ارزهای دیجیتال

بازار خرس چه کسی؟ داده ها اطمینان بالایی را در BTC و ETH نشان می دهند

این عجیب ترین بازار خرسی تا به امروز است. به نظر می‌رسد که بیشتر مردم برای آن آماده بودند، حتی اگر مارپیچ‌های مرگ و ورشکستگی‌های فصل 11 که آن را آغاز کرد، از هیچ‌جا بیرون آمد. در هر صورت، هر سکه قرمز است. بازار باید در حالت ترس، عدم اطمینان و شک باشد. این مطمئناً در مورد دو ارز دیجیتال پیشرو صدق نمی کند. شرایط ممکن است برای هر یک متفاوت باشد، اما هر دو بازار نشانه هایی از اعتقاد راسخ را نشان می دهند.

به نظر می رسد دارندگان طولانی مدت بیت کوین و اتریوم در چهره بازار نزولی می خندند. که در آخرین نسخه The Wolf Den، نویسنده از داده های Glassnode و Intotheblock استفاده می کند تا به ما نشان دهد که چگونه این درست است.

بازار خرس در مقابل بیت کوین

در خبرنامه آمده است: «شواهد زنجیره‌ای از Glassnode نشان می‌دهد که هیچ کاهش معنی‌داری در اعتقادات مؤمنان طولانی‌مدت وجود نداشته است». برای اثبات این موضوع، The Wolf Den به “متریک خواب” نگاه می کند. عددی که میانگین سنی هر بیت‌کوینی را که حرکت می‌کند، بر اساس زمان استخراج تعیین می‌کند. یکی از راه‌های سنجش احساسات دارندگان بلندمدت، ارزیابی میانگین سنی سکه‌هایی است که در بازار در حال حرکت هستند.»

همانطور که خوانندگان دقیق ممکن است حدس بزنند، سکه هایی که “در بازار حرکت می کنند” بسیار جوان هستند. در واقع، سن آنها «در پایین ترین حد چند ساله است. مقدار خواب بسیار پایین است.» این با بازارهای نزولی قبلی سازگار است، که در آن ارزش‌های خواب تمایل به پایین بودن دارند. خبرنامه به نقل از تحلیل Glassnode:

کاهش در شاخص‌های طول عمر در درازمدت نوید خوبی را می‌دهد، زیرا نشان می‌دهد سکه‌های قدیمی ثابت هستند و کاهش قیمت‌ها تأثیر روانی کمی بر اعتقاد این گروه دارد.

بنابراین، اگر روی تصویر بزرگ تمرکز کنیم، همه چیز به نظر می رسد که قرار است باشد. یک عادت سالم در بازارهای خرسی.

BTC price chart for 09/02/2022 on Cexio | Source: BTC/USD on TradingView.com

ادغام اتریوم بر عهده ماست

برای این بخش، The Wolf Den از داده های IntoTheBlock استفاده کرد. نویسنده قبل از ورود به آن، توالی رویدادهایی را که “ادغام” اسطوره ای را تشکیل می دهند، روشن کرد. اول از همه، در 6 سپتامبر، “ارتقای Bellatrix در زنجیره Beacon اتفاق می افتد”. سپس، بین 10 و 20 سپتامبر، “انتقال رسمی از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) اتفاق خواهد افتاد. بنیاد اتریوم تخمین می زند که این ادغام در 15 سپتامبر اتفاق می افتد.

برای ارزیابی وضعیت شبکه اتریوم در طول این بازار نزولی، The Wolf Den به بررسی «جریان‌های شبکه در صرافی‌های متمرکز» پرداخت. به طور کلی، اتریوم بیشتر از صرافی ها خارج می شود تا ورود، که صعودی است. این به این معنی است که مردم به دنبال فروش دارایی های خود نیستند. با این حال، با ظهور ادغام و بازار نزولی در میان ما، می تواند معانی دیگری داشته باشد.

از یک طرف، مردم ممکن است «در مورد ادغام خوش‌بین باشند، زیرا کاربران معتقدند که ادغام با موفقیت انجام می‌شود و در حال بارگیری روی ETH برای اقدام بالقوه قیمت هستند». از سوی دیگر، آنها ممکن است در حال پیش بینی موارد ممکن باشند هارد فورک اثبات کار ETH. اگر این اتفاق بیفتد، “تمامی ETH که در کیف پول نگهداری می شوند می توانند ETHW را با نسبت 1:1 ادعا کنند، معامله گران ممکن است خود را آماده کنند تا بیشترین ETHW ممکن را دریافت کنند.”

کنجکاوی دیگر در مورد وضعیت فعلی بازار خرسی این است. اخیراً “میانگین اندازه تراکنش ورودی به طور کلی بزرگتر از همتای خروجی آن است”. طبق گفته The Wolf Den، این مشکلی نیست زیرا “جریان های شبکه به صرافی های متمرکز” کم است. و این یک شاخص قوی تر است. با این حال، آن تراکنش های ورودی بزرگ ممکن است چیزی منطقی را نشان دهد. معامله گران بزرگتر و سرمایه گذاران نهادی نسبت به موفقیت ادغام تردید بیشتری دارند.

در هر صورت، دارندگان طولانی مدت بیت کوین و اتریوم علیرغم شرایط بازار نزولی، اعتقاد تزلزل ناپذیری از خود نشان می دهند. کلا به دلایل مختلف

Featured Image by congerdesign from Pixabay | Charts by TradingView

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا