ارزهای دیجیتال

بازار کریپتو هیچ نشانه ای از حرکت مثبت را نشان نمی دهد، آیا “Uptober” یک افسانه است؟

به نظر می رسد مشکلات بازار کریپتو از ماه سپتامبر به اکتبر سرازیر شده است و برخلاف روند تاریخی اکتبر که یک ماه نسبتاً صعودی است. سپتامبر شاهد بسته شدن بازار کریپتو با عملکردهای خاموش بود، اما تغییر چندانی برای ماه جدید ایجاد نشده است. تقریباً دو هفته از ماه می گذرد، و به نظر می رسد که “Uptober” مورد انتظار سرمایه گذاران را ناامید خواهد کرد.

عملکرد ضعیف همه جانبه

همه شاخص‌ها در بازار کریپتو شاهد عملکرد ضعیف شرکت‌کنندگان در بازار هستند. دو هفته اول ماه با حرکت منفی بازگشته و نزول ها ادامه داشته است. اندازه یک ارز رمزنگاری شده نیز مهم نیست زیرا همه آنها به سرنوشت مشابهی دچار شده اند.

شاخص Small Cap به عنوان بدترین عملکرد در دو هفته اول ماه اکتبر با -4.7٪ بود. با توجه به اینکه آلتکوین‌های با سقف کوچک چند قدم جلوتر حرکت می‌کنند، این قابل درک است. بازیابی ها بیشتر و کاهش ها کمتر می شوند.

سکه های Large Cap با بازدهی 2.4- درصد به عنوان دومین بدترین عملکرد در همان دوره زمانی دنبال شدند. با توجه به اینکه آنها از نزدیک قیمت بیت کوین را دنبال می کنند، کمی شگفت آورتر است، اما از شاخص Mid Cap که کاهش -2.1٪ را شاهد بود، خیلی عقب نماند.

Market performance remains bad | Source: Arcane Research

بیت کوین با تنها 1.5 درصد ضرر به عنوان بهترین عملکرد در این دوره زمانی ظاهر شد. همچنین این روند را دنبال می کند که سرمایه گذاران در این مدت بیشتر به سمت بیت کوین روی آورده اند و از کاهش قیمت بهره می برند.

بازار کریپتو از هنجار منحرف می شود

همه عملکردهای برجسته شده در بالا فقط نشان می دهد که بازار کریپتو آنطور که انتظار می رود عمل نمی کند. اگرچه سرمایه‌گذاران در حال بازگشت به بیت‌کوین هستند، سهم بازار استیبل‌کوین‌ها همچنان در حال افزایش است، بنابراین هنوز هم در میان سرمایه‌گذاران امنیت وجود دارد.

نمودار ارزش کل بازار کریپتو از TradingView.com

Total market cap below $900 billion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

در هفته گذشته، تسلط بیت کوین در بازار کریپتو 0.20٪ دیگر کاهش یافت و ETH 0.24٪ کاهش یافت و ضررهای ثبت شده از سایر 10 شرکت برتر مانند BNB، ADA و SOL کاهش یافت. بیشتر این تسلط از دست رفته به استیبل کوین هایی مانند USDT، USDC و BUSD رسید که همگی شاهد افزایش تسلط خود بودند.

احساسات بازار کریپتو هنوز در منطقه ترس شدید پایین است، که نشان می دهد در این مدت هیچ بهبودی در بازار وجود ندارد. تا زمانی که این حرکت به سمت استیبل کوین ها معکوس نشود، بازار همچنان شاهد نرخ های منفی خواهد بود.

Featured image from NASDAQ, charts from Arcane Research and TradingView.com

دنبال کردن بهترین Owie در توییتر برای بینش های بازار، به روز رسانی ها، و گاه به گاه توییت های خنده دار…


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا