگی دارد.

حتی اگر نمی خواهید، مفهوم بازی های Play-to-Earn به خودی خود چشمگیر است و راه طولانی در پیش دارد. سرمایه‌ای که برای توسعه پمپاژ می‌شود، گواهی بر ساختمان دیوانگی در اطراف آن‌ها است و اینکه چگونه توسعه‌دهندگان برای استفاده حداکثری از این موقعیت سنگ تمام نمی‌گذارند.

وقتی نوبت به بازی های Play-to-Earn می رسد، نوآوری و خلاقیت کم نیست. ما هر روز عناوین جدیدی را منتشر می کنیم که از آخرین پروتکل ها استفاده می کنند و ویژگی های پیشرفته ای را ارائه می دهند. اگر هنوز اینها را امتحان نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم برای بهترین تجربه با ADA Demon، Axie Infinity یا De-Fi Kingdom شروع کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا