ارزهای دیجیتال

بازار کریپتو به همبستگی بالا بازگشت زیرا همه شاخص ها از نزدیک بیت کوین را دنبال می کنند

داده ها نشان می دهد که بازار کریپتو در هفته گذشته دوباره به همبستگی بالایی تبدیل شده است زیرا همه شاخص ها به دنبال بیت کوین بسته شده اند.

همه شاخص‌های رمزنگاری وزن شده با ارزش بازار اخیراً با هم حرکت کرده‌اند

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، همبستگی 30 روزه ETH-BTC اکنون دارای ارزش 0.95 است.

برای ارزیابی عملکرد بخش‌های مختلف بازار به طور کلی، سکه‌ها به «شاخص‌های رمزنگاری» تقسیم می‌شوند. معیار قرار دادن هر دارایی در یک شاخص، استفاده از ارزش بازار آن است.

در اینجا “سرانه بازار” به سادگی به معیاری از ارزش کل کل عرضه در گردش یک ارز دیجیتال اشاره دارد.

سه دسته اصلی از شاخص‌ها وجود دارد: «کلاه‌های بزرگ»، «با سقف‌های متوسط» و «کالاهای کوچک». همانطور که از نام آنها پیداست، این شاخص ها نگاهی به عملکرد سکه های با اندازه های مختلف در حال حاضر می دهند.

در اینجا نموداری وجود دارد که نشان می دهد هر یک از این شاخص های آلتکوین در ماه گذشته چگونه در برابر بیت کوین عمل کرده اند:

Looks like the small caps have performed the worst in recent days | Source: Arcane Research's Ahead of the Curve - November 22

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، شاخص های وزنی ارزش بازار طی یک ماه گذشته تفاوت چندانی با هم نداشتند، اما در هفته گذشته به خصوص در هفته گذشته بسیار نزدیک یکدیگر را دنبال می کردند.

هم بیت‌کوین و هم قیمت‌های متوسط ​​در حال حاضر دقیقاً 18 درصد در دوره 30 روز گذشته قرار دارند، در حالی که ارزش‌های کلان نیز فقط به میزان اندکی بدتر شده‌اند، زیرا بازدهی شاخص در حال حاضر در 19 درصد است.

کلاهک های کوچک به طور قابل توجهی بیشتر از بقیه بسته ها ضربه خورده اند، زیرا این شاخص در این بازه زمانی در زیر آب 23٪ است.

همانطور که از داده ها مشخص است، دارایی ها در سراسر بازار کریپتو در روزهای اخیر بسیار همبسته شده اند.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که همبستگی چرخشی 30 روزه بین بیت‌کوین و اتریوم اکنون به ارزش 0.95 رسیده است. متریک همبستگی می تواند حداکثر مقدار 1 داشته باشد، به این معنی که این دو رمزارز اکنون تقریباً به طور کامل پشت سر هم حرکت می کنند.

از سال 2016، همبستگی BTC-ETH تنها در 3٪ از کل زمان در چنین سطوح بالایی مشاهده شده است.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 16.4 هزار دلار شناور است که در هفته گذشته 1 درصد کاهش یافته است. در زیر نموداری وجود دارد که روند اخیر در ارزش کریپتو را نشان می دهد.

نمودار قیمت بیت کوین

The price of the coin seems to have made some recovery from the plunge below $16k during the last couple of days | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Art Rachen on Unsplash.com, charts from TradingView.com, Arcane Research

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا