ارزهای دیجیتال

بازار آتی بیت کوین با بالا ماندن اهرم ها همچنان داغ است

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بازار آتی بیت‌کوین اخیراً داغ باقی مانده است زیرا اهرمی که سرمایه‌گذاران به دست آورده‌اند بسیار بالا بوده است.

نسبت اهرم تخمینی بیت کوین کمی کاهش می یابد، اما همچنان بسیار بالا باقی می ماند

به دنبال افزایش فعالیت‌های مشتقه، اهرم در بازار اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است، همانطور که یک تحلیلگر در پست CryptoQuant اشاره کرد.

«نسبت اهرم تخمینی همه مبادلات» شاخصی است که به عنوان نسبت بین سود باز و ذخیره ارز مشتقه تعریف می شود.

هنگامی که ارزش این معیار بالا باشد، به این معنی است که سرمایه گذار متوسط ​​در حال حاضر از مقدار زیادی اهرم در مبادلات استفاده می کند. چنین روندی نشان می دهد که دارندگان در حال حاضر مایل به پذیرش ریسک بالایی هستند.

از سوی دیگر، مقادیر پایین اندیکاتور نشان می‌دهد که دارندگان در حال حاضر رویکرد کم‌ریسکی را دنبال می‌کنند، زیرا از اهرم زیادی استفاده نمی‌کنند.

اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند نسبت اهرم تخمینی بیت کوین همه مبادلات را در چند سال گذشته نشان می دهد:

The value of the metric seems to have rapidly risen during the last few weeks | Source: CryptoQuant

همانطور که در نمودار بالا می بینید، نسبت اهرم تخمینی بیت کوین در هفته های اخیر در حال افزایش بوده است و چندی پیش به رکورد جدیدی رسید.

با این حال، از آن زمان ارزش اندیکاتور کمی پایین آمده است. این کاهش با هجوم موقت اخیر نوسانات در بازار به دلیل انتشار CPI ایجاد شد که مقدار زیادی از اهرم را از بین برد.

با این وجود، ارزش این اندیکاتور با وجود کاهش بسیار بالا باقی مانده است، به این معنی که هنوز اهرم های زیادی برای حرکت در بازار وجود دارد.

از نظر تاریخی، بازارهای دارای اضافه اهرم معمولاً با حرکت قیمت بسیار شدید خاتمه می‌یابند، زیرا انحلال‌ها به راحتی در چنین محیط‌هایی اتفاق می‌افتند.

چنین انحلال‌هایی حرکت قیمتی را که باعث آن‌ها شده است تقویت می‌کند و منجر به نقدینگی‌های بیشتر می‌شود. این رویداد که در آن انحلال ها با هم آبشار می شوند، فشردن نامیده می شود.

از آنجایی که در حال حاضر اهرم در بازار آتی بیت کوین بسیار بالا است، احتمالاً فشاری ممکن است رخ دهد و قیمت بیت کوین را از محدوده خارج کند.

در مورد اینکه فشار ممکن است در کدام جهت باشد، کوانت می‌گوید: «در شرایطی که معامله‌گران خرده‌فروشی در مقایسه با معامله‌گران نهادی بیش از حد صعودی هستند، پاداش ریسک برای گاوها خوب به نظر نمی‌رسد.»

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 19.1 هزار دلار شناور است که در هفت روز گذشته 2 درصد کاهش داشته است.

نمودار قیمت بیت کوین

Looks like the value of the crypto has once again gone stagnant after the CPI volatility | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا