ارزهای دیجیتال

بازار خرس بیت کوین به این زودی صعودی نمی کند: گزارش

زمستان کریپتوهای کنونی احساسات نزولی را در مورد بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری در بازار ایجاد کرده است. در نتیجه، چندین، اگر نگوییم همه، ارزش دارایی‌ها در مسیر پایین قرار دارند و ضررهای هنگفتی را برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی ارزهای دیجیتال به جا می‌گذارند.

کارشناسان چندین تحلیل گمانه زنی در مورد بازار نزولی جاری منتشر کرده اند، از جمله وضعیت بیت کوین و انتظارات احتمالی آینده. قیمت بیت کوین در سطح 19 هزار دلار باقی می ماند و در ماه های گذشته هرگز از 24 هزار دلار تجاوز نکرده است. به دنبال ادامه روند قیمت، کاهش طولانی مدت ممکن است.

دلیل اول: کمبود تقاضا و فعالیت در بازار آتی بیت کوین

تحلیلگران بازار معتقدند که بازار بیت کوین ممکن است به این زودی ها با روند فعلی به پایان نرسد. یک تحلیلگر CryptoQuant می گوید کمبود تقاضا برای بیت کوین یکی از نشانه هایی است که قیمت دارایی ها به زودی افزایش نمی یابد.

این تحلیلگر میزان سرمایه گذاری در بازار آتی BTC را برجسته کرد. او توضیح داد که با کاهش قیمت بیت کوین از سطح 22 هزار دلار و باقی ماندن در سطح 19 هزار دلار، نرخ تأمین مالی بیت کوین منفی شد.

تحلیلگر CryptoQuant همچنین خاطرنشان کرد که مقادیر این معیار در سال 2022 به طور قابل توجهی کمتر از سال های 2019-2020 است. نشان‌دهنده تقاضا و فعالیت کم در بازار آتی است که باعث یک دوره تجمیع و فاز دامنه می‌شود.

این تحلیلگر توصیه کرد که با ارائه دلایل، نظارت دقیق بر مقادیر متریک، به ویژه در کوتاه مدت انجام شود. او گفت مقادیر منفی شدید ممکن است احتمال فشار کوتاه را افزایش دهد، که می تواند باعث برگشت قیمت برای ارز دیجیتال شود.

دلیل دوم: احساسات کوتاه مدت نزولی باقی می مانند

یکی دیگر از تحلیلگران CryptoQuant گفت که احساسات کوتاه مدت شرکت کنندگان در زنجیره همچنان نزولی است. این تحلیلگر توضیح داد که احساسات نزولی وجود دارد زیرا نسبت سود بازده مصرف شده (SOPR) برای کوتاه مدت زیر یک (1) است.

این تحلیلگر گفت همه کسانی که پس از اوج بیت کوین دسامبر 2020 دارایی بیت کوین را خریداری کرده اند، ضرر کرده اند. به همین دلیل، برای دارنده بلندمدت SOPR دشوار است که به زودی مثبت شود. در بازار فعلی، SOPR کوتاه مدت آموزنده تر از SOPR/SOPR است که داده های بلندمدت و کوتاه مدت را ترکیب می کند.

اگرچه بازار نزولی بیت کوین با کاهش دوره ای قیمت و کاهش نوسانات همراه است، اما فرصتی برای سرمایه گذاران جدید بیت کوین ایجاد می کند. خرید در زمانی که قیمت ها پایین است و نگه داشتن تا افزایش قیمت ها یکی از استراتژی های معاملاتی در کریپتو است.

بانک DBS، یک ارائه دهنده خدمات مالی در سنگاپور، گفت که بیت کوین با وجود بازار نزولی، همچنان یک فرصت سرمایه گذاری بی بدیل است. داریل هو، معاون ارشد DBS و استراتژیست سرمایه گذاری در مورد این موضوع اظهار نظر کرد.

داریل گفت که معتقد است بیت کوین بدون توجه به تغییرات قیمت منحصر به فرد است. او همچنین گفت که راستی‌آزمایی تجاری طرف تسویه حساب مرکزی، سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را به فرصتی بهتر از سرمایه‌گذاری‌های فیات تبدیل می‌کند.

مدیر اجرایی DBS گفت سیستم پولی فیات توسط بانک‌های مرکزی اداره می‌شود، در حالی که معاملات دارایی‌های کریپتو از طریق یک طرف تسویه حساب مرکزی تأیید می‌شوند. او همچنین به رکورد 13 ساله بیت کوین به عنوان افزایش اعتماد سرمایه گذاران اشاره کرد.

بیت کوین در Tradingview.com برای یک روند صعودی l BTCUSDT آماده می شود

در همین حال، بیت کوین همچنان سطح 19 هزار دلاری خود را حفظ کرده و در حال حاضر با قیمت 19,530 دلار با پایین ترین سطح 19,118 دلار معامله می شود.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا